ریبیت چیست؟ | ریبیت بروکر

ریبیت فارکس چیست؟ | ریبیت بروکر

به طور کلی ریبیت فارکس یعنی دریافت تخفیف در اسپردهای پرداختی. (ریبیت (Rebate) در لغت به معنای « تخفیف » است)

همانطور که میدانید هنگامی که در بازار فارکس معامله می کنید، برای هر معامله کارمزد یا اسپرد به بروکر پرداخت می کنید. در واقع درآمد و سود بروکرهای بین المللی از همین محل تامین میشود. این مقدار اسپرد بسته به نوع حساب معاملاتی شما و همچنین نماد مورد معامله متفاوت است. هرچقدر مقدار حجم معاملات (لات) شما بیشتر باشد ، مقدار کارمزد پرداختی نیز به همان نسبت بزرگ تر میشود. این یک معادله ی ساده در تجارت است که میگوید «معامله ی کوچک کمسیون کوچک» و «معامله ی بزرگ کمسیون بزرگ».

در مقابل ، قرارداد ریبیت بروکر برای کمک به معامله گران در جهت گرفتن تخفیف در کارمزدهای پرداختی طراحی شده است.

 

دو مثال ساده :

1- شما بر  روی جفت ارز EURUSD  به مقدار ۱ لات  پوزیشن BUY  می گیرید ؛ در این حالت  ۲ پیپ اسپرد به بروکر پرداخت می کنید که می شود معادل ۲۰ دلار. بنابراین در دراز مدت این مقدار اسپرد بسیار زیاد خواهد بود. حال اگر از بروکر ریبیت دریافت کنید بخشی از این کارمزد 20 دلاری به حساب شما برگردانده خواهد شد.

2- بیایید فرض کنیم که شما در حال خرید یک سهام یا جفت ارز از طریق بازار فارکس هستید. شما در بروکر یک حساب باز کرده و کار خود را شروع می نمایید. از آنجایی که بروکر، تسهیلات و خدمات مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار می دهد، مقداری کارمزد از شما دریافت میکند. مثلا بروکر به ازای هر لات خرید، 1 پیپ را به عنوان کمیسیون از شما دریافت می کند. حال با استفاده از قرارداد هایی همچون قرارداد ریبیت، شما به راحتی می توانید 0.7 یا 0.6 از این مبلغ را به عنوان ریبیت دریافت نمایید. اگر بخواهیم این مسئله را در معاملات با حجم بالا بررسی کنیم، مطمئنا هزینه ای که معامله گران به دست می آورند به هزینه بزرگی تبدیل خواهد شد.

 

کاربرد ریبیت فارکس

شاید برای شما هم سوال باشد که ریبیت فارکس چه کاربردی دارد؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که در دنیای فارکس افراد برای ثبت معامله ، مقداری کارمزد یا اسپرد را به بروکر خود پرداخت می کنند. مقدار دقیق این عامل تحت تاثیر عواملی همچون نوع حساب معاملاتی و نماد معامله تغییر پیدا می کند. در مقابل ریبیت بروکر یا Rebate به شما اجازه می دهد تا مقداری تخفیف را در هنگام انجام معامله دریافت نمایید. استفاده از ریبیت فارکس مزایای زیادی دارد. در صورتی که شما از Rebate استفاده کنید، به راحتی می توانید سود مطلوبی دریافت نمایید. جدا از این مسئله، برای استفاده از ریبیت شما نیازی به انجام فعالیت های دشوار نخواهید داشت. چرا که روند به کار گیری Rebate به صورت اتوماتیک دنبال می شود. بروکر ها می توانند قوانین متنوعی را برای ریبیت خود در نظر بگیرند.

 

چطور ریبیت دریافت کنیم؟

کدام بروکر بیشترین ریبیت می دهد؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که سیاست های بروکر های فعال در جهان برای ارائه ریبیت فارکس متغیر است. هر کدام از آنها یک سری قوانین و شرایط خاص را برای کاربران در نظر گرفته اند. ولی به صورت کلی، بروکر های آمارکتس ، آلپاری ،یونیکورن، جاست فارکس، آیرون اف ایکس، لایت فارکس، اینگات و نامبر وان از جمله مهم ترین بروکر هایی به حساب می آیند که انواع ریبیت را در اختیار مشتریان و کاربران خود قرار می دهند.

برای محاسبه Rebate، در ابتدا شما باید فرمول ریبیت بروکر خود را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید که می توانید به سود مطلوبی از طریق Rebate دسترسی پیدا نمایید. در نهایت برای دریافت هزینه مقرر شده شما می توانید درخواست خود را از طریق خود بروکر ثبت کنید. به خاطر داشته باشید که نمایندگان یا IB ها می توانند نسبت به دریافت تخفیف یا ریبیت اقدام نمایند. خود IB ها مقداری کمیسیون از معاملات کاربران در بروکر ها دریافت می کنند. این کمیسیون می تواند به عنوان ریبیت دریافت شود.

طرح پرداخت ریبیت تیم گوگل فارکس می تواند سود قابل توجهی را نصیب معامله گران کند . نکته قابل توجه این است که برای دریافت این درآمد نقدی نیازی به فعالیت اضافه ندارید. این تخفیف بصورت اتوماتیک به ولت شما برگردانده میشود که هم قابل برداشت و هم قابل معامله است. تیم گوگل فارکس برای کلیه معاملات شما کش بک در نظر گرفته است. مهم نیست در یک معامله شما سود می کنید یا ضرر ، شما کش بک را بر روی تمام معاملات خود دریافت خواهید کرد حتی اگر معامله ای از شما با ضرر بسته شود باز هم کش بک آن معامله را دریافت خواهید کرد.

جهت افتتاح حساب در بروکر دارای اعتبار با کلیک بر روی بروکر amarkets  ثبت نام کنید و 20 درصد شارژ هدیه ی اضافی دریافت نمایید.

5/5 - (3 امتیاز)

نظری یافت نشد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *