آموزش صوتی فرق بروکرهای فارکس

تفاوت بروکرها در مجوزها و نوع خدماتی است که ارائه میدهند و همچنین در قوانین زیرساخت آنهاست. در ادامه به 7 مورد از این تفاوت ها میپردازیم :

1- تامین کننده نقدینگی یا همان Liquidity Provider

2-  رگوله بودن و اعتبار بروکر

3-  نمادهای معاملاتی

4- اسپرد و کارمزد

5- نحوه واریز و برداشت

6-  طرح های تشویقی

7-  پشتیبانی و کیفیت خدمات

ادامه مطلب را گـوش کنید :

1- تامین کننده نقدینگی یا همان Liquidity Provider

تامین کننده نقدینگی یا همان Liquidity Provider، به شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ مالی گفته می‌شود که حجم بالایی از سرمایه را برای بروکرهای موجود در بازار فارکس ایجاد می‌کنند. از جمله مهمترین و بزرگترین انواع تامین کننده نقدینگی بانک های مرکزی، صندوق های سرمایه گذاری بین المللی و شرکتهای تأمین‌کننده‌های سرمایه می باشند. با توجه به اینکه بانک‌های بزرگ بین المللی در بازار فارکس به عنوان تامین کننده نقدینگی حضور دارند، این بازار به عنوان بزرگ ترین بازار در میان تمامی بازارهای مالی به حساب می آید.

 

تامین کننده نقدینگی چیست؟

انواع مختلف تامین کننده نقدینگی که در بازار فارکس حضور دارند، در نقش بازارگردان عمل کرده و در حقیقت هم به عنوان خریدار و هم فروشنده کلان به حساب می آیند. بازارگردان ها به صورت کاملا برنامه ریزی شده و مستمر نسبت به ارائه قیمت واقعی یک سهام با نرخ عمومی اقدام می کنند. بدین صورت باعث می شوند تا میزان نقدشوندگی در بازار افزایش پیدا کند. در حالت کلی زمانی که در یک جفت ارز یا نماد تعداد بازارگردان افزایش پیدا کرده و به اصطلاح، نقدینگی بهتر فراهم شود اسپرد معاملات (کارمزد) کاهش یافته و روند انجام معاملات بسیار روان تر و آسان تر می گردد. تامین کننده نقدینگی به عنوان یک قسمت بسیار مهم و تاثیرگذار در تمامی بازارهای مالی خصوصاً بازار فارکس می باشد. در صورت نبود این ارگان ها و یا سازمان ها بازار نمی تواند مسیر درست و اصولی خود را طی کند.

نقش تامین کننده نقدینگی

همه ما می دانیم که عرضه و تقاضا به عنوان عامل اصلی ایجاد تحرک در بازارهای مالی شناخته می شود. زمانی که تامین کننده نقدینگی در بازار وجود داشته باشد، باعث می‌شود تا شکاف بزرگ قیمت ها از بین رفته و نمودار قیمت به آرامی تغییر کند. با توجه به همین موضوع نوسانات حرکات هیجانی کمتری از خود نشان داده و آیتم های لغزش و اسپرد کمتر خواهند شد. از دیگر مزایای وجود تامین کننده نقدینگی، این است که بازار همیشه به صورت پویا مسیر خود را ادامه داده و معاملات با قیمت بالا بدون وقفه قابل اجرا است.

در صورتی که تامین کننده وجود نداشته باشد، سرمایه گذاران باید زمان زیادی را معطل شوند تا شخصی سفارش آنها را تکمیل کند. به عنوان مثال شما در نظر بگیرید که صد سهم از شرکت تسلا را می‌خواهید بفروشید، در اینجا تامین کننده نقدینگی سهام مورد نظر را از شما خریداری می کند. سپس زمانی که معامله گر دیگر آن را تقاضا کرد با قیمت بالاتری سهام مورد نظر را به آن شخص می فروشد. همچنین وجود این آیتم در بازار باعث می‌شود تا قیمت ها رقابتی تر شده و میزان خرید و فروش در جریان بازار افزایش پیدا کند.

آموزش صوتی فرق بروکرهای فارکس
پروایدر در فارکس

 

تامین کننده مکمل چیست؟

یکی از انواع تامین کننده نقدینگی SLP یا همان تامین کننده نقدینگی، نوع مکمل یا الکترونیکی است. این تامین کننده، با توجه به حجم بالایی از دارایی یک سهم یا جفت ارز که در اختیار دارد به انجام معاملاتی با تعداد و حجم بالا می پردازد. در نتیجه باعث گردش بازار میشود. این نوع تامین کننده از الگوریتم های مختلفی برای انجام معاملات خود استفاده می کند.

جهت افتتاح حساب در بروکر رگوله شده بروکر آمارکتس amarketsکلیک کنید و 15% شارژ هدیه دریافت نمایید.

آموزش صوتی فرق بروکرهای فارکس
نقدینگی در فارکس

 

 

بروکرها در نقش تامین کننده

بزرگترین انواع تامین کننده نقدینگی در بازار فارکس، بانک های تراز اول دنیا هستند که از آنها به عنوان تامین کنندگان درجه اول نام برده می شود. وجود این تامین کننده ها برای بروکرها حیاتی است. چراکه بروکر ها برای آنکه از خرید و فروش های موجود در بازار فی دریافت کنند، حتماً باید به تامین کنندگان اصلی متصل باشند. همچنین وجود بروکرها امری حیاتی برای بازار است. چراکه به حفظ عملکرد سالم بازار کمک کرده و باعث ایجاد توازن در مسیر معاملات بازار میشوند.

به عبارت دیگر می توان اینطور عنوان کرد که بروکرها سامانه‌ای آنلاین هستند تا در هنگام فروش آیتم های مورد نظر شما، آنها را برای شما به فروش گذاشته و در هنگام خرید از آیتم های مورد نظر را برای شما خریداری نمایند و در کنار انجام این کارها از شما کمیسیون دریافت کنند. در حقیقت قیمت های مشخص شده در بروکر ها میزان عرضه و تقاضا و سمت و سوی بازار را مشخص میکند. بروکرها می توانند برای خود چندین تامین کننده نقدینگی در نظر بگیرند.

4.3/5 - (7 امتیاز)

آموزش رایگان صفر تا صد فارکس

آموزش رایگان فارکس از مقدماتی تا پیشرفته را با گوگل فارکس تجربه کنید و دانش و مهارت خود در معاملات را به سطح بعدی ارتقا دهید. 

تجربه ترید شما هرچه که باشد، تحلیلگران متخصص و نویسندگان ما به شما کمک می‌کنند تا با شرایط مختلف بازار و سبک‌های معاملاتی آشنا شوید و در مسیر ثابت معامله قرار بگیرید. دوره رایگان آموزش فارکس ما با توجه به سطح تجربه و دانش شما صورت می‌گیرد. بنابراین بهترین دوره آموزشی را نسبت به شرایط خود انتخاب کنید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *