معرفی بهترین استراتژی فارکس برای طلا

طلا برای قرن‌ها به عنوان وسیله ذخیره ارزش مورد استفاده قرار گرفته است. به همین دلیل، معامله طلا به روشی محبوب برای سرمایه‌گذاری در بازار فارکس تبدیل شده است. با این حال، برای پیشرفت در این کار به بهترین استراتژی طلا در فارکس نیاز دارید. استراتژی‌های معاملاتی فاندامنتال، ارزش ذاتی طلا را با عوامل اقتصادی و مالی مربوط به آن اندازه‌گیری می‌کنند.

طی سال‌ها، طلا ارزش خود را در طول تورم و رکود اقتصادی حفظ کرده است. با توجه به اینکه طلا تقاضای سیری‌ناپذیر بالایی دارد، قیمت‌گذاری آن همیشه در حال افزایش است که تضمین بازگشت سرمایه قابل توجهی را به یک معامله‌گر بالقوه طلا می‌دهد.

 استراتژی فارکس برای طلا و بازار طلا و معاملات گلد
استراتژی فارکس برای طلا و بازار طلا و معاملات گلد

بهترین استراتژی فارکس برای طلا

قیمت‌گذاری طلا می‌تواند تحت تاثیر عوامل متعددی مانند تورم، عرضه و تقاضا، نرخ بهره و دلار آمریکا باشد. انس طلای جهانی در بازار فارکس به دلار آمریکا قیمت‌گذاری می‌شود و به همین دلیل، ارتباط تنگاتنگی با قدرت دلار دارد. با این حال، یافتن ذخایر طلا بسیار نادر است و فرآیندهای مربوط به حمل‌ونقل آن نیز دشوار و زمان‌بر خواهد بود. بنابراین معاملات طلا در فارکس برای آسان‌تر شدن کار معامله‌گران معرفی شده‌اند.

با توجه به استراتژی معاملاتی یا سرمایه‌گذاری خود می‌توانید از چندین گزینه برای معامله طلا استفاده کنید. در زیر، چندین استراتژی تجارت طلا معرفی شده‌اند.

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر در حوزه فارکس به صفحه مشاوره رایگان فارکس مراجعه کنید.

شاید با خودتان بگویید چرا افراد ممکن است به دنبال بهترین استراتژی های معامله طلا در فارکس باشند؛ در پاسخ بهتر است نقل قول وبسایت معروف dailyfx.com را به شما بگوییم:

طلا همچنین می تواند توسط معامله گران به عنوان “پناهگاه امن” همراه با دارایی هایی دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

جدول نکات مهم در انتخاب بهترین استراتژی معامله طلا در فارکس

نکات مهم توضیحات
درک بازار طلا شما باید دانش جامعی در مورد عوامل اقتصادی و ژئوپلیتیکی که بر قیمت طلا تأثیر می گذارند، مانند تورم، نرخ بهره و ریسک ژئوپلیتیکی داشته باشید.
تجزیه و تحلیل فنی توانایی خواندن نمودارها و استفاده از شاخص های فنی برای شناسایی فرصت های خرید و فروش را داشته باشید.
مدیریت ریسک استراتژی مدیریت ریسک مناسب، مانند استفاده از حد ضرر و اندازه موقعیت مناسب، داشته باشید.
انضباط توانایی پیروی از قوانین معاملاتی خود و اجتناب از احساسات را داشته باشید.
سابقه عملکرد عملکرد گذشته استراتژی را بررسی کنید تا ببینید که آیا برای شما مفید بوده است یا خیر.
هزینه ها هزینه های مرتبط با استراتژی، مانند هزینه های اشتراک یا هزینه های داده را در نظر بگیرید.
اعتبار کارگزار مطمئن شوید که از کارگزار معتبر و تنظیم شده ای استفاده می کنید. (استفاده از بروکر معتبر)

استراتژی‌های فاندامنتال

در استراتژی‌های معاملاتی فاندامنتال یا بنیادی به اندازه‌گیری ارزش ذاتی طلا با توجه به عوامل اقتصادی و مالی پرداخته می‌شود.

به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   معرفی بهترین نرم افزار ترید فارکس + نکات مهم

1-الگوهای طلای فصلی

الگوهای فصلی را باید بهترین استراتژی فارکس برای طلا به‌ویژه برای معامله‌گران کوتاه‌مدت به حساب آورد. زیرا طلا از یک الگوی فصلی پیروی می‌کند و در طی چند ماه، تمایل به صعود دارد. در این ماه‌ها، قیمت طلا معمولا بالاتر از حد متوسط است.

الگوی فصلی در درجه اول ناشی از تقاضای بالا برای طلا در فصول جشن و شادی است. به عنوان مثال، جشنواره‌هایی مانند دیوالی و سال نو چینی به طور سنتی با خرید طلا مرتبط هستند. بنابراین قیمت طلا در ماه‌های قبل از آغاز این جشنواره‌ها افزایش می‌یابد. به طور مشابه، قیمت طلا در ماه‌های تابستان که معمولا تقاضا برای جواهرات کمتر است، کاهش می‌یابد.

2-نرخ بهره خزانه‌داری آمریکا

یکی دیگر از استراتژی های اساسی برای تجارت CFD های طلا، نظارت بر رابطه معکوس بین قیمت طلا و نرخ‌های خزانه‌داری در ایالات متحده است.

اگر چشم انداز معاملاتی شما بلندمدت است، استفاده از نرخ‌های وزارت خزانه‌داری ایالات متحده می‌تواند یک استراتژی جایگزین برای شما باشد. این نرخ‌ها معمولا باعث بروز واکنش معکوس در قیمت طلا می‌شوند؛ زیرا اکثر معامله‌گران دارایی‌های خود را برای خرید اوراق خزانه نقد می‌کنند.

بنابراین، هر زمان که نرخ های خزانه داری افزایش یابند، قیمت طلا به سمت پایین حرکت می‌کند. هر زمان هم که نرخ‌های خزانه‌داری کاهش یابند، قیمت طلا افزایش خواهد یافت.

به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   کمیسیون بروکر آمارکتس چقدره؟ مشاوره + آموزش صوتی

وقتی نرخ بهره وزارت خزانه‌داری آمریکا پایین است، سرمایه‌گذاران تمایل بیشتری به نگه داشتن طلا به عنوان وسیله حفظ ارزش دارند. از سوی دیگر، زمانی که نرخ بهره بالا باشد، سرمایه‌گذاران تمایل بیشتری به سرمایه‌گذاری پیدا می‌کنند. در این موارد، معامله‌گران معمولا طلا را با اوراق قرضه یا سایر دارایی‌های با درآمد ثابت مبادله می‌کنند تا نرخ بازده بالاتری داشته باشند.

معامله‌گران فارکس با نظارت بر بهترین استراتژی طلا در فارکس می‌توانند فرصت‌های بالقوه را بر اساس نوسانات نرخ بهره شناسایی کنند. به عنوان مثال، زمانی که نرخ بهره وزارت خزانه‌داری در 17 مارس 2022 افزایش یافت، قیمت طلا به زیر 1946 دلار سقوط کرد.

نمایی ازنرخ بهره خزانه‌داری آمریکا
نمایی ازنرخ بهره خزانه‌داری آمریکا

 

استراتژی‌های تکنیکال

معامله‌گران باتجربه اغلب از تحلیل تکنیکال به عنوان راهنمای آنالیز نمودارهای قیمت طلا بهره می‌برند. شناسایی الگوها یا روندهایی که می‌توانند به پیش‌بینی حرکت قیمت طلا در آینده کمک کنند، به دانش پیشرفته‌ای از ابزارهای تحلیل تکنیکال نیاز دارد.

اگر که قصد یادگیری تحلیل تکنیکال بازار فارکس را دارید، حتما به صفحه لینک شده سری بزنید.

تحلیلگران تکنیکال از ترکیب شاخص‌هایی مانند میانگین متحرک (MA)، شاخص قدرت نسبی (RSI) و اندیکاتور استوکاستیک (SO) برای شناسایی نقاط ورود و خروج استفاده می‌کنند.

برای استفاده از تحلیل تکنیکال در معاملات طلای فارکس، مطمئن شوید که استراتژی شما با شرایط فعلی بازار مطابقت دارد. استراتژی مومنتوم معمولا در بازارهای پرطرفدار به خوبی کار می‌کند. این در حالی است که استراتژی‌های بلندمدت در بازارهای با نوسان کم، بهترین کارکرد را دارند.

میانگین متحرک ساده در بهترین استراتژی فارکس برای طلا

میانگین متحرک ساده (MA) میانگین قیمت معامله یک دارایی در بیش از 20 روز است. اما معامله‌گران طلا معمولا از میانگین متحرک ساد 50 و 100 روزه هم استفاده می‌کنند. این شاخص با ترسیم دو MA در دوره‌های مختلف روی نمودار قیمت و جستجوی یک نقطه متقاطع صورت می‌گیرد که در آن، دو خط به هم می‌رسند.

هر زمان که MA کوتاه‌مدت از MA بلندمدت عبور کرد، می‌تواند سیگنالی برای فرصت بلندمدت احتمالی در خرید طلا باشد. هر زمان که MA کوتاه‌مدت کمتر از MA بلندمدت باشد، شاهد یک سیگنال برای فرصت خرید کوتاه هستیم. توجه داشته باشید که در نظر گرفتن سایر فاکتورهای تحلیل تکنیکال برای ورود به پوزیشن ضروری است. اندیکاتورها بدون خطا نیستند.

اگر قصد شروع فعالیت در بازار فارکس را دارید به شما پیشنهاد می کنیم صفحه ثبت نام بروکر آمارکتس را ببینید.

میانگین متحرک متقاطع

مسئله سخت شد؟ پس بیایید به یک مثال توجه کنیم. فرض کنید در حال استفاده از یک میانگین متحرک ساده 100 روزه طلا هستید. هر زمان که شاخص 50 روزه از شاخص 100 روزه عبور کرد، می‌توانید یک معامله طولانی‌مدت را در نظر بگیرید. اما زمانی که شاخص 50 روزه به زیر شاخص 100 روزه می‌رسد، یک موقعیت خرید کوتاه خواهد بود. با توجه به اینکه زمانی میتوانید وارد پوزیشن شوید که تایید از تحلیل تکنیکال خود گرفته باشید این تحلیل باید شامل شکل الگوهای شمعی ، نقاط حمایت و مقاومت ، الگوهای کلاسیک و… باشد.

طلا یکی از بزرگترین رالی‌ها
طلا یکی از بزرگترین رالی‌ها

همانطور که در تصویر در بالا نشان داده شده است، در هنگام انتخاب بهترین استراتژی فارکس برای طلا باید به این نکته توجه کرد که طلا یکی از بزرگترین رالی‌ها را در طول همه گیری 2020 داشت.

در آوریل 2020، شاخص 50 روزه از شاخص 100 روزه عبور کرد و قیمت طلا طی چند ماه تا نوامبر 2020 صعودی بود. به گونه‌ای که قیمت طلا در سال 2020، تا 25 درصد صعود کرد و به بالاترین سطح خود رسید.

4 نکته قبل از معامله طلا در فارکس

اینجا چهار نکته کلیدی وجود دارد که باید آن‌ها را قبل از شروع معامله طلا در فارکس مد نظر قرار دهید. همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش گام به گام معامله انس طلا در MT5 را ببینید

1-با عوامل تحرک قیمت طلا آشنا شوید

نیروهای بازار تاثیر مستقیمی بر قیمت طلا دارند و مستقیما بر حجم و شدت معاملات و احساسات بازار طلا تاثیر می‌گذارند. شاخص ترس و طمع، عرضه و تقاضا، نرخ تورم و سیاست دولت‌ها (مخصوصا دولت آمریکا) از جمله این نیروها هستند. به عنوان مثال، عرضه و تقاضا در چند سال اخیر نقش مهمی در تعیین قیمت طلا داشته است.

بر اساس گزارش شورای جهانی گلد، تقاضای سالانه طلا در سال 2021 افزایش یافت و بسیاری از زیان‌های وارده در طول همه‌گیری کرونا در سال 2020 را جبران کرد. به دلیل این افزایش شدید تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران نهادی، قیمت شمش و طلا به سطوحی رسید که از سه ماهه دوم سال 2019 بی‌سابقه بود.

به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   آموزش 13 مورد از اصطلاحات فارکس

از سوی دیگر، ETF های طلا را در نظر بگیرید. افزایش نرخ بهره و تورم در بازارهای غربی موجب پرهزینه شدن نگهداری طلا شد که خروج سرمایه از ETF های طلا به سایر دارایی‌ها را در پی داشت.

عدم درک این نیروها می‌تواند بهترین استراتژی طلا در فارکس را هم در معرض ریسک گسترده قرار دهد. این امر معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که شما بر اساس احساسات معامله می‌کنید، اما بازار دارد توسط عوامل منطقی هدایت می‌شود.

عوامل تحرک قیمت طلا
عوامل تحرک قیمت طلا

2-رفتار مشارکت‌کنندگان در بازار را بشناسید

طلا شرکت‌کنندگان متعددی را به بازار جذب می‌کند که هر کدام دارای منافع متضادی هستند. به عبارت دیگر، همه دلایل مخصوص به خود را برای حضور در بازارهای طلا دارند. درک و شناخت این دلایل می‌تواند به شما در تعیین نحوه معامله طلا و انتخاب استراتژی‌ها کمک کند.

در اغلب مواقع، سرمایه‌گذارانی با چشم‌انداز صعودی نسبت به طلا در راس هرم بازار قرار دارند. این سرمایه‌گذاران معمولا شمش طلا و سایر دارایی‌های به شکل طلا را خریداری می‌کنند. آن‌ها به طور سنتی دارایی‌های خود را به شکل طولانی‌مدت حفظ می‌کنند و به ندرت توسط روندهای نزولی کوتاه‌مدت متزلزل می‌شوند. چرا که طلا یک ابزار حفظ ارزش عالی است و بیشتر سرمایه‌گذاران نهادی از استراتژی‌های کاهش ریسک استفاده می‌کنند.

اگرچه اقدامات سرمایه‌گذاران نهادی معمولا بازیگران کوتاه‌مدت بازار را از بین می‌برد، اما ورود آن‌ها به بازار می‌تواند نقدینگی عظیمی ایجاد کند. این امر فرصت‌هایی را برای سایر بازیگران بازار فراهم می‌کند تا با فروش طلای خود از موقعیت‌های آتی خارج شوند.

ما در صفحه مصاحبه فارکس، با برترین تریدر های بازار مصاحبه هایی را انجام دادیم که پیشنهاد می‌کنیم برای درک بهتر رفتار مشارکت کنندگان در بازار و تریدر های بازار آن را ببینید. ما پیشنهاد می‌کنیم برای شروع، سری هم به صفحه ثبت نام بروکر آلپاری بزنید.

3-به روندهای بلندمدت طلا توجه کنید

طلا تاریخچه‌ای بسیار غنی دارد و با مشکل عدم وجود اطلاعات در دارایی‌های جدید مثل ارزهای دیجیتال روبه‌رو نیست. بنابراین برای مرور نمودارهای تاریخی طلا و درک رفتار آن در قرون گذشته، وقت بگذارید. بررسی این روندها می‌تواند به شما در شناسایی الگوهای طلا در دهه های اخیر و اتخاذ بهترین استراتژی فارکس برای طلا کمک شایانی کند.

4-محل معامله را به دقت انتخاب کنید

هنگامی که سه فاکتور فوق را به خوبی رعایت کردید، می‌توانید پلتفرم محل معامله طلا را انتخاب کنید. انجام این کار فرصتی را برای شما فراهم می‌کند تا یک بروکر مناسب فارکس را برای معامله و برنامه‌ریزی‌های خود به دست آورید.

در عین حال، نقدینگی بازار به‌ویژه در طول حرکت‌های صعودی یا نزولی، از روند قیمت طلا پیروی می‌کند. بازارها و بروکرهایی با مشارکت کمتر معمولا نقدشوندگی کمتری هم دارند و نرخ مشارکت در آن‌ها بسیار پایین‌تر است. بنابراین هزینه‌های معاملاتی بالاتری را به خاطر نقدینگی کمتر به شما تحمیل می‌کنند.

محل معامله را به دقت انتخاب کنید
محل معامله را به دقت انتخاب کنید

جمع‌بندی نهایی در مورد بهترین استراتژی بازار فارکس برای طلا

معاملات طلا مستلزم صبر، انضباط و داشتن دیدگاه بلندمدت هستند. اگرچه استراتژی‌های معاملاتی طلای زیادی وجود دارند، اما بهتر است کار خود را ابتدا با سه استراتژی ذکر شده در این مطلب شروع کنید.

حداقل سرمایه برای شروع ترید بر روی استراتژی طلا چقدر است؟

به طور معمول هر چقدر سرمایه شما بیشتر باشد، دست شما برای ایجاد معاملاتی با نرخ سود و ضرر بیشتر، بیشتر باز است؛ اما به طور کلی شما می‌توانید حتی با 10$ در بروکر افتتاح حساب کنید و شروع به فعالیت کنید! صد البته که 10 دلار اصلا مبلغ معقولی برای شروع ترید نیست.

مهم ترین عوامل تحریک قیمت طلا در فارکس چه چیزی است؟

به طور کلی قیمت طلا در بازار فارکس و بازار بورس جهانی به عوامل بسیاری بستگی دارد؛ به طور مثال ارتباط مستقیم دلار با قیمت طلا یکی از این عوامل است. همچنین اتفاقات محیطی همانند اپیدمی کرونا می‌تواند بر قیمت طلا موثر باشد.

آیا برای سرمایه گذاری می‌توانیم بر روی طلا در بازار فارکس حساب کنیم؟

صد البته که می‌توانید! طلا یکی از استیبل ترین و با ثبات ترین جفت ارز هایی است که در طول بازه زمانی 5 ساله می‌توانید بر روی آن سرمایه گذاری کنید. البته باید اشاره کنیم که نوسانات طلا در بازه زمانی کوتاه و تایم لاین کوتاه مدت به شدت بالاست!

به طور خلاصه، انتخاب بهترین استراتژی فارکس برای طلا به تجزیه و تحلیل وضعیت بازار کمک می‌کند. با این حال، هر کدام از استراتژی‌ها را که ترجیح دهید، قبل از معامله طلا باید نیروهای بازار، مدیریت ریسک و اهداف مالی شخصی خود را تعیین کنید. در آخر به یاد داشته باشید که عملکرد گذشته همیشه نشانه ای از نتایج یکسان در آینده نیست.

برای اطلاعات و منابع یادگیری بیشتر می توانید به وبسایت vantagemarkets.com مراجعه کنید. ممنون که تا انتها همراه ما بودید، این مقاله یکی از سلسله مقالات در مورد آموزش رایگان فارکس است. امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد.

به این نوشته امتیاز دهید

آموزش رایگان صفر تا صد فارکس

آموزش رایگان فارکس از مقدماتی تا پیشرفته را با گوگل فارکس تجربه کنید و دانش و مهارت خود در معاملات را به سطح بعدی ارتقا دهید. 

تجربه ترید شما هرچه که باشد، تحلیلگران متخصص و نویسندگان ما به شما کمک می‌کنند تا با شرایط مختلف بازار و سبک‌های معاملاتی آشنا شوید و در مسیر ثابت معامله قرار بگیرید. دوره رایگان آموزش فارکس ما با توجه به سطح تجربه و دانش شما صورت می‌گیرد. بنابراین بهترین دوره آموزشی را نسبت به شرایط خود انتخاب کنید.

2 دیدگاه ها

 • سلام
  مقاله خوبی بود
  من فقط یه سوال داشتم، آیا یک استراتژی 100٪ برنده (وین ریت بالای 90%) توی فارکس وجود دارد؟ چون من یه جا خواندم که هیچ استراتژی نمی تواند نرخ موفقیت 100٪ را تضمین کنه.
  میخواستم نظر شما رو به عنوان تحلیلگر بدونم.

  • سلام و عرض ادب
   یک استراتژی سودده باید برآیند ماهانه مثبت داشته باشد یعنی در نهایت تمام معاملات ضررده و سودده را که جمع کنیم میبایست به یک رشد مثبت برسیم.
   باسپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *