معامله در هنگام اعلام خبر

استراتژی معامله در هنگام اعلام خبر در فارکس و ارزهای دیجیتال، به اتخاذ تصمیمات سرمایه‌گذاری و معامله‌گری بر اساس آخرین اخبار و تحولات بازار اشاره می‌کند. معامله‌گران با دنبال کردن شاخص‌های اقتصادی، اطلاعیه‌های بانک مرکزی و رویدادهای ژئوپلیتیکی سعی در پیش‌بینی تاثیر این وقایع بر روند بازار دارند.

آن‌ها با تجزیه و تحلیل دقیق اخبار می‌توانند فرصت‌های معاملاتی بالقوه را شناسایی کنند و از تاثیر اخبار در فارکس(در این مورد می‌توانید نگاهی به آموزش های فاندامنتال ما داشته باشید) و ارزهای دیجیتال سود به دست آورند. این استراتژی مستلزم درک عمیق بازارهای مالی و توانایی واکنش سریع به تغییرات است.

برای آگاهی بیشتر در مورد معامله در هنگام اعلام خبر ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید.

معامله در هنگام اعلام خبر چیست؟

tradares

معامله در هنگام اعلام خبر توسط معامله‌گران فارکس و کریپتو استفاده می‌شود. این استراتژی برای کسب سود از تحرکات مهم بازار ناشی از انتشار اخبار یا رویدادهای مهم اقتصادی کاربرد دارد. معامله‌گرانی که از این نوع استراتژی استفاده می‌کنند، شاخص‌های اقتصادی مانند تولید ناخالص داخلی، نرخ اشتغال، نرخ تورم یا تصمیمات بانک مرکزی را به‌دقت رصد می‌کنند. زیرا این عوامل اغلب تاثیر عمیقی بر ارزش ارزها دارند.

این استراتژی به پیش‌بینی واکنش بازار به انتشار اخبار و انجام معامله بر این اساس، با هدف سود بردن از نوسانات قیمت می‌پردازد. با این حال، واکنش بازار به اخبار و رویدادها می‌تواند بی‌ثبات و غیرقابل پیش‌بینی باشد، درواقع بازارها ممکن است به طور نامنظم به انتشار اخبار واکنش نشان دهند. این موضوع، فرصت‌ها و خطراتی را برای معامله‌گران به همراه خواهد داشت.

همچنین به شما پیشنهاد می کنیم سری به مقاله آشنایی با معاملات فاندامنتال بزنید

ترید موفقیت‌آمیز بر اساس اخبار مستلزم شناخت عمیق از چگونگی تاثیر متغیرهای اقتصادی بر بازار ارز و توانایی تفسیر و واکنش سریع به رویدادهای خبری است.

معامله‌گران باید در جریان رویدادهای آینده باشند و از طریق خبرگزاری‌ها و نشریات مالی معتبر به تجزیه و تحلیل شاخص‌های اقتصادی بپردازند. زیرا زمان‌بندی حرف اول را می‌زند و اغلب معامله‌گران حرفه‌ای از نرم‌افزار یا منابع تخصصی برای دریافت اعلان‌های خبری فوری استفاده می‌کنند. برای ترید کردن با خیال راحت می توانید از بروکر آلپاری مورد تایید ما استفاده کنید، البته قبل از ترید گذراندن آموزش های فارکس فراموش نشود!

معامله در هنگام اعلام خبر چیست؟

رویکردها به معامله در هنگام اعلام خبر

اگر مدت زیادی در معاملات فارکس و کریپتو حاضر بوده‌اید، با رویکردهای مختلف به استراتژی معامله در هنگام اعلام خبر روبرو شده‌اید. اما برای کسانی که نمی‌دانند، باید بگوییم ما دو گروه از معامله‌گران را داریم؛ معامله‌گرانی که در هنگام انتشار اخبار مهم معامله نمی‌کنند و معامله‌گرانی که دست به معامله می‌زنند.

گروه اول معامله‌گران، از اخبار مهم مربوط به بازار می‌ترسند. آن‌ها معتقد هستند که از اخبار باید اجتناب شود و اگر رویداد خبری تاثیر زیادی در فارکس و ارزهای دیجیتال داشت، باید از بازارها دور ماند. این ترس از معاملات در هنگام اعلام اخبار، کمی غیرمنطقی است و فقط عدم شناخت درست از بازارهای مالی را نشان می‌دهد.

برای غلبه ترس در ترید، می توانید به مقاله چگونه ترس از ترید و معاملات فارکس غلبه کنیم، مراجعه کنید

اما گروه دوم آموخته‌اند که با داشتن رویکرد و استراتژی مناسب در هنگام اعلام خبر می‌توان به حدی از قابل پیش‌بینی بودن دست یافت و معاملات سودآوری را انجام داد. اگر زمان، تمرین و تلاش لازم را برای آموزش استراتژی معامله با اخبار فارکس صرف کنید، فرآیند پیش‌بینی جهت بازار می‌تواند ساده‌تر شود.

رویکردها به معامله در هنگام اعلام خبر

راهنمای استراتژی معامله با خبر ها در فارکس

به طور کلی، یک استراتژی معامله در هنگام اعلام خبر ساده وجود دارد که از یک فرآیند سه مرحله‌ای پیروی می‌کند.

  1. ابتدا باید درباره انتخاب رویدادهای خبری تصمیم بگیرید.
  2. تاثیر اخبار بر جفت ارز ها را بشناسید و ارز متناسب را انتخاب کنید.
  3. مسیر حرکت آن جفت ارز به کدام سمت خواهد بود.

همچنین باید به یک سوال مهم پاسخ دهید؛ اینکه آیا قبل یا بعد از انتشار آن رویداد خبری وارد معامله‌ می‌شوید. پاسخ به این سوال، آخرین نکته از فرآیند سه مرحله‌ای استراتژی معامله در هنگام اعلام اخبار خواهد بود.

اگر یک سوگیری قاطع در مورد نحوه واکنش جفت ارز به رویداد خبری دارید، باید قبل از انتشار اخبار وارد معامله شوید. زیرا از قبل می‌دانید که قیمت جفت ارز یا ارز دیجیتال به کدام سمت‌وسو حرکت می‌کند. با این حال، اگر یک پیش‌بینی واضح ندارید، بهتر است منتظر واکنش بازار بمانید و بلافاصله معامله نکنید.

همچنین برای آگاهی بیشتر ،پیشنهاد می کنیم به مقاله 3 نمونه از اخبار فاندامنتال مراجعه کنید.

راهنمای استراتژی معامله با خبر ها در فارکس

مرحله اول – انتخاب رویداد خبری

بازارهای فارکس و ارزهای دیجیتال 24 ساعت شبانه‌روز فعال هستند و از رویدادهای مهم در نقاط مختلف جهان تاثیر می‌پذیرند. با این حال، تاثیر همه رویدادهای خبری یکسان نیست و فقط باید روی معامله در هنگام اعلام خبر با تاثیرگذاری بالا تمرکز کرد. اخبارهایی مانند نرخ بهره، بیکاری و تورم، رویدادهای ژئوپلیتیک و سیاسی و گزارش NFP که پتانسیل ایجاد حرکت‌های بزرگ در بازار فارکس و کریپتو را دارند.

ما برای این مقاله آموزشی، گزارش NFP (تعداد مشاغل ایجاد شده در بخش‌های غیر کشاورزی آمریکا در یک ماه) را به عنوان خبر انتخاب می‌کنیم. زیرا این شاخص معمولا به ایجاد نوسانات دیدنی در بازارها منجر می‌شود و فرصت‌های معاملاتی خوبی را ایجاد می‌کند. اما شما می‌توانید رویداد خبری کلیدی دلخواه خود را انتخاب کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اخبار NFP می توانید به مقاله تاثیر اخبار NFP مراجعه کنید.

مرحله اول - انتخاب رویداد خبری

مرحله دوم – انتخاب جفت ارز

در معامله هنگام اعلام رویدادهای خبری بزرگ، باید بیشتر روی جفت ارزهای اصلی و با نقدینگی بالا تمرکز کرد. به عنوان مثال، گزارش NFP ایالات متحده بیشترین تاثیر را روی معاملات جفت ارز دلار-یورو (EUR/USD) یا دلار-ین ژاپن (USD/JPY) دارد.

به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   آموزش انواع جفت ارزها | لیست ارز های معاملاتی بازار فارکس

کارشناسان استراتژی معاملاتی بر اساس اخبار در طول تحقیقات گسترده خود متوجه شده‌اند که دلار-ین ژاپن (USD/JPY) در طول گزارش NFP از هر جفت ارز دیگری قابل پیش‌بینی‌تر است. اگر هم بانک مرکزی انگلستان (BOE) و فدرال رزرو تصمیم نرخ بهره را اعلام کردند، باید به معامله جفت ارز دلار-پوند (GBP/USD) بپردازید. امیدواریم با این توضیحات، تصویر کلی را دریافت کرده باشید.

مرحله دوم - انتخاب جفت ارز

مرحله سوم – تشخیص مسیر حرکت جفت ارز

تشخیص مسیر حرکت جفت ارز مستلزم کار بیشتر از جانب شما و مطالعه اخبار و شناسایی رابطه آن‌ها با جفت ارز است. به عنوان مثال، اجماع پیش‌بینی‌ها در بازار برای گزارش NFP در ژوئن 2017 حدود 181 هزار شغل در مقابل 174 هزار شغل قبلی بود.

این بدان معنا است که احساسات بازار و پیش‌بینی‌ها پیش از انتشار گزارش NFP کاملا مثبت بود. با این حال، گزارش NFP زیر 200 هزار برای فدرال رزرو کافی نیست. بنابراین باید شواهد قوی‌تری از بازار کار سالم ببیند.

با توجه به نمودار زیر از قیمت جفت ارز USD/JPY می‌توان متوجه شد که انتظار بازار از گزارش NFP مثبت بوده است. زیرا جفت ارز USD/JPY قبل از انتشار گزارش NFP درست به سطح مقاومت افزایش می‌یابد. این موضوع بر اهمیت تکیه بر تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن برای استفاده از استراتژی معامله در هنگام اعلام خبر تاکید می‌کند.

همچنین به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم سری به مقاله همبستگی جفت ارز ها بزنید

درواقع، معامله در زمان انتشار اخبار بدون تفسیر نمودار پرایس اکشن بیشتر شبیه بخت‌آزمایی خواهد بود. زیرا این شاخص می‌تواند اطلاعات زیادی را در مورد اخبار قبل از انتشار آن به ما بدهد. ساده‌ترین راه برای تفسیر پرایس اکشن از طریق سطوح حمایت و مقاومت است.

مرحله سوم – تشخیص مسیر حرکت جفت ارز

مرحله چهارم – انجام معامله

یک حقیقت ناگفته در مورد معامله وجود دارد، اینکه وقتی اکثر شرکت‌کنندگان بازار در یک سمت قرار می‌گیرند، معمولا بازار در جهت مخالف حرکت می‌کند. مثال ما نشان داد که چگونه اکثر معامله‌گران برای مدت طولانی در انتظار انتشار گزارش NFP قرار داشتند.

اکثر معامله‌گران در آن زمان اشتباه می‌کردند و دیگران در صورت تشخیص اشتباه آن‌ها می‌توانستند با خیال راحت وارد معامله شوند. زیرا تحلیل تکنیکال و احساسات بازار به عنوان یک شاخص متضاد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در آخر، عدد پیش‌بینی گزارش NFP آنقدرها هم عالی نبود. اتفاقی که بعدا افتاد این بود که ارقام NFP منتشر شد، اما انتظارات بازار را رقم نزد و تنها 138 هزار شغل جدید را نشان داد. تاثیر این عدد وحشتناک برای دلار و جفت ارز USD/JPY کاملا منفی بود.فراموش نکنید قبل از انجام هر معامله نکات اصلی روانشناسی بازار فارکس را انجام بدهید.

مرحله چهارم - انجام معامله

خطرات معامله در هنگام اعلام خبر

استراتژی ترید با خبر علاوه بر مزایا واضح خود، با خطرات، ریسک‌ها و چالش‌هایی نیز همراه است. نوسانات بازار، لغزش، اطلاعات نادرست، معکوس شدن واکنش اولیه بازار و عوامل احساسی همگی خطرات بالقوه برای معامله‌گران بر مبنای اخبار هستند. پس باید این چالش‌های معامله در هنگام اعلام خبر را به خوبی درک کنید و آن‌ها را مدیریت کنید.

مجله آنلاین investopedia درباره معامله در هنگام اعلام خبر می‌گوید:

متداول ترین راه برای معامله اخبار این است که به دنبال یک دوره تثبیت یا عدم قطعیت قبل از یک عدد بزرگ و معامله کردن شکست در پشت خبر باشید. این را می توان هم به صورت کوتاه مدت (داخل روز) و هم طی چند روز انجام داد.

1. نوسانات بازار

رویدادهای خبری مهم یا انتشار داده‌های اقتصادی اغلب به حرکت‌های بزرگ قیمت و افزایش فعالیت‌های معاملاتی ختم می‌شود. چنین نوسان‌هایی می‌تواند منجر به شکاف‌های بزرگ در قیمت پیشنهادی شود و انجام معاملات با قیمت‌های مطلوب را دشوار کند.

علاوه بر این، در صورت عدم مدیریت موثر ریسک، نوسانات ناگهانی قیمت می‌تواند زیان‌های قابل توجهی را در پی داشته باشد. بنابراین، معامله‌گران بر مبنای اخبار باید از استراتژی‌های مدیریت ریسک قوی و سفارش حد ضرر بهره ببرند تا چنین ریسک‌هایی را کاهش دهند.

به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   اسلیپیج Slippage چیست؟ | اسلیپیج در بازار به چه معناست؟

2. لغزش و تاخیر در اجرا

با توجه به هجوم سریع سفارش‌های بازار در طول رویدادهای خبری، ممکن است تاخیر در انجام معاملات یا اختلاف بین قیمت مورد نظر و قیمت واقعی رخ بدهد. لغزش، به تفاوت بین قیمت مورد انتظار و قیمت واقعی معامله اشاره دارد.

Gif Broker Amarkets - GoogleForex

این ریسک‌های اجرای معامله معمولا منجر به زیان‌های غیرمنتظره می‌شوند و بر سودآوری استراتژی‌های معاملات خبری تاثیر می‌گذارند. پس معامله‌گران باید استفاده از سفارش‌های محدود (پندینگ اردر) را برای به حداقل رساندن لغزش و اطمینان از اجرای به‌موقع معامله در نظر بگیرند.

3. اطلاعات نادرست یا گمراه‌کننده

یکی دیگر از خطرات مرتبط با معامله در هنگام اعلام خبر اتکا به اطلاعات نادرست یا گمراه‌کننده است. گاهی اوقات، گزارش‌های خبری یا انتشار داده‌های اقتصادی ممکن است حاوی اشتباهات، تفسیرهای نادرست یا حتی دستکاری عمدی باشد که تصمیمات نادرست را در پی دارد.

همچنین برای کاهش اشتباهات در ترید به مقاله 7 تا از اشتباهات رایج تریدر های فارکس، مراجعه کنید

پس برای معامله‌گران بسیار مهم است که قبل از پی‌ریزی معاملات خود بر اساس چنین اطلاعاتی، بررسی‌های لازم را انجام دهند و صحت منابع خبری را تایید کنند. تکیه بر یک منبع خبری واحد نیز آسیب‌پذیری در برابر اطلاعات نادرست را افزایش می‌دهد و اهمیت تایید گزارش‌های خبری از چند منبع را برجسته می‌کند.

 اطلاعات نادرست یا گمراه‌کننده

4. معکوس یا محو شدن واکنش اولیه بازار

رویدادهای خبری اغلب باعث تحرکات قابل توجهی در بازار می‌شوند. اما توجه داشته باشید که این واکنش‌ها ممکن است کوتاه‌مدت باشند. پس از افزایش یا کاهش اولیه قیمت، بازار فارکس یا کریپتو ممکن است به‌سرعت اصلاح شوند و به سطوح قبلی خود بازگردند یا حتی در جهت مخالف حرکت کنند.

این پدیده که به عنوان معکوس یا محو شدن واکنش اولیه بازار شناخته می‌شود، معامله‌گران را غافلگیر می‌کند و زیان‌های قابل توجهی را به آنان می‌زند. پس معامله‌گران باید کاملا آماده باشند و موقعیت خود را به‌سرعت با بازار تطبیق دهند و از قرار گرفتن بیش از حد در معرض معکوس‌های ناگهانی اجتناب کنند.

5. عوامل عاطفی و روانی

درنهایت، معامله در هنگام اعلام خبر ممکن است معامله‌گران را در معرض مشکلات عاطفی و روان‌شناختی قرار دهد. فشار برای تصمیم‌گیری سریع در قبال شرایط بازار که به‌سرعت در حال تغییر است، معمولا به معاملات تکانشی و قضاوت مبهم منجر می‌شود.

برای کنترل هیجانات و احساسات در معاملات ، خواندن مقاله روانشناسی کنترل هیجانات در معاملات در 5 دقیقه ممکن است برای شما مفید باشد

ترس، طمع و اضطراب بر فرآیندهای تصمیم‌گیری تریدر تاثیر بدی دارند و منجر به اجرای ضعیف معامله و افزایش ریسک خواهند شد. پس حفظ نظم و انضباط و ذهنیت آرام برای ترید موفق بر اساس اخبار ضرورت دارد. تعیین اهداف سود قابل دستیابی و پیروی از استراتژی‌های مدیریت ریسک، به مهار تعصبات احساسی و بهبود عملکرد کلی معاملات خواهد انجامید.

عوامل عاطفی و روانی

جمع‌بندی

برای اطلاعات و منابع بیشتر در رابطه با  معامله در هنگام اعلام خبر می توانید به وبسایت های tradingstrategyguides.com و babypips.com مراجعه کنید.

مهم‌ترین موردی که باید در نظر داشته باشید، این است که نیازی به معامله در زمان انتشار همه رویدادهای خبری وجود ندارد. فقط زمانی دست به معامله بزنید که یک پیش‌بینی محکم دارید و شواهد قوی برای حمایت از ایده معاملاتی شما وجود دارد.

هنگام استفاده از استراتژی معامله در هنگام اعلام خبر اولا توجه داشته باشید که کدام ارز را معامله کنید و ثانیا جهت حرکت آن ارز بالا یا پایین است. ثالثا به دلایل و شواهدی نیاز دارید که پیش‌بینی شما را تایید کنند. همچنین باید بدانید که انتظارات بازار برای آن رویداد خبری چگونه است. امیدواریم با این استراتژی بتوانید سودهای خوبی به دست آورید.

معامله در هنگام اعلام خبر چیست؟

معامله در هنگام اعلام خبر توسط معامله‌گران فارکس و کریپتو استفاده می‌شود. این استراتژی برای کسب سود از تحرکات مهم بازار ناشی از انتشار اخبار یا رویدادهای مهم اقتصادی کاربرد دارد. معامله‌گرانی که از این نوع استراتژی استفاده می‌کنند، شاخص‌های اقتصادی مانند تولید ناخالص داخلی، نرخ اشتغال، نرخ تورم یا تصمیمات بانک مرکزی را به‌دقت رصد می‌کنند. زیرا این عوامل اغلب تاثیر عمیقی بر ارزش ارزها دارند.

رویکردها به معامله در هنگام اعلام خبر چگونه هستند؟

اگر مدت زیادی در معاملات فارکس و کریپتو حاضر بوده‌اید، با رویکردهای مختلف به استراتژی معامله در هنگام اعلام خبر روبرو شده‌اید. اما برای کسانی که نمی‌دانند، باید بگوییم ما دو گروه از معامله‌گران را داریم؛ معامله‌گرانی که در هنگام انتشار اخبار مهم معامله نمی‌کنند و معامله‌گرانی که دست به معامله می‌زنند.

خطرات معامله در هنگام اعلام خبر چیست؟

استراتژی ترید با خبر علاوه بر مزایا واضح خود، با خطرات، ریسک‌ها و چالش‌هایی نیز همراه است. نوسانات بازار، لغزش، اطلاعات نادرست، معکوس شدن واکنش اولیه بازار و عوامل احساسی همگی خطرات بالقوه برای معامله‌گران بر مبنای اخبار هستند. پس باید این چالش‌های معامله در هنگام اعلام خبر را به خوبی درک کنید و آن‌ها را مدیریت کنید.

ممنون که تا آخر مقاله با ما همراه بودید، امیدوارم این مقاله برایتان سودمند باشد. خوشحال میشیم سوالات و نظرات ارزشمندتون رو برای ما بنویسید، امیدواریم ترید پرسودی داشته باشید🌹🌹

3/5 - (2 امتیاز)

آموزش رایگان صفر تا صد فارکس

آموزش رایگان فارکس از مقدماتی تا پیشرفته را با گوگل فارکس تجربه کنید و دانش و مهارت خود در معاملات را به سطح بعدی ارتقا دهید. 

تجربه ترید شما هرچه که باشد، تحلیلگران متخصص و نویسندگان ما به شما کمک می‌کنند تا با شرایط مختلف بازار و سبک‌های معاملاتی آشنا شوید و در مسیر ثابت معامله قرار بگیرید. دوره رایگان آموزش فارکس ما با توجه به سطح تجربه و دانش شما صورت می‌گیرد. بنابراین بهترین دوره آموزشی را نسبت به شرایط خود انتخاب کنید.

3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *