کمیسیون بروکر آمارکتس چقدره؟

کمیسیون بروکر آمارکتس چقدره؟


تمامی بروکرهای فارکس به ازای معاملاتی که تریدرها در بروکر انجام می‌دهند ، کمیسیون دریافت میکنند. در واقع درآمد اصلی بروکرها از همین کمیسیون‌ها تامین می‌شود. منتها واژه دیگری وجود دارد که از کمیسیون در فارکس رایج تر است و آن اسپرد (Spread) است.

این دو واژه (کمیسیون در فارکس و اسپرد) گاها به عنوان مترادف هم به کار می‌روند ولی در واقع با هم متفاوت هستند.

اگر در متاتریدر، حسابهای دموی بروکرهای مختلف را امتحان کنید سریعتر متوجه ‌این موضوع می‌شوید. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای فهمیدن بهتر تفاوت این دو مفهوم تا انتهای مقاله با گوگل فارکس همراه باشید.

اسپرد و کمیسیون در بروکر آمارکتس

برخی از حساب های معاملاتی کمیسیون دارد و برخی دیگر اسپرد. مثلا اگر شما افتتاح حساب در بروکر آمارکتس و در حساب‌ استاندارد انجام دهید؛ اگر جفت ارزها را ترید کنید صرفا به بروکر، اسپرد می‌پردازید. منتها اگر حساب ecn آمارکتس داشته باشید و وارد بخش Commodity شوید و مثلا آلومینیوم ترید کنید متوجه می‌شوید که در هر ترید مبلغ کمی بابت کمیسیون نیز از معامله ی شما کسر می‌شود.

کمیسیون بروکر آمارکتس در حساب  ECN برای جفت ارز ها و فلزات برای هر لات 5 دلار است. (بابت Open و Close کردن 1 لات پوزیشن)

لازم به ذکر است که اسپرد حساب‌ ecn در بروکر آمارکتس از صفر شروع میشود و بسیار کم است.

میزان کمیسیون یک معامله به معیار دلار
اسپرد آمارکتس

بنابراین برای روشن تر شدن موضوعِ کمیسیون و اسپرد بروکر آمارکتس توصیه می‌شود تا آخر با این نوشته همراه بمانید.

پادکست گوگل فارکس

پادکست صوتی گوگل فارکس – کمیسیون بروکر آمارکتس چقدره؟

اگر علاقه ای به خواندن توضیحات ندارید، پیشنهاد می‌کنیم نسخه صوتی این مقاله را در عرض چند دقیقه گوش کنید. شما می‌توانید دیگر پادکست های ما را در صفحه یادگیری صوتی فارکس تحت عنوان «پادکست آموزش فارکس» بشنوید.

توضیح اسپرد (Spread) به زبان ساده

اسپرد در فارکس و در بروکر آمارکتس به معنی نوعی اختلاف نرخ معامله است. اختلاف نرخی بین عدد واقعی بازار با آنچه بروکر، معامله شما را در آن باز می‌کند. وقتی مثلا وقتی جفت ارزی را می‌خرید اگر دقت کنید در لحظه اول، موقعیت شما مقدار کمی در زیان می‌رود. وقتی که بازار در جهت پیش بینی شده شما حرکت کرد متوجه می‌شوید که این زیان، به صفر نزدیک می‌شود و کم کم تبدیل به سود می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر در توضیحات اسپرد میتوانید به مقاله اسپرد چیست مراجعه کنید.

در واقع هر چه اسپرد، کمتر باشد این اتفاقِ خوشایند سریع تر برای شما رخ می‌دهد. به همین دلیل است که اکثر تریدرها دوست دارند در حساب‌هایی ترید کنند که اسپرد کمتری داشته باشند.

اسپرد در فارکس برابر اختلاف بین قیمت ask و bid است
اسپرد در فارکس برابر اختلاف بین قیمت ask و bid است

برای مثال فرض کنید یک جفت ارز خاص را در قیمت 1.15261 خریده اید. بلافاصله بعد از خرید، اگر به نمودار متاتریدر نگاه کنید متوجه می‌شوید که خط قرمزِ قیمت(ask) ، دقیقا در جایی است که شما خرید کرده اید. منتها این خط آبی(Bid) است که کندل های قیمت را شکل می‌دهد و خط آبی، پایین تر از محل خرید شما خواهد بود.

به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   بررسی و ثبت نام بروکر آلپاری

هر چه خط آبی، فاصله بیشتری با خط قرمز داشته باشد یعنی اسپرد، بیشتر است و در نتیجه برای اینکه موقعیت خرید شما در سود رود بازار باید بیشتر به سمت بالا حرکت کند. در نتیجه کار شما در سود کردن نسبت به تریدری که اسپرد کمتری می‌پردازد (دو خط آبی و قرمز قیمت در نمودار وی به هم نزدیک تر هستند) سخت تر است.

 نکات مهم کمیسیون و کارمزد بروکر آمارکتس از نظر مشاوره فارکس

بروکر آمارکتس یکی از بروکرهای منطقی در زمینه میزان اسپرد است و نرخ های اسپرد بروکر آمارکتس منصفانه است. منتها شیوه ترید و تصمیات معاملاتی شما نیز نقش مهمی در میزان اسپردی دارد که به بروکر می‌پردازید. پس توصیه می‌شود به نکات زیر توجه کنید:

 • اگر اسکالپر هستید و تعداد معاملات شما بالاست بهتر است به سراغ حساب ecn آمارکتس بروید. در این حسابها میزان اسپرد، کمتر از حساب استاندارد آمارکتس و فیکس اسپرد است. اسپرد حساب‌ ecn در بروکر آمارکتس از صفر شروع میشود و بسیار کم است.
 • در همه انواع حساب های کارگزاری آمارکتس، جفت ارزها و کالاهایِ با نقدینگی بالا و پرمعامله تر، اسپرد کمتری دارند پس بیشتر روی این عناصرِ معاملاتی تمرکز کنید.
 • شما می‌توانید برای دریافت رایگان 30 دقیقه مشاوره فارکس، به صفحه لینک شده مراجعه کنید و با آگاهی از شرایط آن با ما نیز در ارتباط باشید و یک مشاوره فارکس تخصصی رایگان دریافت کنید!

چند نکته حرفه ای دیگر در مورد کمیسیون کارگزاری آمارکتس

در بروکر آمارکتس، بیشتر جفت ارزها و عناصر معاملاتی اصلی و پر تقاضا را ترید کنید تا اسپرد کمتری در معاملات بپردازید
در بروکر آمارکتس، بیشتر جفت ارزها و نمادهای پر تقاضا را ترید کنید تا اسپرد کمتری در معاملات بپردازید. اسپرد حساب‌ ecn در بروکر آمارکتس کمترین مقدار است.

در بروکر آمارکتس مانند دیگر بروکرها در ساعات بازگشایی بازار در بامداد یکشنبه، زمان اعلام اخبار مهم اقتصادی و در هنگام شب به وقت ایران، احتمال افزایش اسپرد وجود دارد. برای اینگونه شرایط، بهتر است از حسابهای Fix اسپردِ بروکر آمارکتس استفاده کنید.

در هنگام Long  (خرید؛ زمانی که Buy گرفته اید) موقعیت‌ها روی خط قرمزِ قیمت (Ask) باز می‌شوند. منتها خط آبیِ bid است که موقعیت‌ها را می‌بندد. پس هنگام بالابودن اسپرد اگر پوزیشن دستیِ buy بگیرید سود کمتری می‌کنید. اگر پوزیشن شرطیِ buy stop داشته باشید احتمال دارد زودتر فعال شود و زود هم استاپ بخورید. اگر buy limit داشته باشید ممکن است فعال نشود.

برای اطلاعات بیشتر در حوزه معملات long و short میتوانید به مقاله بازار دوطرفه فارکس چیست و چطور از آن سود کنیم؟ مراجعه کنید.

اگر موقعیت فروش یا Short باز کنید مشکل فعال شدن بی موقع ندارید. چون خط آبی مسئول فعال سازی اینگونه پوزیشن هاست. خط آبی در نوسانات اسپرد، ثابت است و این خط قرمز است که به خط آبی، نزدیک یا از آن دور می‌شود. منتها بعد از فعال شدن پوزیشن های Short با افزایش اسپرد احتمال دارد سریع استاپ بخورید یا دیر به تارگت برسید.

 

یک مرد تریدر با قهوه به دست

دانلود رایگان کتاب تجربیات 5 سال ترید در فارکس + استراتژی های سود آور

فرقی نمی‌کند که تازه کار هستید یا سال های سال در حال ترید در بازار فارکس هستید. ما در گوگل فارکس برای شما عزیزان یک کتاب حاصل از تجربیات 5 سال ترید در بازار فارکس تدارک دیده ایم. همین حالا این کتاب را به همراه استراتژی های سود آور به رایگان دانلود کنید!

 

محاسبه اسپرد آمارکتس

در پایان بیایید در مورد سوال اصلی این نوشته صحبت کنیم که کمیسیونِ بروکر آمارکتس چقدر است؟ اگر منظور ما از کمیسیون در فارکس همان اسپرد باشد باید بدانید که اسپرد در شرایط، عناصر معاملاتی و حساب های مختلفِ بروکر آمارکتس، متفاوت است. منتها به طور کلی برای درک این موضوع، حالت پیشرفتۀ نمایش قیمت را در متاتریدرِ موبایل روشن کنید.

سپس به اعداد ریزی که دقیقا در زیرِ جفت ارزها (و نه اعداد روبروی جفت ارزها) در حال حرکت هستند دقت کنید. این اعداد دو مجموعه مجزا از هم هستند که یکی نشانگر ساعت و دیگری اسپرد است.

به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   آموزش ثبت نام بروکر STP Trading​ با بررسی کامل

اگر در حسابِ معاملاتی شما جفت ارزها اکثرا 5 رقم اعشار داشتند عدد اسپرد تقریبا معادل سِنت در کوچکترین پوزیشن میکرو (0.01) است. یعنی مثلا اگر می‌خواهید در یورو دلار یک پوزیشن 0.01 بگیرید و عدد 15 را زیر EURUSD می‌بینید باید 15 سنت بابت باز کردن پوزیشن 0.01 ، اسپرد بدهید.

مقدار اسپرد در بروکر
اسپرد آمارکتس

اسپرد آمارکتس

اگر جفت ارزهای اصلی مثلا EURUSD ، چهار رقم اعشار دارند هر عددِ اسپرد، معادل تقریبا 10 سنت است مثلا 2 معادل 20 سنت اسپرد در پوزیشن 0.01 یورو دلار است. البته ممکن است ارزش اعداد بسته به ارزش پپ در هر جفت ارز یا کالا، بیشتر یا کمتر از مقدار گفته شده باشد.

مثلا در USDCAD ارزش پپ کمتر از EURUSD است پس اگر عدد اسپرد در هر دوی این جفت ارزها، 3 باشد در USDCAD و در لات های یکسان تقریبا معادل دو سوم EURUSD، اسپرد پرداخت خواهید کرد.

همچنین وبسایت sashares.co.za در مورد اسپرد بروکر آمارکتس نقل می کند:

با AMarkets اسپرد از 0.0 پیپ در EUR/USD شروع می شود. اسپردها و همچنین هزینه های کمیسیون با AMarkets به نوع حساب زنده، ابزار مالی و شرایط بازار بستگی دارد. اسپردها و کمیسیون هایی که معامله گران می توانند از AMarkets انتظار داشته باشند عبارتند از 1.3 پیپ در حساب استاندارد، 3 پیپ در حساب ثابت و 0.0 پیپ در حساب ECN. در حساب ecn آمارکتس کمیسیون 2.5 دلار / 2.5 یورو به ازای هر لات شارژ می شود.

مقایسه کمیسیون بروکر آمارکتس با بروکر آلپاری و بروکر STP Trading

نام بروکر نوع حساب مقدار کمیسیون
بروکر آمارکتس ECN هر لات 5 دلار
بروکر آلپاری ECN هر لات از 3.2 دلار
بروکر آلپاری Pro ECN هر لات از 3.2 دلار
بروکر اس تی پی تریدینگ استاندارد هر لات از 7 دلار
زیرو زیرو هر لات از 7 دلار

 نکته: تمامی بروکر ها بابت Open و Close کردن 1 لات پوزیشن، کمیسیون میگیرند 

منبع یادگیری آموزش صوتی و پادکست فارکس

خب تا اینجای بحث تا حدودی با موضوع اسپرد آشنا شدید. اگر به یادگیری دیگر مفاهیم دنیای فارکس علاقمندید توصیه می‌شود از منابع یادگیری آموزش صوتی فارکس که در کست باکس و وب سایت آمارکتس موجودند استفاده کنید.

بروکر آمارکتس در برنامه «کست باکس castbox» آموزش های صوتی خود را قرار میدهد این منابع به زبانی شیوا و دلپذیر، تمامی مطالب مهم مورد نیاز شما را در خود دارند.

درنتیجه با استفاده از آنها از هر گونه منبع آموزشیِ دیگری بی نیاز می‌شوید. پس وقت را از دست ندهید و از همین امروز، زمانی را برای گوش دادن به آموزش های صوتی کارگزاری آمارکتس اختصاص دهید.

میزان اسپرد در حساب های ECN بروکر آمارکتس چقدر است؟

اگر شما یک تریدر حرفه ای بازار فارکس هستید احتمالا خودتان باید بدانید که در حساب های ECN که مخفف Electronic Communication Network است، میزان اسپرد کمتر از حساب های استاندارد یا فیکس اسپرد است. به عبارتی در این نوع حساب ها شما اسپرد کمتری می‌پردازید.

میانگین پورسانت در برورکر آمارکتس چقدر است؟

ساختارهای کمیسیون ثابت معمولاً از 2 تا 10 دلار در هر معامله متغیر است، در حالی که ساختارهای کمیسیون متغیر معمولاً از 0.1٪ تا 1٪ ارزش معامله متغیر است. علاوه بر کارمزد، کارگزاران فارکس ممکن است کارمزدهای دیگری مانند اسپرد، سوآپ و کارمزد عدم فعالیت را نیز دریافت کنند.

کدام بروکر های فارکس کمترین میزان نرخ دریافت spread را دارند؟

4 بروکر یا کارگزاری «MultiBank» و «ActivTrades» و «HYCM» و در نهایت «EasyEquities» طبق منبع وبسایت brokerchooser کمترین میزان اسپرد دریافتی را دارند.

آیا بروکر هایی وجود دارند که کمیسیون دریافت نکنند؟

به طور کلی مدل درآمد برورکر ها و کارگزاری های فارکس به شکلی است که بر اساس معاملات انجام شده از شما کمیسیون و پورسانت دریافت می‌کنند. با این حال بروکر هایی همانند «Robinhood» و «Fidelity» نیز وجود دارند که از شما کمیسیون دریافت نمی‌کنند در حالی که افتتاح حساب و شارژ حساب آنها نیز رایگان نیست!

امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم به طور کامل به شما مفهوم اسپرد آمارکتس و کمیسیون بروکر آمارکتس را توضیح داده باشیم. سوالات خودتان را در بخش کامنت ها مطرح کنید، مشتاقانه منتظر پاسخگویی به سوالات شما هستیم.

5/5 - (2 امتیاز)

آموزش رایگان صفر تا صد فارکس

آموزش رایگان فارکس از مقدماتی تا پیشرفته را با گوگل فارکس تجربه کنید و دانش و مهارت خود در معاملات را به سطح بعدی ارتقا دهید. 

تجربه ترید شما هرچه که باشد، تحلیلگران متخصص و نویسندگان ما به شما کمک می‌کنند تا با شرایط مختلف بازار و سبک‌های معاملاتی آشنا شوید و در مسیر ثابت معامله قرار بگیرید. دوره رایگان آموزش فارکس ما با توجه به سطح تجربه و دانش شما صورت می‌گیرد. بنابراین بهترین دوره آموزشی را نسبت به شرایط خود انتخاب کنید.

محمود محمدیانمشاهده نوشته ها

Avatar for محمود محمدیان

سلام من محمود محمدیان هستم مدرس و تحلیلگر بازار فارکس ، 13 سال هست که دارم ترید میکنم ، با مقالاتی که توی سایت گوگل فارکس منتشر میکنم دوست دارم تجربیاتم رو با شما به اشتراک بگذارم تا در کنار هم درآمد دلاری کسب کنیم.

12 دیدگاه ها

  • سلام و عرض ادب
   حساب استاندارد آمارکتس فاقد کمیسیون میباشد.
   باسپاس

 • سلام وقت بخیر ممنون از مقالتون
  من در یک وب‌سایت دیدم که آمارکتس از حساب سنتی پشتیبانی می‌کند. آیا این مطلب درسته؟

 • سلام وقت بخیر
  لطفاً درباره کد معرف هم اطلاعاتی بدهید. آیا با کد دعوت به سایت، کمیسیون معاملات ما تغییر می‌کند یا خیر؟

 • سلام ممنون از مقاله خوبتون. میخواستم بدونم کمیسیون بروکر آمارکتس برای جفت ارزها هم هست یا نه؟

  • سلام و عرض ادب
   بلی. لازم به ذکر است فقط در حساب ecn آمارکتس این کمیسیون وجود دارد و سایر حسابها اعم از استاندارد ، فیکس و… فاقد کمیسیون هستند.
   باسپاس

 • سلام
  من فرق بین میزان پورسانت متغییر و میزان پورسانت ثابت در بروکر آمارکتس رو متوجه نشدم. میشه بگید اینا با هم چه فرقی دارند؟

  سپاس فراوان

  • سلام و عرض ادب
   این طرح برای افرادی است که میخواهند به عنوان نماینده(ib) فعالیت کنند. در طرح پورسانت متغییر بروکر آمارکتس ، نماینده به ازای جذب سرمایه گذاران و انجام معاملات ریل پاداش مستمر دریافت خواهد کرد. در طرح پورسانت ثابت بروکر آمارکتس ، نماینده به ازای جذب هر یک نفر سرمایه گذار پاداش ثابت دریافت خواهد کرد.
   باسپاس

 • سلام وقت بخیر
  مقاله بسیار مفیدی بود ممنون از شما
  من می‌خواستم بدونم توی بروکر آلپاری کمیسیون روی 4 دلار ثابت است، که 2 دلار زمانی که یک موقعیت را باز می کنید و 2 دلار هنگام بستن اون هست. در MT5 یا (Alpari International ECN MT5) میگم خدمتتون.
  در بروکر امارکتس هم به همین شکله؟
  ممنون

  • سلام و عرض ادب
   سپاس از اینکه سایت گوگل فارکس را دنبال میکنید. این مبلغ در بروکر آمارکتس جمعا 5 دلار است . لازم به ذکر است که مقدار اسپرد از صفر شروع میشود و بسیار کم است.
   باسپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *