آیا بروکر های وایت لیبل کلاهبردار هستند؟

بروکر وایت لیبل چیست؟ آیا بروکر های وایت لیبل کلاهبردار هستند؟ اگر به دنبال جواب سوالات مطرح شده هستید با ما در گوگل فارکس همراه باشید! در این مقاله به بررسی موجودیت بروکر های وایت لیبل، انواع آنها، معایب و مزایا و همچنین پارامتر های کلاهبرداری آنها پرداختیم.

بروکر وایت لیبل چیست؟

آیا بروکر های وایت لیبل کلاهبردار هستند؟

بروکرهای فارکس برای آنکه بتوانند معامله گران خود را 24 ساعته به بازار های بین المللی متصل نگه دارند و از حجم تراکنش های انجام شده پشتیبانی کنند، به زیر ساخت نیاز دارند. تامین این زیرساخت ها ارزان نیست و به همین خاطر، برخی از کارگزارها ترجیح می دهند سرورها، زیرساخت ها و پلتفرم های سایر بروکرهای فارکس را اجاره کنند.

وبسایت takeprofittech درباره وایت لیبل بروکر‌ها می گوید:

بروکر وایت لیبل چیست ؟ ابتدا، بیایید معنای وایت لیبل را در استفاده رایج و سپس در زمینه فارکس تعریف کنیم.به معنای عادی، وایت لیبل یک قالب محبوب مشارکت است که در آن یک شرکت کالا یا خدمات تولید می‌کند و شرکتی دیگر آنها را تحت نام تجاری خود می‌فروشد.

وایت لیبل در فارکس یک برنامه وابسته است که بر اساس آن یک ارائه دهنده راه حل و زیرساخت آن را به صورت پولی به موسس یک شرکت کارگزاری جدید منتقل می کند.

به این دسته از بروکرها در اصطلاح وایت لیبل گفته می شود. عبارت وایت لیبل در اقتصاد بدان معناست که یک تولید کننده یا فروشنده (در اینجا یک بروکر) خدمات و کالاهای یک برند دیگر را تحت نام برند خودش عرضه کند. اسامی بروکرهای وایت لیبل که چنین خدماتی را عرضه می کنند و در سطح جهانی نیز شهرت خوبی دارند، عبارت است از:

 • FXCM
 • AvaTrade
 • Tickmill
 • Leverate

شیوه کار انواع بروکرهای وایت لیبل یک فرصت ایده ال برای هر دو طرف معامله  است. از یک طرف بروکر هایی هستند که در ازای دریافت هزینه های بالا، زیرساخت های خود را اجاره می دهند. معمولا بروکرهای کمتر شناخته شده یا بروکرهایی که تازه کار خود را شروع کرده اند،(اگر به دنبال یک بروکر تضمین شده هستید ما بروکر الپاری را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم.)

به این شیوه از کسب درآمد روی می آورند. حتی شرکت هایی هستند که به طور تخصصی، تنها خدمات وایت لیبل را به کارگزاران و بروکرهای فارکس ارائه می کنند. در سوی دیگر این معامله نیز بروکرهای نوظهوری هستند که با سرمایه اولیه به مراتب کمتر، می توانند در دنیای فارکس فعالیت خود را آغاز کنند.

آیا بروکر های وایت لیبل کلاهبردار هستند؟

آیا بروکر های وایت لیبل کلاهبردار هستند؟

اگر با دنیای فارکس و معاملاتش آشنا باشید، احتمالا می دانید که یکی از مهم ترین راه های موفقیت در چنین بازار گسترده و پر حجمی، انتخاب یک بروکر فارکس معتبر است. بروکرهای فارکس در واقع پل ارتباط شما به دنیای معاملات هستند. انتخاب یک بروکر قابل اعتماد و رگوله شده، شما را چند قدم به موفقیت و کسب سود بیشتر در دنیای فارکس نزدیک تر می سازد.

بروکرهای فارکس انواع مختلفی دارند که هر کدام با اصطلاحات مشخصی، در دنیا شناخته می شوند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با بروکرهای وایت لیبل، شیوه کار آنها و مزایا و معایب اعتماد به چنین بروکرهایی آشنا کنیم.

(اینکه تا مراحل آشنایی با بروکر‌ها پیش آمدید نشان از تسلط نسبی شما بر بازار فارکس دارد! اما آموزش هیچوقت متوقف نمی‌شود، پس می‌توانید نگاهی به آموزش فارکس ما بیندازید.)

آیا بروکر های وایت لیبل کلاهبردار هستند؟
آشنایی با بروکر های وایت لیبل فارکس

مزایا و معایب بروکرهای وایت لیبل چیست؟

 • مزایا: بروکرهای تازه کار مایلند کمترین هزینه را به تاسیس و نگهداری از زیرساخت های خود اختصاص دهند و راه حل وایت لیبل در چنین شرایطی ایده آل است. با این راه حل، کارگزاران بین 5 الی 10 برابر در هزینه های مرتبط با زیرساخت ها صرفه جویی می کنند و دردسر های مرتبط با نگهداری از سرور ها و پشتیبانی از مشتریان در دوران اوج معاملات را به جان نمی خرند.
 • معایب: یک بروکر وایت لیبل به طور کامل به صاحب پلتفرم ارائه دهنده خدمات وابسته است. به عنوان مثال، یک بروکر وایت لیبل امکان دسترسی به تنظیمات کامل سرورهای موجود را ندارد و این انتخاب ارائه دهنده خدمات است که چه میزان سرور را به چه بروکری تخصیص دهد.
 • این وابستگی به هنگام انحلال بروکر اصلی می تواند مشکلات جدی ایجاد کند. از سویی دیگر، کوچک ترین تغییرات در بروکرهای  وایت لیبل باید از طریق صاحبان سرورها و زیرساخت ها صورت گیرد و این امر در تصمیم گیری ها و سرعت ایجاد تغییرات تاثیر گذار است. همچنین با افزایش جمعیت معامله گران، بروکرهای وایت لیبل باید هزینه های بیشتری را بابت اجاره زیرساخت ها پرداخت کند.

دو تحلیل گر در حال بررسی مزایا و معایب وایت بروکر ها

بروکر White Label چگونه کار می کند؟

تاسیس بروکرهای وایت لیبل فارکس با پیدا کردن یک شرکت تامین کننده این نوع از خدمات آغاز می شود. شما باید با توجه به حجم معاملات روزانه، نرخ رشد تعداد مشتریان، سرمایه اولیه و بررسی خدماتی که ارائه دهندگان راه حل های وایت لیبل در اختیارتان قرار میدهند،

بهترین گزینه را انتخاب کنید. هزینه های مرتبط با اجاره سرورها و زیرساخت ها را در نظر بگیرید. در نهایت با توجه به مدل کسب و کارتان و رعایت ریسک ها، ارائه دهنده خدمات وایت لیبل ایده آل خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب شرکت پشتیبان و احداث پلتفرم معاملاتی خود بر روی زیرساخت ها و سرورهای این مجموعه، می توانید بروکر فارکس خود را راه اندازی کنید.

بروکرهای وایت لیبل فارکس، از نظر کارکرد و ارائه خدمات، هیچ تفاوتی با بروکرهای معمولی ندارند. تنها تفاوت، در سرور و زیرساخت های مورد استفاده است. در واقع شیوه کار این بروکرها را می توان به وب سایت های معمولی شبیه دانست.

با توجه به اینکه صحبت از بروکر هاست شاید اینکه کدام بروکر ها بیشترین لوریج را دارند نیز برای شما سوال شده باشد از طریق لینک گذاشته شده به جواب سوال خود برسید!

همانطور که یک وب سایت می تواند بر روی سرورهای اصلی خود مجموعه یا سرورهای اجاره ای از یک مجموعه دیگر فعالیت کند، بروکرهای فارکس نیز می توانند بر روی سرورها، پلتفرم های معاملاتی و سایر زیرساخت های مربوطه خودشان فعالیت کنند یا آنها را از مجموعه دیگری اجاره کنند. حالت دوم همان شیوه کار بروکر های وایت لیبل است.

مزایا و معایب بروکر های وایت چی هستند؟

درآمد بروکر White Label از کجاست؟

یک سوال رایج این است که درآمد بروکرهای وایت لیبل از کجاست؟ بروکرهای وایت لیبل فارکس که زیرساخت های مجموعه دیگری را اجاره کرده اند، درست مانند هر بروکر دیگری، از طریق تراکنش معاملات (اسپرد و کمیسیون) و خدمات مالی که عرضه می کنند، کسب درآمد می کنند. بروکرها و مجموعه هایی که راه حل های وایت لیبل را عرضه می کنند، نیز از طریق اجاره دادن سرورها و زیرساخت های شان، درآمدزایی می کنند.

به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   رگوله چیست | چرا باید بروکر رگوله شده باشد

گاهی ممکن است این شرکت های ارائه دهنده خدمات وایت لیبل خود نیز به عنوان بروکر فارکس فعالیت کنند و از این طریق نیز درآمد داشته باشند. هرچه حجم معاملات یک بروکر وایت لیبل فارکس بیشتر باشد، درآمدش نیز بیشتر است. در عین حال، باید هزینه بیشتری را نیز بابت استفاده از سرورها و زیرساخت های شرکت تامین کننده پرداخت کند.

آیا بروکر های وایت لیبل کلاهبردار هستند؟
بروکر White Label چگونه کار می کند؟

 تشخیص بروکرهای وایت لیبل چگونه است؟

تشخیص بروکرهای وایت لیبل فارکس کار چندان آسانی نیست. شکل خدمات و معاملات در این بروکرها تفاوت چندانی با کارگزاران معمولی فارکس ندارد. بسیاری از بروکرهای وایت لیبل بسیار موفق هستند و به گروه بزرگی از معامله گران، خدمات ارائه میکنند. بسیاری از معامله گران حتی نمی دانند که در یک بروکر وایت لیبل ثبت نام کرده اند.

با این حال، اگر این موضوع برایتان اهمیت دارد و مایلید وایت لیبل بودن یا نبودن بروکر خود را چک کنید، راه حل های زیر می توانند به شما کمک کنند:

 • اکثر بروکرهای وایت لیبل رگوله نیستند و از رگولاتوری وب سایت مرجع استفاده می کنند. می توانید این موضوع را در وب سایت رگولاتورها بررسی کنید.
 • اکثر بروکرهای وایت لیبل کارمزد های بیشتری، نسبت به آنچه که در وب سایت خود اعلام کرده اند، از حساب مشتریان کسر می کنند.
 • اکثر بروکرهای وایت لیبل از طریق IP سرورشان و SRV قابل تشخیص هستند.
 • اکثر بروکرهای وایت لیبل در بازه زمانی کوتاهی به شهرت رسیده و شهرت خود را از دست می دهند.

با کلیک بر روی امارکتس کابین شخصی در بروکر قابل اعتماد ثبت نام کنید و 15 درصد شارژ هدیه ی اضافی دریافت نمایید.

آیا بروکر های وایت لیبل کلاهبردار هستند؟
تشخیص بروکرهای وایت لیبل چگونه است؟

تفاوت بروکرهای وایت لیبل با سایر بروکرها

مهم ترین تفاوت میان بروکرهای وایت لیبل و بروکرهای معمولی روش های تکنیکی ارائه خدمات و زیرساخت هایی است که برای آنها استفاده می کنند. علاوه بر این موضوع، افراد برای تاسیس یک بروکر فارکس باید هزینه بسیار زیادی را صرف کنند و معمولا پروسه تاسیس بسیار طولانی را پشت سر بگذارند. یک بروکر فارکس معمولی، برای آنکه بتواند در این بازار فعالیت کند، باید لایسنس ها و رگولاتوری های مربوطه را دریافت کند.

این در حالی است که یک بروکر وایت لیبل با استناد به لایسنس و رگولاتوری بروکر مرجع خود، با هزینه ای به مراتب کمتر می تواند به راحتی فعالیت داشته باشد. به طور کلی بروکرهای وایت لیبل نسبت به بروکرهای عادی از اعتبار کمتری برخوردارند.

Gambling against forex

بیایید عمیق تر به تفاوت بروکرهای وایت لیبل با سایر بروکر ها نگاه کنیم

۱. شهرت و اعتبار

بروکرهای وایت لیبل تحت برند اعتبار کارگزاری‌های دیگر فعالیت می‌کنند. این بروکرها یا توسط موسسات مالی موجود تاسیس می‌شوند، یا لیسانس آن‌ها را اجاره می‌کنند. اما در هر صورت، شهرت و اعتبار شرکت مادر خود را قرض می‌گیرند. به طور کلی، بروکرهای دیگر نهادهای مستقلی هستند که برند و شهرت خود را در بازار ایجاد کرده‌اند.

۲. میزان استقلال

بروکرهای وایت لیبل اغلب تابع مقررات و دستورالعمل‌های تعیین‌شده توسط بروکر مادر خود هستند. بنابراین به احتمال زیاد انعطاف‌پذیری محدودتری در ارائه ابزارها، قیمت‌گذاری و پیشرفت‌های فناوری دارند. برعکس، سایر بروکرها این آزادی را دارند که خدمات و محصولات خود را مطابق با نیازهای خاص مشتریان تنظیم کنند. این امر به آن‌ها امکان می‌دهد تا نوآورتر باشند و به تقاضای بازار بهتر پاسخ دهند.

۳. جذب مشتریان

بروکرهای وایت لیبل معمولا برای جذب مشتریان، به شهرت شرکت مادر خود تکیه دارند. البته آن‌ها نیز ممکن است خدمات معاملاتی قابل اعتمادی را ارائه دهند. اما برند آن‌ها ممکن است به اندازه سایر بروکرها از اعتماد و اعتبار لازم برخوردار نباشد.

۴. کارمزدها و کمیسیون‌ها

اما تفاوت سایر بروکرها از نظر اخذ کارمزد با بروکر وایت لیبل چیست. بروکرهای وایت لیبل معمولا به دلیل نیاز به پوشش گزینه‌های مرتبط با استفاده از زیرساخت‌ها و خدمات بروکر مادر، کارمزدها و کمیسیون بیشتری نسبت به سایر کارگزاران دارند. از سوی دیگر، سایر بروکرها می‌توانند کارمزد و کمیسیون رقابتی‌تری را برای جذب مشتریان جدید و متمایز ساختن خود در بازار ارائه کنند.

۵. سطح دانش و تخصص

بروکرهای وایت لیبل معمولا سطح تخصص و دانش کمتری نسبت به سایر بروکرها دارند. علت این است که بروکرهای وایت لیبل از منابع و تخصص شرکت مادر خود بهره می‌برند. با این حال، سایر بروکرها که نهادهای مستقلی هستند، معمولا در مورد بازارهای مالی نظیر فارکس یا استراتژی‌های سرمایه‌گذاری، دانش و تجربه تخصصی بالاتری دارند. بنابراین مشتریانی که به دنبال خدمات تخصصی‌تر هستند، بهتر است از خدمات سایر بروکرها استفاده کنند.

SUCCESSFUK TRADERS

بروکر وایت لیبل یا سایر بروکرها؛ کدام را انتخاب کنیم؟

اما ملاک انتخاب بین سایر بروکرها با بروکر وایت لیبل چیست؟ انتخاب بین یک بروکر وایت لیبل و سایر بروکرها، تا حد زیادی به ترجیحات و نیازهای فردی بستگی دارد.

وایت بروکر ها چیستند؟

روکرهای فارکس برای آنکه بتوانند معامله گران خود را 24 ساعته به بازار های بین المللی متصل نگه دارند و از حجم تراکنش های انجام شده پشتیبانی کنند، به زیر ساخت نیاز دارند. تامین این زیرساخت ها ارزان نیست و به همین خاطر، برخی از کارگزارها ترجیح می دهند سرورها، زیرساخت ها و پلتفرم های سایر بروکرهای فارکس را اجاره کنند.
به این دسته از بروکرها در اصطلاح وایت لیبل گفته می شود.

آیا وایت بروکر ها کلاهبردار هستند؟

در واقع یک نگاه کلی و 0 و 100 وجود ندارد و این بروکر ها نسبت به مزایا و معایب و مشخصات باید سنجیده و قضاوت بشوند و مانند هر نوع بروکر دیگری هم می توانند مطمعن و هم نا‌ امن باشند.

کارگزاری‌های وایت لیبل اغلب طیف وسیعی از مزایا مانند دسترسی به فناوری‌های معاملاتی پیشرفته، ابزارهای تحقیق و تجزیه و تحلیل گسترده و محصولات مالی متعددی را ارائه می‌کنند. همچنین حس اعتماد و امنیت خوبی ایجاد می‌کنند؛ زیرا با شهرت و تجربه کارگزاری‌های بزرگ‌تر پشتیبانی می‌شوند.

از سوی دیگر، سایر بروکرها ممکن است انعطاف‌پذیری و خدمات شخصی‌سازی بهتری را ارائه دهند. چرا که کاملا به طور مستقل عمل می‌کنند. همچنین کارمزد کمتری دارند و رویکرد مناسب‌تری را برای دستیابی به اهداف سرمایه‌گذاری خاص ارائه می‌دهند.

درنهایت، تصمیم بین انتخاب یک بروکر وایت لیبل و سایر بروکرها باید پس از بررسی دقیق الزامات فردی، استراتژی‌های معاملاتی و اهداف سرمایه‌گذاری اتخاذ شود. وبسایت quadcode یک حالت دمو یا آزمایشی از تجربه کار با وایت بروکر‌ها به شما می‌دهد، پیشنهاد می‌شود آن را امتحان کنید.

به این نوشته امتیاز دهید

آموزش رایگان صفر تا صد فارکس

آموزش رایگان فارکس از مقدماتی تا پیشرفته را با گوگل فارکس تجربه کنید و دانش و مهارت خود در معاملات را به سطح بعدی ارتقا دهید. 

تجربه ترید شما هرچه که باشد، تحلیلگران متخصص و نویسندگان ما به شما کمک می‌کنند تا با شرایط مختلف بازار و سبک‌های معاملاتی آشنا شوید و در مسیر ثابت معامله قرار بگیرید. دوره رایگان آموزش فارکس ما با توجه به سطح تجربه و دانش شما صورت می‌گیرد. بنابراین بهترین دوره آموزشی را نسبت به شرایط خود انتخاب کنید.

محمود محمدیانمشاهده نوشته ها

Avatar for محمود محمدیان

سلام من محمود محمدیان هستم مدرس و تحلیلگر بازار فارکس ، 13 سال هست که دارم ترید میکنم ، با مقالاتی که توی سایت گوگل فارکس منتشر میکنم دوست دارم تجربیاتم رو با شما به اشتراک بگذارم تا در کنار هم درآمد دلاری کسب کنیم.

نظری یافت نشد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *