معرفی کتاب سیستم معاملاتی ایچیموکو از مانش پاتل

معرفی کتاب سیستم معاملاتی ایچیموکو از مانش پاتل


در کتاب “سیستم معاملاتی ایچیموکو”، نویسنده‌ی مانش پاتل یکی از قوی‌ترین سیستم‌های معاملاتی در بازار سرمایه را به مخاطبان معرفی می‌کند. این کتاب به مشخصه‌ها و استراتژی‌های خاص این سیستم پرداخته و به شما توضیح می‌دهد. در این اثر، حوزه‌ی اقتصاد و علم مالی، با اجزای سیستم ایچیموکو آشنا می‌شوید و نکات کاربردی و مهمی را در زمینه‌ی تهیه‌ی طرح معاملاتی و عناصر زمانی این سیستم به دست می‌آورید.

درباره‌ی کتاب سیستم معاملاتی ایچیموکو
درباره‌ی کتاب سیستم معاملاتی ایچیموکو

درباره‌ی کتاب سیستم معاملاتی ایچیموکو

«ایچیموکو» یک لغت ژاپنی است که امروزه برای نامیدن یکی از مهم‌ترین سیستم‌های معاملاتی در بازار سرمایه به کار می‌رود. این لغت به معنای رسیدن به تعادل، تنها در یک نگاه و در یک لحظه است. در عرصه‌ی تجارت نیز، ایچیموکو تقریباً همین معنا را القا می‌کند؛ زیرا معامله‌گران با استفاده از آن می‌توانند در مدت زمانی بسیار کوتاه تشخیص دهند که آیا روند سرمایه و بازار مورد نظرشان سیر صعودی دارد یا نزولی.

ایچیموکو که نخستین بار از سوی تحلیلگران ژاپنی به دنیای اقتصاد معرفی شده، سیستم پرکاربردی است که در عرصه‌ی معاملات سهام، اوراق قرضه، ارزها و… به کار می‌رود و امکان تحلیل سریع و اصولی بازار سرمایه را در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد.

مطالعه‌ی کتاب سیستم معاملاتی ایچیموکو (Trading with Ichimoku Clouds)، اثر مانش پاتل (Manesh Patel) به شما کمک می‌کند تا اطلاعات خود را در این زمینه افزایش داده و با کاربرد ایچیموکو در بازارهای مالی بیشتر آشنا شوید.

این کتاب به‌عنوان یک راهنمای جامع برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در بازارهای مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر تا اینجا اندیکاتور ایچیموکو برایتان دوست داشتنی بود بهتره که بهتون دوتا از بهترین آموزش های سایت گوگل فارکس رو معرفی کنم. این دو آموزش که در ادامه به شما معرفی میکنم برای آشنایی بیشتر با ایچیموکو و استراتژی ایچیموکو بسیار مناسب است و پیشنهاد میکنیم حتما سری به این آموزش ها بزنید.

معرفی کتاب سیستم معاملاتی ایچیموکو از مانش پاتل
معرفی کتاب سیستم معاملاتی ایچیموکو از مانش پاتل
به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   آموزش اندیکاتور RSI | اندیکاتور RSI چیست و چه کاربردی دارد | شاخص RSI چیست

در این کتاب، اجزای ایچیموکو به‌تفصیل معرفی و تحلیل می‌شوند. همچنین حیطه‌ی چیکو و اجزای ابر موکو نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند. بخشی از کتاب به‌عنوان مقدمه نیز در نظر گرفته شده و اطلاعات پایه‌ای مربوط به ایچیموکو برای مخاطبان توضیح داده می‌شود. این بخش مخصوصاً برای کسانی که با این سیستم معاملاتی آشنایی چندانی ندارند، مفید و راه‌گشا خواهد بود.

فصل دوم کتاب، چگونگی طرح معاملاتی ایچیموکو را به‌تفصیل توضیح می‌دهد. اجزای این طرح در همین فصل مورد واکاوی قرار می‌گیرند. همچنین در فصل دوم، پس‌آزمایی ایچیموکو در یک بازه‌ی زمانی دوساله مورد تحلیل قرار می‌گیرد و نحوه‌ی پساتحلیل نتایج پس‌آزمایی نیز در چهارمین فصل کتاب بررسی می‌شود. برای شناخت عناصر زمانی ایچیموکو، می‌توانید به ششمین فصل از کتاب مراجعه کنید.

همچنین در فصل هفتم کتاب، مانش پاتل به مباحث روان‌شناختی می‌پردازد. از این زاویه، رفتار و افکار متداول معامله‌گران را تجزیه و تحلیل می‌کند. نویسنده همچنین به برخی از باورها و تصورات غلط رایج میان معامله‌گران می‌پردازد و می‌کوشد علل نادرستی آن‌ها را برای مخاطبان خود توضیح دهد. از دیگر موضوعات محوری این فصل می‌توان به مفهوم خودتخریبی و نقش آن در معاملات اشاره کرد.

کتاب سیستم معاملاتی ایچیموکو: راهنمای جامع برای فعالان بازار سرمایه
کتاب سیستم معاملاتی ایچیموکو: راهنمای جامع برای فعالان بازار سرمایه

به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   اوردر بلاک چیست؟ Order Block در فارکس

کتاب سیستم معاملاتی ایچیموکو: راهنمای جامع برای فعالان بازار سرمایه

به گزارش خبرنگار ما، کتاب “سیستم معاملاتی ایچیموکو” به قلم مانش پاتل، منبعی ارزشمند برای فعالان حوزه‌ی بورس و بازار معاملاتی سهام، ارز و… به حساب می‌آید. این کتاب با ارائه‌ی شرحی جامع از سیستم ایچیموکو، به خوانندگان در درک بهتر این سیستم قدرتمند و کاربردی در معاملات یاری می‌رساند.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم

هدف از معامله روزانه باید تعیین یک هدف واقع‌گرایانه‌ی دلاری ماهانه به طور باثبات باشد. این هدف باید به گونه‌ای باشد که هیچ فشاری بر معاملات شما وارد نکند. برای مثال، یک مبتدی که قصد دارد 4000 دلار در ماه درآمد کسب کند، توقعی غیرواقع‌بینانه دارد. هدف معقولانه برای یک مبتدی، 500 دلار در ماه است. پس از شش ماه کسب مداوم این مقدار درآمد، می‌توان آن را به 1000 دلار در ماه افزایش داد و به همین ترتیب.

همانند یک کسب و کار، باید انتظار افزایش تدریجی و نه ناگهانی درآمد را داشته باشید. جایگزینی کامل حقوق شغلی با درآمد حاصل از معاملات روزانه، در کمتر از دو سال امکان‌پذیر نیست. دستیابی به این هدف، مستلزم تلاش و پشتکار مداوم، نظم و انضباط در معاملات است.

کتاب سیستم معاملاتی ایچیموکو
کتاب سیستم معاملاتی ایچیموکو

به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   نحوه شارژ و برداشت حساب در بروکر امارکتس

کتاب سیستم معاملاتی ایچیموکو به موضوعات مهم دیگری از جمله:

 • معرفی اجزای سیستم ایچیموکو
 • نحوه‌ی تهیه‌ی طرح معاملاتی با ایچیموکو
 • تحلیل تکنیکالی با ایچیموکو
 • عناصر زمانی ایچیموکو
 • مباحث روان‌شناختی در معاملات
 • ضرورت داشتن طرح معاملاتی

نیز می‌پردازد.

معرفی کتاب سیستم معاملاتی ایچیموکو از مانش پاتل
معرفی کتاب سیستم معاملاتی ایچیموکو از مانش پاتل

مطالعه‌ی این کتاب به فعالان بازار سرمایه در موارد زیر کمک خواهد کرد:

 • آشنایی با سیستم معاملاتی ایچیموکو و کاربرد آن در معاملات
 • ارتقای مهارت‌های تحلیل تکنیکالی
 • تصمیم‌گیری‌های آگاهانه‌تر و سودآورتر
 • افزایش نظم و انضباط در معاملات
 • کسب نتایج پایدار در بلندمدت

بنابراین، اگر به دنبال تسلط بر بازار سرمایه و کسب سودهای پایدار هستید، مطالعه‌ی کتاب “سیستم معاملاتی ایچیموکو” را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

آموزش رایگان صفر تا صد فارکس

آموزش رایگان فارکس از مقدماتی تا پیشرفته را با گوگل فارکس تجربه کنید و دانش و مهارت خود در معاملات را به سطح بعدی ارتقا دهید. 

تجربه ترید شما هرچه که باشد، تحلیلگران متخصص و نویسندگان ما به شما کمک می‌کنند تا با شرایط مختلف بازار و سبک‌های معاملاتی آشنا شوید و در مسیر ثابت معامله قرار بگیرید. دوره رایگان آموزش فارکس ما با توجه به سطح تجربه و دانش شما صورت می‌گیرد. بنابراین بهترین دوره آموزشی را نسبت به شرایط خود انتخاب کنید.

محمود محمدیانمشاهده نوشته ها

Avatar for محمود محمدیان

سلام من محمود محمدیان هستم مدرس و تحلیلگر بازار فارکس ، 13 سال هست که دارم ترید میکنم ، با مقالاتی که توی سایت گوگل فارکس منتشر میکنم دوست دارم تجربیاتم رو با شما به اشتراک بگذارم تا در کنار هم درآمد دلاری کسب کنیم.

نظری یافت نشد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *