تفاوت market execution و Instant Execution چیست؟

تفاوت market execution و Instant Execution چیست؟ | آموزش فارکس بزرگ ‌ترین بازار سرمایه جهان

 

امروزه تمام معامله گران حرفه ای با سیستم های market execution و Instant Execution آشنا هستند. با این وجود شاید از تفاوت میان این دو سیستم اطلاعات دقیقی نداشته باشند. نزدیک به دو دهه قبل تنها سیستم موجود در بازار فارکس، instant بود که مورد استفاده معامله گران قرار می گرفت. با این وجود استفاده از این سیستم نتوانست پاسخگوی نیاز مشتریان باشد چرا که با پیشرفت تکنولوژی و ظهور اپلیکیشن های مختلف برای انتقال پوزیشن، سیستم دیگری تحت عنوان market execution روی کار آمد و توسط بسیاری از فعالان این حوزه مورد استقبال قرار گرفت.

 

مفهوم market execution یا معاملات با اجرای بازار :

market execution یا By Market یک نوع دستور اجرای معاملات است که مفهوم آن سفارش خرید یا فروش در بهترین قیمت موجود است. در این نوع دستور، بروکر این مجوز را دارد ، تا در نزدیکترین قیمت به قیمت فعلی بازار اقدام به باز کردن یا کلوز کردن معاملات کند. بدیهی است در این نوع دستور به معامله گر اخطار ریکوت Re-quote یا price change نشان داده نـمی شود. در واقع در سیستم market execution هیچ سوالی مطرح نخواهد شد. بنابراین بروکر به صورت پیش فرض معامله را ثبت نموده و سبب ایجاد slippage می شود. slippage زمانی به وجود می آید که میان قیمت اصلی و قیمت مورد نظر معامله گر، تفاوت وجود داشته باشد. بنابراین با استفاده از این سیستم قیمت ثبت شده و قیمت اصلی، متمایز خواهند بود. با بررسی دقیق این سیستم می توان متوجه شد که در market execution سرعت انجام معاملات در مقایسه با instant بسیار بالا خواهد بود. علاوه بر این Requote در این سیستم وجود نخواهد داشت. با این حال دریافت slippage در حد ضرر و… بیشتر خواهد شد.

 

مفهوم Instant Execution یا معاملات با اجرای آنی :

Instant Execution یک نوع دیگر از دستور اجرای معاملات است که در این نوع دستور، بروکر موظف است دقیقا در همان قیمتی که تریدر کلیک کرده است درخواست را ثبت کند. در این نوع دستور، هنگامیکه تریدر اقدام به باز کردن یا کلوز کردن معاملات کند ، بروکر میبایست در همان قیمت درخواست را اجرا نماید. اگر نوسانات قیمت زیاد باشد و بروکر نتواند درهمان قیمت اقدام به باز کردن یا کلوز کردن معاملات کند ، به معامله گر اخطار ریکوت Re-quote یا price change نشان داده می شود. به بیانی ساده می توان گفت که در سیستم instant بروکر با استفاده از Requote پرسش اصلی را از معامله گر مطرح می کند و در صورت تمایل معامله گر برای ادامه معامله در قیمت جدید، معامله مورد نظر ثبت خواهد شد. در سیستم instant میزان slippage کم خواهد بود. با این حال تریدر اطمینان حاصل می کند که سل استاپ و… در همان سطحی که معین شده فعال خواهد شد.

برای دریافت 20 درصد بونوس بر روی بروکر amarkets  کلیک کنید و در بروکر رگوله شده ثبت نام نمایید.

 

آموزش تنظیم کردن مقدار price change در متاتریدر :

در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 قابلیتی وجود دارد که معامله گران میتوانند مقدار انحراف قیمت یا price change معاملات خود را از حالت پیش فرض خارج کرده و بصورت دستی و دلخواه تنظیم نمایند. یعنی هنگامیکه تریدر در قیمتی که بر روی چارت میبینید اقدام به گرفتن پوزیشن کند امـا در صورت price change به سرور این اجازه را بدهد که پوزیشن به اندازه n پیپ در قیمت دیگری باز شود. جهت تنظیم این مورد میتوانید طبق عکس زیر عمل نمایید. برنامه متاتریدر را باز کنید. ابتدا از سربرگ tools گزینه options را انتخاب کنید. سپس در برگه ی Trade ، از قسمت Deviation by default گزینه default میتوانید مقدار انحراف مدنظرتان را بصورت pips تنظیم نمایید.

تفاوت market execution و Instant Execution چیست؟

 

کدام یک از این سیستم ها مزیت های بیشتری خواهند داشت؟

زمانی که سیستم های market execution و Instant Execution را مقایسه می کنیم می توانیم متوجه شویم که از نگاه نود درصد تریدهای قدیمی، هیچ کدام از این سیستم ها نمی توانند بی عیب و کامل باشند. با این وجود در بیشتر مواقع معامله گران بروکر هایی را انتخاب می کنند که slippage و Requote کمتری را به همراه داشته باشد. بنابراین از نظر برخی از معامله گران، instant نسبت به market execution انتخاب بهتری خواهد بود. برخی نیز  این دیدگاه را قبول  ندارند. با این وجود حساب معامله گران حتما دارای Requote یا slippage می باشد چرا که انتخاب هر یک از سیستم ها یک امر سلیقه ای خواهد بود و به استراتژی معامله گر بستگی خواهد داشت. به همین دلیل برخی از افراد با وجود اختلاف در قیمت، معامله را ثبت می نمایند و برخی نیز قیمتی که مشاهده می کنند را ملاک عمل قرار می دهند.

5/5 - (2 امتیاز)

نظری یافت نشد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.