5 دلیل مهم برای رشد بیت کوین تا سقف تاریخی خود

5 دلیل مهم برای رشد بیت کوین تا سقف تاریخی خود


آیا بیت‌کوین در آستانه یک جهش بزرگ دیگر قرار دارد یا به زودی شاهد سقوط آزاد آن خواهیم بود؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از سرمایه‌گذاران را درگیر خود کرده است که ما در این مقاله امروز به 5 دلیل مهم برای رشد بیت کوین خواهیم پرداخت.

بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال در مسیر صعود

بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال علیرغم نوسانات کم، همچنان در مسیر صعود قرار دارند

ارزش بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال روز پنجشنبه تغییرات اندکی داشت، با این حال، طبق تحقیقات بانک دویچه، بزرگترین دارایی دیجیتال همچنان نزدیک به رکورد تاریخی خود معامله می‌شود و انتظار می‌رود به زودی از آن سطح عبور کند و در سال جاری حتی بالاتر رود.

صدرصد شما مخاطبین عزیز که در حال مطالعه علت رشد بیت کوین هستید، می‌دانید که بزرگترین و ارزشمند ترین ارز دیجیتال دنیا چیست با این حال برای آن دسته از دوستان و مخاطبینی که درک کاملی از ماهیت این ارز دیجیتال ندارند، پیشنهاد می‌کنیم مقاله «بیت کوین چیست {شرح بیت کوین به زبان ساده}» را بخوانند.

بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال در مسیر صعود
بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال در مسیر صعود

تحلیلگران: بیت‌کوین به زودی رکورد تاریخی خود را خواهد شکست

الکس کوپتسیکویچ، تحلیلگر کارگزاری FxPro، می‌گوید: «لازم به ذکر است که پس از رکود اخیر، شاهد تحرک مثبت بازار در چند ساعت گذشته بوده‌ایم که به نظر می‌رسد اولین گام‌های آزمایشی خریداران باشد. ما تعجب نمی‌کنیم اگر آنها به اندازه کافی قدرت داشته باشند تا بیت‌کوین را به سطوح جدیدی برسانند.»

پنج دلیل برای ادامه رشد قیمت بیت‌کوین در سال جاری

در واقع، تحلیلگران متعددی پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت بیت‌کوین همچنان افزایش خواهد یافت و این ارز دیجیتال رکورد تاریخی این هفته را خواهد شکست و به سطوح جدیدی دست پیدا خواهد کرد. عوامل حمایتی بیت‌کوین فراتر از یک بازار تکنیکال قوی و بهبود ریسک‌پذیری در میان سرمایه‌گذاران (که منجر به رسیدن شاخص‌های S&P 500 و نزدک به سطوح اوج در بازار سهام شده است) بوده و شامل برخی بنیادهای اساسی نیز می‌شود.

تیمی به رهبری ماریون لابور، اقتصاددان بانک دویچه، در یادداشتی که روز پنجشنبه منتشر شد، پنج دلیل را برای ادامه رشد قیمت بیت‌کوین در سال جاری ذکر کرده‌اند.

به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   بهترین سبک پرایس اکشن برای اسکالپ و استراتژی scalping
پنج دلیل برای ادامه رشد قیمت بیت‌کوین در سال جاری
پنج دلیل برای ادامه رشد قیمت بیت‌کوین در سال جاری

1. محرک اصلی صعود ETF

اولین دلیل، صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت‌کوین (spot Bitcoin ETFs) است که در ژانویه در ایالات متحده تأیید شدند و موجب جدیدترین جهش در بازار ارزهای دیجیتال شده‌اند. این صندوق‌ها برخلاف قراردادهای آتی که قیمت بیت‌کوین را دنبال می‌کنند، خود بیت‌کوین را خریداری و نگهداری می‌کنند و بنابراین، ورودی‌های آنها می‌تواند تأثیر مستقیمی بر قیمت‌ها داشته باشد.

لابور نوشت از زمانی که تنظیم‌کننده‌ها در اوایل ژانویه اولین صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت‌کوین را تأیید کردند، نزدیک به 7.9 میلیارد دلار وارد این صندوق‌ها شده است که موجب افزایش قیمت بیت‌کوین شده و این روند می‌تواند ادامه یابد.

2. هاوینگ بیت‌کوین: عامل دیگری برای افزایش قیمت

هاوینگ عملیاتی است هر 4 سال یک بار بر روی ارز دیجیتال بیت کوین رخ می‌دهد. علت این ماجرا و چگونگی و تاثیر آن بر روی مارکت را ما در مقاله همه چیز در مورد هاوینگ بیت کوین 2024 توضیح دادیم.

تحلیل گر ارشد بازار های مالی، آقای لابور با اشاره به ضرب‌الاجل‌های قریب‌ الوقوع کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) برای تصمیم‌گیری در مورد صندوق‌های قابل معامله (ETF) در بورس مبتنی بر اتریوم (که دومین توکن بزرگ است)، گفت:

«انتظار می‌رود شاهد افزایش عرضه صندوق‌های قابل معامله در بورس باشیم.»

او نوشت: «به طور کلی، چشم‌انداز در حال تحول صندوق‌های قابل معامله در بورس و مشارکت بازیگران نهادی، به بلوغ ارزهای دیجیتال به عنوان یک کلاس دارایی تثبیت‌شده‌تر کمک می‌کند.»

تیم بانک دویچه همچنین به رویداد مهم دیگری به نام «هاوینگ» (نصف شدن) بیت‌کوین اشاره کرد. هاوینگ به تغییر دوره‌ای در سیاست پولی برنامه‌ریزی‌شده بیت‌کوین (که مورد بعدی در آوریل رخ می‌دهد) اشاره دارد که باعث می‌شود عرضه این توکن به نصف کاهش یابد، محدودیت عرضه را افزایش دهد و قیمت‌ها را تحت فشار صعودی قرار دهد.

لابور نوشت: «توجه زیادی به رفتار قیمتی بیت‌کوین در رویدادهای هاوینگ قبلی معطوف شده است. اخیراً، در ماه قبل از هاوینگ می 2020، شاهد افزایش قابل توجه 27 درصدی قیمت بودیم.»

اقتصاد ایالات متحده: منجر به افزایش ارزش ارزهای دیجیتال
اقتصاد ایالات متحده: منجر به افزایش ارزش ارزهای دیجیتال

3. اقتصاد ایالات متحده: منجر به افزایش ارزش ارزهای دیجیتال

بر اساس پیش‌بینی بانک دویچه، اقتصاد ایالات متحده نیز می‌تواند منجر به افزایش بیشتر ارزش ارزهای دیجیتال شود. عملکرد قوی اقتصادی و جهش سهام‌های بزرگ فناوری (مانند مایکروسافت و انویدیا) تاکنون در سال جاری از دارایی‌های ریسکی حمایت کرده است.

تمرکز اصلی بر این است که آیا فدرال رزرو می‌تواند با موفقیت تورم را با رشد اقتصادی متعادل کند و نرخ بهره را در سال جاری چندین بار کاهش دهد، همانطور که بازارها انتظار دارند.

لابور نوشت: «با شروع کاهش نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی از سطوح بالای یک دهه که در سال 2022 مشاهده شد، انتظار می‌رود این امر میل به ریسک و نقدینگی بازار را افزایش دهد.» «با کاهش بازده خزانه‌داری، سرمایه‌گذاران به احتمال زیاد به دنبال دارایی‌های جایگزین با بازده بالاتر خواهند بود. این جریان سرمایه به سمت کلاس‌های دارایی غیرسنتی مانند ارزهای دیجیتال می‌تواند به روند صعودی قیمت ارزهای دیجیتال کمک کند.»

البته باید عواملی مانند ترس و طمع هم در نظر گرفت که به احساسات مربوط میشود و یکی از علت های ضرر، طمع میباشد . اگر میخواهید دچار ترس و طمع نشوید به شما پیشنهاد میکنیم حتما به آموزش هایی که در ادامه به شما معرفی شده سری بزنید.

کاهش نرخ بهره: افزایش میل به ریسک و نقدینگی بازار
کاهش نرخ بهره: افزایش میل به ریسک و نقدینگی بازار

4. کاهش نرخ بهره: افزایش میل به ریسک و نقدینگی بازار

بانک دویچه به عنوان یک عامل محرک دیگر برای ارزهای دیجیتال به مقررات اشاره کرد، با تحولات دلگرم‌کننده به ویژه در اروپا و برخی پیشرفت‌ها در ایالات متحده. لابور نوشت: «در ایالات متحده، علیرغم عدم وجود قوانین کلی، اقدامات نظارتی نیز سرعت گرفته است.» «انتظار می‌رود چارچوب نظارتی روشن‌تر، پذیرش شرکتی و نقدینگی را افزایش دهد… و در نهایت به کاهش نوسانات کمک کند. این عوامل به نوبه خود باید به افزایش قیمت بیت‌کوین کمک کنند.»

Bitcoin on-chain volume
Bitcoin on-chain volume

5. رکوردشکنی در اوج شور و هیجان

در حالی که بیت‌کوین با فتح قله‌های جدید، سقف‌های تاریخی را یکی پس از دیگری پشت سر می‌گذارد، حجم معاملات در شبکه این ارز دیجیتال نیز به بالاترین سطح در سه سال اخیر رسیده است. این رشد چشمگیر، نشان‌دهنده افزایش تقاضا و شور و هیجان بی‌سابقه سرمایه‌گذاران برای بیت‌کوین است.

5.1 معاملات درون شبکه‌ای: تبادل مستقیم بیت‌کوین

حجم معاملات درون شبکه، که به معاملات اسپات نیز معروف است، به جابه‌جایی مستقیم بیت‌کوین‌ها بین کیف‌پول‌ها اشاره دارد. این نوع معاملات، نشان‌دهنده تقاضای واقعی برای بیت‌کوین و استفاده از آن به عنوان یک ابزار تبادلی است.

به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   چگونه بیت کوین بخریم | بهترین روش معاملات بیت کوین چیست ؟

5.2 همگرایی قدرتمند: حجم معاملات و روند صعودی

افزایش همزمان حجم معاملات اسپات و روند صعودی قیمت بیت‌کوین، نشان‌دهنده قدرت و استحکام این روند است. این موضوع به این معنی است که سرمایه‌گذاران نه تنها به خرید بیت‌کوین تمایل دارند، بلکه از آن برای معاملات و تبادلات نیز استفاده می‌کنند.

هشدار: اصلاح قیمت، پدیده‌ای اجتناب‌ناپذیر

با وجود قدرت و شتاب روند صعودی فعلی، هیچ تضمینی برای ادامه این روند بدون اصلاح قیمت وجود ندارد. اصلاح قیمت، پدیده‌ای طبیعی در بازارهای مالی است و بیت‌کوین نیز از این قاعده مستثنی نیست.

هشدار: اصلاح قیمت، پدیده‌ای اجتناب‌ناپذیر
هشدار: اصلاح قیمت، پدیده‌ای اجتناب‌ناپذیر

هوای صاف پس از طوفان

در حالی که هاوینگ بیت‌کوین در پیش است و ماینرها با ضرورت به‌روزرسانی تجهیزات و گسترش صنعت خود روبرو هستند، افزایش حجم معاملات، نغمه خوشی برای آنها به ارمغان آورده است. گزارشی از بلومبرگ نشان می‌دهد که ماینرها در ماه گذشته بیش از یک میلیارد دلار برای خرید تجهیزات هزینه کرده‌اند.

هاوینگ و نصف شدن پاداش

هاوینگ بیت‌کوین که به نصف شدن پاداش ماینرها در هر بلاک استخراج شده اشاره دارد، چالشی پیش روی ماینرها قرار می‌دهد. به همین دلیل، آنها نیاز به سرمایه‌گذاری برای بهبود کارایی و افزایش قدرت پردازش خود دارند.

افزایش درآمد و کاهش فشار فروش

افزایش حجم معاملات و رشد کارمزدها، درآمد ماینرها را به طور قابل توجهی افزایش داده است. این موضوع می‌تواند به کاهش فشار فروش از طرف ماینرها و ثبات بیشتر قیمت بیت‌کوین کمک کند.

انتظارات از آینده

با نزدیک شدن به هاوینگ، انتظارات از عملکرد بیت‌کوین و تاثیر آن بر صنعت ماینینگ افزایش یافته است. افزایش حجم معاملات، نشانه مثبتی برای ماینرها است و می‌تواند به تداوم رشد این صنعت در درازمدت کمک کند.

نکاتی که باید به آنها توجه کرد
نکاتی که باید به آنها توجه کرد

نکاتی که باید به آنها توجه کرد!

  • بیت‌کوین علیرغم نوسانات کم، در مسیر صعودی قرار دارد.
  • تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که بیت‌کوین رکورد تاریخی خود را خواهد شکست.
  • پنج دلیل برای ادامه رشد قیمت بیت‌کوین وجود دارد:
  • صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت‌کوین
  • هاوینگ بیت‌کوین
  • اقتصاد قوی ایالات متحده
  • کاهش نرخ بهره
  • مقررات

نتیجه‌گیری و سخن آخر درباره علت رشد بیت کوین

تحلیلگران بانک دویچه معتقدند که بیت‌کوین در سال جاری به رشد خود ادامه خواهد داد و به سطوح جدیدی دست پیدا خواهد کرد. این پیش‌بینی بر اساس عوامل متعددی از جمله تقاضای نهادی، افزایش نقدینگی و بهبود چشم‌انداز نظارتی است.

به این نوشته امتیاز دهید

آموزش رایگان صفر تا صد فارکس

آموزش رایگان فارکس از مقدماتی تا پیشرفته را با گوگل فارکس تجربه کنید و دانش و مهارت خود در معاملات را به سطح بعدی ارتقا دهید. 

تجربه ترید شما هرچه که باشد، تحلیلگران متخصص و نویسندگان ما به شما کمک می‌کنند تا با شرایط مختلف بازار و سبک‌های معاملاتی آشنا شوید و در مسیر ثابت معامله قرار بگیرید. دوره رایگان آموزش فارکس ما با توجه به سطح تجربه و دانش شما صورت می‌گیرد. بنابراین بهترین دوره آموزشی را نسبت به شرایط خود انتخاب کنید.

نظری یافت نشد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *