7 نکته مفید برای تریدر های پاره وقت فارکس

7 نکته مفید برای تریدر های پاره وقت فارکس

سودآوری بازار فارکس بسته به عوامل متعددی مانند مهارت‌های معاملاتی فردی ، استراتژی معاملاتی، مدیریت ریسک و شرایط بازار می‌تواند متفاوت باشد. برای معامله گران مهم است که درک درستی از بازار داشته باشند و قبل از سرمایه گذاری قابل توجه در بازار، یک استراتژی معاملاتی صحیح ایجاد کنند. در ادامه 7 نکته مفید برای تریدر های پاره وقت فارکس را معرفی کرده ایم:

1- گرفتن نتیجه ی مثبت روی حساب دمو

حساب آزمایشی برای این ساخته شده است که تریدر روش معاملاتی خود را بطور کامل بر روی آن تمرین کند و زمانی وارد بازار واقعی شود که بداند نتیجه ی مثبت روی حساب دمو گرفته است. بنابراین هیچوقت استراتژی جدید و تست نشده را بر روی حساب ریل اجرا نکنید بلکه حداقل چندهفته برآیند سوددهی آنرا بر روی حساب دمو چک کنید. استفاده از حساب دمو یا حساب آزمایشی برای تریدر های پاره وقت فارکس یا کسانی که تازه وارد این بازار شدند یا قصد آموزش و آشنایی با روش های مختلف تریدینگ را دارند بسیار مفید است. حساب دمو یا آزمایشی فارکس یک حساب شبیه سازی شده است. این حساب از همه ویژگی های یک حساب واقعی فارکس برخوردار است، با این تفاوت که شما با پول مجازی ترید می کنید.

استفاده از حساب دمو برای شروع تجارت در فارکس، به شما اجازه می دهد تا بدون اینکه پول واقعی خود را به خطر بیندازید، بازار را مشاهده و تجربه کنید. با این روش می توانید تا زمانی که آمادگی لازم برای شروع ترید با پول واقعی را پیدا کنید، به طور کامل بازار فارکس را درک کرده و روش های مختلف تریدینگ را تمرین کنید و آموزش ببینید.

7 نکته مفید برای تریدر های پاره وقت فارکس

حساب دمو

2- یادگیری تحلیل تکنیکال

اهمیت تحلیل تکنیکال: تحلیل تکنیکال شامل تجزیه و تحلیل نمودارهای قیمت برای شناسایی روندها و الگوهایی است که می تواند تصمیمات معاملاتی را تعیین کند. معامله گران می توانند از تحلیل تکنیکال برای شناسایی نقاط ورود و خروج احتمالی و تعیین دستورات توقف سود و ضرر استفاده کنند. منابع یادگیری مختلفی برای تحلیل تکنیکال وجود دارد، برخی از وبسایتهای محبوب عبارتند از :

Investopedia

TradingView

Babypips

ChartSchool

تحلیل تکنیکال به عنوان یکی از دو روش مهم تحلیل بازار در تجارت مالی، اهمیت بسیاری دارد. در واقع، یادگیری تحلیل تکنیکال می تواند به تریدر های پاره وقت فارکس کمک کند تا درک عمیقی از رفتار بازارها پیدا کنند. همچنین می توانند با استفاده از نمودارها و شاخص های فنی، شرایط بازار را بررسی کنند.

تحلیل تکنیکال بر اساس داده های تاریخی و شاخص های فنی به ارزیابی بازار می پردازد. این شاخص ها شامل میانگین حرکت قیمت، نوسانات قیمت، حجم معاملات و الگوهای قیمتی می شود. با استفاده از این شاخص ها، می توانید پترن هایی را در رفتار بازار شناسایی کنید. در نتیجه، بهترین تصمیمات ممکن در مورد خرید یا فروش ارز، سهام و سایر دارایی های مالی بگیرید. یادگیری تحلیل تکنیکال برای تریدر های پاره وقت فارکس و سرمایه گذاران بسیار حیاتی است. با استفاده از تحلیل تکنیکال، می توانید به طور موثری به مانیتورینگ و پیش بینی تغییرات بازار بپردازید. در نتیجه، بهترین تصمیمات را بگیرید تا به سود خوبی دست یابید.

تسلط به تحلیل فاندامنتال با دنبال کردن سایتهای خبری فارکس ممکن است.
تسلط به تحلیل فاندامنتال با دنبال کردن سایتهای خبری فارکس ممکن است.

3- یادگیری تحلیل فاندامنتال

مراقب اخبار و رویدادهای بازار باشید: اخبار و رویدادهای بازار می توانند تأثیر قابل توجهی بر نوسانات داشته باشند. معامله گران باید گزارش های اقتصادی، انتشار درآمد و سایر اخبار مرتبط که می تواند بر بازارها تأثیر بگذارد را از سایتهای خبری فارکس دنبال کنند. برخی از وبسایتهای محبوب برای یادگیری تحلیل بنیادی عبارتند از:

Financial Times

Seeking Alpha

Yahoo Finance

Investopedia

یادگیری تحلیل فاندامنتال، همانند تحلیل تکنیکال، یکی از روش های اصلی تحلیل در بازارهای مالی است. در این روش، با بررسی عوامل اقتصادی، مالی، سیاسی و فنی درباره یک شرکت یا بازار، تحلیلی از وضعیت آن ارائه می شود. این عوامل شامل درآمد، سود، سرمایه گذاری، سطح رقابت، شرایط اقتصادی و پیشرفت تکنولوژی است.

با یادگیری تحلیل فاندامنتال، تریدر های پاره وقت فارکس قادر خواهند بود تا درک عمیقی از شرکت ها و بازارهای مالی پیدا کنند و با استفاده از داده های مالی و آماری، تحلیل کاملی از شرایط شرکت ها و بازارها ارائه دهند. در واقع، تحلیل فاندامنتال به این افراد کمک می کند تا با توجه به عوامل اساسی اقتصادی و مالی، شرکت ها را با یکدیگر مقایسه کنند و بهترین تصمیمات را در مورد سرمایه گذاری در آن ها بگیرند.

4- یادگیری روانشناسی بازارهای مالی

اهمیت روانشناسی فردی مانند کنترل احساسات: احساسات می توانند تأثیر قابل توجهی بر تصمیمات معاملاتی داشته باشند. معامله گران باید روانشناسی بازار را بلد باشند تا به برنامه معاملاتی خود پایبند باشند و از انجام معاملات هیجانی مبتنی بر ترس، طمع یا سایر احساسات خودداری کنند. برخی از منابع محبوب برای یادگیری روانشناسی بازارهای مالی عبارتند از:

کتاب “معامله منضبط” اثر مارک داگلاس

کتاب “تجارت در منطقه” اثر مارک داگلاس

دوره های آنلاین و سمینارهای مالی.

روانشناسی بازارهای مالی، بخشی از روانشناسی اجتماعی است که به مطالعه رفتارهای افراد در بازارهای مالی می پردازد. این رشته به شناخت رفتارهای متفاوت سرمایه گذاران و تحلیل رفتارهای عاملان بازار کمک می کند. بنابراین، اهمیت روانشناسی بازارهای مالی به دلیل موارد زیر است:

روانشناسی بازار مالی کمک می کند تا بهترین تحلیل رفتار بازار و عاملان بازار ارائه شود. این شامل بررسی شیوه فکر، تصمیم گیری، شخصیت، شرایط روانی و عوامل دیگری است که تاثیر مستقیمی بر رفتار بازار دارند.

تحلیل روانشناسی بازارهای مالی به تریدر های پاره وقت فارکس کمک می کند تا درک بهتری از رفتار خود و رفتار دیگران در بازارهای مالی پیدا کنند. با این کار، آنها می توانند تصمیمات بهتری در مورد سرمایه گذاری خود بگیرند و خطر سرمایه گذاری را کاهش دهند. روانشناسی بازار مالی به مدیران تریدر های پاره وقت فارکس کمک می کند تا ریسک سرمایه گذاری را بهبود ببخشند.

5- داشتن مقدار ریسک منطقی و مدیریت سرمایه

تمرکز بر مدیریت ریسک: مدیریت ریسک باید همیشه اولویت اصلی معامله گران فارکس باشد. معامله گران پاره وقت باید بر مدیریت ریسک با تنظیم دستورات حد سود و حد ضرر، محدود کردن مقدار لات و اجتناب از اهرم بیش از حد تمرکز کنند.

داشتن مقدار ریسک منطقی و مدیریت سرمایه، برای تریدر های پاره وقت فارکس در بازارهای مالی بسیار مهم است. با داشتن مقدار ریسک منطقی و مدیریت سرمایه، سرمایه گذاران می توانند خسارات خود را محدود کنند. اگر یک سرمایه گذار با استفاده از لات غیر استاندارد مقدار بیشتری از سرمایه خود را در یک معامله قرار دهد، ممکن است با خسارت بزرگی مواجه شود . بنابراین، داشتن مقدار ریسک منطقی کمک می کند تا خسارات سرمایه گذار کاهش یابد.

طراحی استراتژی سودده فارکس اولین قدم هر تریدر است.
طراحی استراتژی سودده فارکس اولین قدم هر تریدر است.

6- داشتن استراتژی معاملاتی

یک استراتژی معاملاتی صحیح ایجاد کنید: معامله گران باید استراتژی معاملاتی مشخصی داشته باشند که نقاط ورود و خروج و همچنین رویکرد مدیریت ریسک آنها را مشخص کند. یک استراتژی معاملاتی به شما کمک می کند تا تصمیمات معاملاتی آگاهانه تری بگیرید و احتمال معاملات هیجانی را کاهش می دهد.

استراتژی معاملاتی یا رویکرد تجاری، یک مجموعه از قواعد و رویه هایی است که باید توسط معامله گر برای انتخاب و معامله ی صحیح به کار رود. استراتژی معاملاتی به عنوان یک راهبرد برای سرمایه گذاران مفید است. یکی از مزایای استفاده از استراتژی معاملاتی، کاهش ریسک سرمایه گذاری است. با توجه به قواعد و رویه های تعیین شده، تریدر های پاره وقت فارکس می توانند از معاملاتی که بیشتر به خطر افتاده اند، دوری کنند و به سمت معاملاتی با ریسک کمتر هدایت شوند.

استراتژی معاملاتی به تریدر های پاره وقت فارکس کمک می کند تا منظم ترید کنند و سود خود را افزایش دهند.

7- تهیه دفترچه معاملاتی

یک ژورنال معاملاتی داشته باشید: داشتن یک دفترچه معاملاتی می تواند به شما کمک کند معاملات خود را تجزیه و تحلیل کنید و زمینه هایی را که می توانید در آنها پیشرفت کنید شناسایی کنید. یک ژورنال معاملاتی باید شامل جزئیات معاملاتی که انجام داده اید، دلایل انجام آنها و نتایج باشد. ژورنال معاملاتی ابزاری است که توسط معامله گران برای ردیابی و تجزیه و تحلیل معاملات خود استفاده می شود. این رکورد تمام معاملات انجام شده به همراه علت ورودی و خروجی، دلیل انجام معامله، سود یا زیان و هر گونه اطلاعات مرتبط دیگر است. ژورنال معاملاتی به معامله گران کمک می کند تا عملکرد خود را ارزیابی کنند، نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنند و استراتژی های معاملاتی خود را اصلاح کنند.

جهت افتتاح حساب در بروکر دارای اعتبار با کلیک بر روی سایت آمارکتس  ثبت نام کنید و 15 درصد شارژ هدیه ی اضافی دریافت نمایید.

جمع بندی

  • به عنوان تریدر پاره وقت فارکس به یک برنامه زمانبندی پایبند باشید:  مهم است که برنامه ای (استراتژی)درست کنید که برای شما کار کند و به آن پایبند باشید. هر هفته زمان های خاصی را برای معامله در نظر بگیرید و اجازه ندهید سایر تعهدات در زمان معاملات شما اختلال ایجاد کند.
  • ساده کردن معاملات: به عنوان یک معامله گر پاره وقت، ممکن است زمان تجزیه و تحلیل تمام جزئیات بازار فارکس را نداشته باشید. به استراتژی های معاملاتی ساده ای که به راحتی قابل درک و اجرا هستند پایبند باشید.
  • در تمامی معاملات از دستورات حد ضرر استفاده کنید: با استفاده از دستورات توقف ضرر از معاملات خود محافظت کنید. اگر زمانی پای چارت نباشید، این به کاهش ضرر شما کمک می کند.
  • مدیریت ریسک را تمرین کنید: مدیریت ریسک برای موفقیت بلندمدت در معاملات فارکس بسیار مهم است. بیش از حد توان خود ریسک نکنید و همیشه برنامه ای برای مدیریت معاملات خود داشته باشید.

سوالات متداول

+ درآمد تریدر های پاره وقت فارکس چقدر است؟

درآمد بسته به عوامل مختلفی مانند: میزان سرمایه اولیه، سطح تجربه، استراتژی معاملاتی ، شرایط بازار، و مقدار زمان و تلاشی که برای معامله می کنید، متفاوت است.

+ مهم ترین کار برای تریدر های پاره وقت فارکس چیست؟

داشتن استراتژی معاملاتی و گرفتن نتیجه ی مثبت روی حساب دمو مهمترین قدم تریدرهاست.

+ برای معاملات خود از چه اهرمی در معاملات فارکس استفاده کنیم؟

توجه داشته باشید که اهرم بزرگ خطر ضرر را نیز افزایش می دهد. بنابراین استفاده از اهرم کم و رعایت مدیریت سرمایه توصیه می‌شود.

به این نوشته امتیاز دهید

آموزش رایگان صفر تا صد فارکس

آموزش رایگان فارکس از مقدماتی تا پیشرفته را با گوگل فارکس تجربه کنید و دانش و مهارت خود در معاملات را به سطح بعدی ارتقا دهید. 

تجربه ترید شما هرچه که باشد، تحلیلگران متخصص و نویسندگان ما به شما کمک می‌کنند تا با شرایط مختلف بازار و سبک‌های معاملاتی آشنا شوید و در مسیر ثابت معامله قرار بگیرید. دوره رایگان آموزش فارکس ما با توجه به سطح تجربه و دانش شما صورت می‌گیرد. بنابراین بهترین دوره آموزشی را نسبت به شرایط خود انتخاب کنید.

نظری یافت نشد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *