۱۰ تا از بهترین جفت ارز های ۲۰۲۴ برای سرمایه گذاری در بازار فارکس

ارزهای اصلی در معاملات فارکس معمولا بیشتر مورد توجه هستند و سرمایه گذاری بیشتری روی آن‌ها صورت می‌گیرد. این معاملات به صورت جفت ارز انجام می‌شوند و هر ارز با کد مخصوص آن شناخته می‌شود. اما بهترین جفت ارز های ۲۰۲۴ برای سرمایه گذاری در بازار فارکس کدامند؟ در عین حال، کدام جفت ارزها در سال 2023 عملکرد خوبی داشتند و سودهای مناسبی را نصیب معامله‌گران کردند؟

پیش از شروع ، برای اطلاعات و شناخت بیشتر در جفت ارز های فارکس ، به مقاله آموزش انواع جفت ارز ها مراجعه کنید.

بهترین جفت ارز های ۲۰۲۴ برای سرمایه گذاری

جفت ارز شامل دو ارز است و هر ارز با ارز دیگر مقایسه می‌شود. ارز اول با عنوان ارز پایه و دومی ارز مظنه نام دارد. برای مثال، اگر جفت ارز EUR/USD را انتخاب کنید، یورو ارز پایه و دلار آمریکا ارز مظنه است. نرخ هر جفت ارز معمولا ثابت نیست و مدام تغییر می‌کنند. یعنی ارزش یورو در مقابل دلار می‌تواند افزایش یابد یا برعکس.

پیش‌بینی‌ها نه وحی منزل هستند و نه می‌توان به‌سادگی از کنار آن‌ها عبور کرد. مثلا قیمت طلا در سال 2023 رشد خوبی داشت و این امر را بسیاری از کارشناسان مالی در سال 2022 پیش‌بینی کرده بودند. با این حال، بازارهای مالی نظیر فارکس شامل ریسک بیشتر هستند.

برای استراتژی های بیشتر در طلا می توانید به مقاله معرفی بهترین استراتژی فارکس برای طلا و بازار طلا مراجعه کنید.

بنابراین ممکن است بسیاری از تحلیل‌ها با اتفاقات مختلفی که بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهند، به واقعیت بدل نشوند. با این تفاسیر، 10 تا از بهترین جفت ارزهای امسال که می‌توانید روی آن‌ها سرمایه گذاری کنید، به شرح زیر هستند.

نمایی از ارز های جهانی

1. جفت ارز یورو/دلار (EUR/USD)

بررسی بهترین جفت ارز های ۲۰۲۴ برای سرمایه گذاری را با جفت ارز یورو/دلار آغاز می‌کنیم. یورو/دلار محبوب‌ترین جفت ارز فارکس است و معمولا بالاترین حجم معاملات را با کمترین میزان اسپرد به خود اختصاص می‌دهد.

پس جای تعجب نیست که محبوبیت آن در سال 2024 هم بسیار بالا باشد. زیرا منعکس‌کننده رابطه دو مورد از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان (ایالات متحده و اتحادیه اروپا) است.

در همین رابطه ، به شما پیشنهاد می کنیم سری به مقاله همبستگی جفت ارز ها در فارکس بزنید.

جفت ارز EUR/USD در درجه اول تحت تاثیر تصمیم‌های اقتصاد بر دلار، یورو و رابطه آن‌ها با یکدیگر است. به عنوان مثال، اگر فدرال رزرو برای تقویت دلار در فعالیت‌های بازار مداخله کند، می‌توانید انتظار داشته باشید که ارزش آن در برابر یورو افزایش یابد. EUR/USD یک سرمایه گذاری رایج برای مبتدیان است. زیرا معمولا اطلاعات زیادی در مورد آن در فضای آنلاین وجود دارد.

جفت ارز یورو/دلار (EUR/USD)

2. جفت ارز دلار/ین (USD/JPY)

دلار/ین احتمالا جزء بهترین جفت ارز های ۲۰۲۴ برای سرمایه گذاری خواهد بود. این جفت ارز با اسپردهای پایین و حرکت قیمت قابل پیش‌بینی‌تر خود از جفت ارزهای دیگر متمایز می‌شود. ارزش ین ژاپن روزانه با نوسانات قیمت زیادی همراه است. اما بانک مرکزی ژاپن به طور مکرر این ارز را خرید و فروش می‌کند تا نرخ ارز را تحت کنترل داشته باشد.

به همین دلیل، فعالان بازار ین ژاپن را یک ارز «شناور کثیف» می‌دانند؛ زیرا یک ارز شناور است، اما نه به معنای واقعی کلمه. بنابراین، اگر بتوانید در زمان مناسب روی آن سرمایه گذاری کنید، می‌توانید سودهای خوبی به دست آورید.

ما در مقاله استراتژی مخصوص پوند ، دلار و ین ، یک استراتژی پرکاربرد و سود ده معرفی کردیم، پیشنهاد می کنیم سری به این مقاله بزنید.

جفت ارز دلار/ین در میانه رقابت شدید بین اقتصادهای ایالات متحده و مناطق آسیایی به یک ارز سودآور تبدیل شده است. احتمالا در سال 2024 هم رقابت فناوری و تجارت الکترونیکی بین این دو منطقه مهم اقتصادی بسیار بالا خواهد بود.

جفت ارز دلار/ین (USD/JPY)

3. جفت ارز پوند/دلار (GBP/USD)

پوند/دلار همیشه یک جفت ارز محبوب در فارکس بوده است. اما در سال‌های اخیر و با توجه به رویدادهای مختلف اقتصادی و سیاسی در بریتانیا، ازجمله بحران مالی سال 2008 و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، حجم سرمایه‌گذاران در پوند انگلیس به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

جفت ارز پوند/دلار تقریبا همیشه در دسته پرنوسان‌ها گروه‌بندی می‌شود و این جهش‌های بزرگ، کمک زیادی به سودآوری آن کرده است. اما به یاد داشته باشید که نوسانات بیشتر، ریسک بیشتری نیز به همراه دارد.

همچنین به شما ساده ترین استراتژی  پوند / دلار را در مقاله آموزش استراتژی GBP/USD معرفی کردیم. حتما سری به این مقاله بزنید!

جفت ارز پوند/دلار (GBP/USD)

4. جفت ارز دلار/یوان (USD/CNY)

از بهترین جفت ارز های ۲۰۲۴ برای سرمایه گذاری می‌توان به دلار/یوان اشاره کرد. زیرا نرخ ارز دو اقتصاد بزرگ و دو صادرکننده برتر جهان نسبت به یکدیگر بسیار پر نوسان است. از لحاظ تاریخی، ارزش یوان چین در مقایسه با دلار آمریکا همیشه پایین بوده است. زیرا دولت چین نرخ ارز خود را به طور مصنوعی پایین می‌آورد تا صادرات خود را رقابتی نگه دارد.

به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   تاثیر کرونا بر اقتصاد ایران و جهان | تاثیر کرونا بر قیمت طلا دلار بازار بورس ایران

عامل اصلی برای نظارت بیشتر بر جفت ارز USD/CNY تنش‌های ایالات متحده و چین است که در سال 2024 هم ادامه خواهد داشت.

جفت ارز دلار/یوان (USD/CNY)

5. جفت ارز دلار آمریکا/دلار کانادا (USD/CAD)

آمریکا و کانادا همسایگان مالی و شرکای تجاری مهمی هستند؛ بنابراین دلار آمریکا و دلار کانادا همبستگی قوی دارند. ارزش دلار کانادا به‌شدت با قیمت کالاهای خام به‌ویژه نفت مرتبط است؛ زیرا اقتصاد کانادا به شدت بر صادرات نفت خام اتکا دارد. بنابراین، نظارت بر قیمت نفت در زمان معامله جفت ارز دلار آمریکا/دلار کانادا بسیار مهم خواهد بود.

Gif Broker Amarkets - GoogleForex

نفت نیز با دلار آمریکا قیمت‌گذاری می‌شود. بنابراین اگر قیمت نفت در سال 2024 افزایش یابد، این احتمال وجود دارد که ارزش دلار کانادا در مقایسه با دلار آمریکا تقویت شود. چرا که دلار آمریکا معمولا با افزایش قیمت نفت ضعیف می‌شود. زیرا تبدیل دلار آمریکا برای خرید نفت به ارزهای دیگر افزایش می‌یابد. ضمنا کانادا از طریق صادرات نفت خود به آمریکا دلار بیشتری به دست خواهد آورد.

جفت ارز دلار آمریکا/دلار کانادا (USD/CAD)

6. جفت ارز دلار استرالیا/دلار آمریکا (AUD/USD)

در ادامه بررسی بهترین جفت ارز های ۲۰۲۴ برای سرمایه گذاری به جفت ارز دلار استرالیا/دلار آمریکا می‌رسیم. AUD/USD حدود 5.4 درصد از معاملات روزانه فارکس را تشکیل می‌دهد.

این جفت ارز در میان معامله‌گران بازار ارزهای خارجی بسیار محبوب است، زیرا ارزش دلار استرالیا ارتباط زیادی با انواع کالاهای خام دارد. بنابراین امکانی برای معامله‌گران فارکس به وجود می‌آورد تا بدون معامله قراردادهای آتی خود در معرض بازار کالاها قرار گیرند.

به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   بررسی و ثبت نام بروکر آلپاری

استرالیا در سال 2024 نیز یکی از صادرکنندگان عمده زغال‌سنگ و سنگ‌آهن در دنیا خواهد بود. بنابراین کاهش قیمت چنین کالاهایی بر اقتصاد استرالیا تاثیر می‌گذارد و ارزش دلار این کشور را در برابر دلار آمریکا کاهش می‌دهد.

جفت ارز دلار استرالیا/دلار آمریکا (AUD/USD)

7. جفت ارز دلار/فرانک سوئیس (USD/CHF)

جفت ارز دلار/فرانک سوئیس در بیشتر موارد توسط معامله‌گران و سرمایه‌گذارانی استفاده می‌شود که به دنبال محافظت از دارایی‌های خود در دوره‌های آشفتگی بازار و رکود اقتصادی هستند. فرانک سوئیس به دلیل ثبات سیستم مالی سوئیس تا حد زیادی به عنوان یک ارز کاملا امن در نظر گرفته می‌شود.

فرانک سوئیس معمولا در زمانی که ارزهای دیگر ارزش خود را از دست می‌دهند، با افزایش قیمت روبرو می‌شود. اما این یک تیغ دولبه است، زیرا ارزش CHF در دوره‌های ثبات اقتصادی معمولا در مقابل دلار آمریکا تضعیف می‌شود.

جفت ارز دلار/فرانک سوئیس (USD/CHF)

8. جفت ارز دلار آمریکا/دلار هنگ‌کنگ (USD/HKD)

از بهترین جفت ارز های ۲۰۲۴ برای سرمایه گذاری باید به جفت ارز دلار آمریکا/دلار هنگ‌کنگ اشاره کنیم. از نقطه نظر فنی، دلار آمریکا/دلار هنگ‌کنگ همچنان یک جفت ارز نامعمول در نظر گرفته می‌شود. زیرا دلار آمریکا در برابر یک اقتصاد غیر عمده مانند هنگ‌کنگ قرار می‌گیرد. اما در حال حاضر، حدود 2.5 درصد از حجم معاملات روزانه فارکس را به خود اختصاص داده است.

به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   آموزش ثبت نام بروکر STP Trading​ با بررسی کامل

ارزش دلار هنگ‌کنگ در برابر دلار آمریکا به عنوان «نرخ ارز مرتبط» شناخته می‌شود. این بدان معنی است که نوسان دلار هنگ‌کنگ در برابر دلار آمریکا در محدوده بین 7.75 و 7.85 خواهد بود. اگرچه این سیستم باعث می‌شود تا جفت ارز USD/HKD نسبت به جفت ارزهای دیگر نوسان کمتری داشته باشد، اما همچنان در میان معامله‌گران نوسانی بسیار محبوب است.

جفت ارز دلار آمریکا/دلار هنگ‌کنگ (USD/HKD)

9. جفت ارز دلار سنگاپور/دلار آمریکا (SGD/USD)

سنگاپور یکی از بزرگ‌ترین مراکز مالی در آسیا به شمار می‌رود. بنابراین خرید جفت ارز دلار سنگاپور/دلار آمریکا یک روش عالی برای سود بردن از اقتصاد قوی این کشور و کل قاره پهناور آسیا است.

جفت ارز SGD/USD نسبت به هرگونه اخبار منطقه‌ای حساس است. برای مثال، اختلاف تجاری ایالات متحده و چین یک نیروی محرکه خاص برای این جفت ارز در سال 2023 بود. همچنین هرگونه تصمیم مهم در بانک مرکزی هر یک از دو کشور چین و آمریکا، بر دلار سنگاپور تاثیر مستقیم دارد.

جفت ارز دلار سنگاپور/دلار آمریکا (SGD/USD)

10. جفت ارز یورو/پوند بریتانیا (EUR/GBP)

آخرین مورد از بهترین جفت ارز های ۲۰۲۴ برای سرمایه گذاری یورو/پوند بریتانیا نام دارد. جفت ارز یورو/پوند بریتانیا نرخ مبادله بین دو مورد از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان، یعنی منطقه یورو و بریتانیا است. اما هنوز فقط یک جفت ارز جزیی است؛ زیرا دلار آمریکا در آن دخیل نیست. یورو/پوند شاید یکی از دشوارترین ارزها برای پیش‌بینی باشد؛ زیرا ارتباط بین اقتصادها کاملا نزدیک اما نامشخص است.

برای آشنایی بیشتر و دانستن قیمت های فارکس به مقاله قیمت های فارکس از کجا می آیند مراجعه کنید.

روند پیش از برگزیت باعث نوسان شدید قیمت یورو/پوند می‌شد. اما بریتانیا در حال حاضر به سمت رکود عمیق‌تری نسبت به منطقه یورو پیش می‌رود. پس پوند احتمالا ضرر بیشتری در برابر یورو خواهد داشت. نظارت بر روابط سیاسی و اقتصادی جاری بین بریتانیا و اتحادیه اروپا و همچنین نرخ‌های بهره تعیین شده توسط بانک انگلستان و بانک مرکزی اروپا برای سرمایه گذاری در EUR/GBP بسیار اهمیت دارد.

جفت ارز یورو/پوند بریتانیا (EUR/GBP)

پربازده‌ترین جفت ارزهای فارکس در سال 2023

برای شناخت هر چه بهتر بهترین جفت ارز های ۲۰۲۴ برای سرمایه گذاری باید نگاهی به پربازده‌ترین جفت ارزهای فارکس در سال 2023 هم داشته باشیم. جفت ارزهای برتر فارکس در سال 2023 به شرح زیر هستند.

  • یورو / دلار آمریکا (EUR/USD)
  • دلار آمریکا / پوند (GBP/USD)
  • دلار آمریکا / ین ژاپن (USD/JPY)
  • دلار استرالیا / دلار آمریکا (AUD/USD)
  • یورو / پوند بریتانیا (EUR/GBP)
  • دلار آمریکا / دلار کانادا (USD/CAD)
  • دلار آمریکا / فرانک سوئیس (USD/CHF)
  • دلار نیوزلند / فرانس سوئیس (NZD/CHF)
  • دلار آمریکا / یوان چین (USD/CNY)
  • دلار آمریکا / دلار هنگ‌کنگ (USD/HKD)

جمع‌بندی

برای اطلاعات و منابع بیشتر در رابطه با بهترین جفت ارز های ۲۰۲۴ برای سرمایه گذاری می توانید به وبسایت های audacitycapital.co.uk و wikijob.co.uk مراجعه کنید.

این فهرست ما از بهترین جفت ارز های ۲۰۲۴ برای سرمایه گذاری بود. تمام این جفت ارزها از پتانسیل بالایی برای سودآوری برخوردار هستند. درنهایت، فراموش نکنید که سرمایه گذاری در فارکس شامل ریسک است، پس برای همه افراد مناسب نخواهد بود. در عین حال، همین ریسک است که فرصت خوبی را برای کسب سودهای بیشتر فراهم می‌کند.

به این نوشته امتیاز دهید

آموزش رایگان صفر تا صد فارکس

آموزش رایگان فارکس از مقدماتی تا پیشرفته را با گوگل فارکس تجربه کنید و دانش و مهارت خود در معاملات را به سطح بعدی ارتقا دهید. 

تجربه ترید شما هرچه که باشد، تحلیلگران متخصص و نویسندگان ما به شما کمک می‌کنند تا با شرایط مختلف بازار و سبک‌های معاملاتی آشنا شوید و در مسیر ثابت معامله قرار بگیرید. دوره رایگان آموزش فارکس ما با توجه به سطح تجربه و دانش شما صورت می‌گیرد. بنابراین بهترین دوره آموزشی را نسبت به شرایط خود انتخاب کنید.

نظری یافت نشد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *