اوردر چیست

معاملات پندینگ اردر (Pending Order) چیست ؟ | ویدیو آموزش فارکس

 

اردرها یا معاملات خرید و فروش در بازار فارکس در دو دسته کلی قرار می گیرند:

1- مارکت اردر (Market Order) : معاملات مارکت اردر بصورت لحظه ای و آنی بر روی حساب معاملاتی ثبت می شوند.

2- پندینگ اردر (Pending Order) : در معاملات پندینگ اردر 4 نوع دستور شرطی قابل اجراست :

buystop
buylimit
sellstop
selllimit

ادامه توضیحات را در ویدیو تماشا کنید:

 

پندینگ اردر چیست؟

در بازار فارکس، به شیوه معاملاتی Pending (انتظاری – شرطی) که دنباله رو یکسری قراردادها می باشد، پندینگ اردر گفته می شود. این مدل شیوه سفارش گذاری به 4 دسته کلی تقسیم می شود که در این مقاله به زبانی ساده توضیح داده خواهند شد.

 

آشنایی با معاملات شرطی در فارکس

سفارش گذاری ها در بازارهای مالی خود به دو دسته کلی تقسیم می شوند که شامل مارکت و پندینگ اردرها هستند. در مدل اول، با تعیین حجم، می توان یک نماد معاملاتی را در همان قیمت لحظه ای خریده یا به فروش رسانید. اما مدل دوم یعنی معاملات پندینگ چیست؟

پندینگ اردرها نوعی سفارش گذاری در معاملات بازارهای مالی هستند که شامل دستورالعمل های از پیش تعیین شده می باشند. بدین معنا که شما می توانید با درنظر گرفتن شرایطی دلخواه، امکان صدور مجوز خرید و فروش را از جانب خود به کارگزاری و سیستم معاملاتی بدهید.

برای ایجاد یک سفارش لازم است علاوه بر تعیین مقدار حجم و زمان انجام آن، یک قیمت را نیز تعیین کنید. با این حال ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که نمی خواهید در یک قیمت لحظه ای یا خاص خرید یا فروش انجام شود، بلکه تمایل دارید ابتدا مارکت به یک سطح تعیین شده برسد و سپس معامله خود را فعال کنید. در چنین زمانی لازم است نوع (Type) معامله را بر روی (Pending Order) تنظیم نمایید تا بتوانید از قابلیت شرط گذاری آن استفاده کنید.

 

انواع پندینگ اردر در فارکس کدامند؟

برخلاف مارکت اردرها که تنها یک نوع شیوه سفارش گذاری دارند، در پندینگ اردر می توان به 6 روش ثبت سفارش اشاره کرد که به شرح زیر می باشند:

معاملات لیمیت یا محدود:

 • Buy Limit: در این شیوه سفارش گذاری، یک سطح «زیرخط قیمت جاری» برای خرید نماد تعیین می شود و در صورتی که بازار در آینده به این سطح برسد، معامله Buy یا خرید باز خواهد شد.
 • Sell Limit: در این شیوه سفارش گذاری، یک سطح «بالای خط قیمت جاری» برای فروش نماد تعیین می شود و در صورتی که بازار در آینده به این سطح برسد، معامله Sell یا فروش باز خواهد شد.

معاملات استاپ یا توقف:

 • Buy Stop: برخلاف معامله Buy Limit است، سطحی که در این قسمت تعیین می شود «بالای خط قیمت جاری» است و به معنای آن است که اگر بازار از این قسمت به سمت بالاتر برود، معامله Buy یا خرید باز خواهد شد.
 • Sell Stop: برخلاف معامله Sell Limit است، سطحی که در این قسمت تعیین می شود «زیرخط قیمت جاری» است و به معنای آن است که اگر بازار از این قسمت به سمت پایین تر برود، معامله Sell یا فروش باز خواهد شد.

شما میتوانید بازار فارکس را با 15% شارژ هدیه ی اضافی شروع کنید ، جهت ثبت نام در بروکر مورد اطمینان ا مارکت کلیک نمایید.

 

معاملات پندینگ اردر (Pending Order) چیست ؟ | ویدیو

 

4 نکته معاملات پندینگ اردر:

 • اگر معامله گر روند بازار را پس از برخورد به یک سطح حمایتی یا مقاومتی، بازگشتی درنظر بگیرد، از معامله لیمیت استفاده کرده و در جهت برگشت بازار یک معامله باز می کند. از آنجایی که بازار فارکس دو طرفه است، در این حالت از خلاف جهت روند نیز کسب سود می کند.
 • به طور معمول، معاملات استاپ برای زمانی که معامله گر از شکسته شدن سطوح حمایتی اطمینان ندارد، استفاده می شود.
 • فرق بین سل استاپ و سل لیمیت در نوع برداشت معامله گر از روند بازار است.
 • در حالت سل استاپ، معامله گر سطح حمایتی یا مقاومتی را شکسته فرض می کند. در این حالت قیمت را ادامه دهنده فرض کرده و در جهت آن پوزیشن خرید یا فروش باز خواهد کرد. در این حالت همانند شرایط عادی، از بالا یا پایین رفتن (ادامه یافتن) بازار کسب سود می نماید.

معاملات استاپ لیمیت در متاتریدر5

 • Sell Stop-Limit: در معامله استاپ لیمیت سل، معامله گر با شکسته شدن یک سطح حمایتی، فرض را بر پایین تر رفتن بازار می داند. در این حالت ابتدا با تعیین قیمت استاپ سل، سطح حمایتی مدنظر را تعیین می کند و با تعیین قیمت لیمیت سل، به کارگزاری امکان درج سفارش فروش بین قیمت استاپ و لیمیت سل را می دهد.
 • Buy Stop-Limit: در معامله استاپ لیمیت بای، معامله گر با شکسته شدن یک سطح مقاومتی، فرض را بر بالاتر رفتن بازار می داند. در این حالت ابتدا با تعیین قیمت استاپ بای، سطح حمایتی مدنظر را تعیین می کند و با تعیین قیمت لیمیت بای، به کارگزاری امکان درج سفارش خرید بین قیمت استاپ و لیمیت بای را می دهد.

 

نحوه گذاشتن پندینگ اردر در متاتریدر

برای وضع پندینگ اردر در متاتریدر، کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا وارد متاتریدر شوید و لاگین کنید.
 • حال در بخش new order، حجم خود را تعیین کنید.
 • سپس در فیلد با نام Type که به صورت یک منوی کشویی طراحی شده است، گزینه مورد نظر خود را بر روی Pending Order قرار دهید.
 • در مرحله بعدی، یک فیلد دیگر مشابه Type اضافه می شود. شما می توانید از طریق این بخش، نوع سفارش گذاری معاملاتی خود را تعیین کنید.
 • همچنین پیشنهاد می کنیم برای هر معامله، حد ضرر و حد سود خود را تعیین کنید. حال بر روی گزینه Place کلیک کنید.

معاملات پندینگ اردر (Pending Order) چیست ؟ | ویدیو

1.2/5 - (48 امتیاز)

نظری یافت نشد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *