روانشناسی استراتژی نقش روانشناسی در بازار فارکس چیست؟

روانشناسی استراتژی

طرح کلی  ذهنی یک تریدر از پول و وضعیت مالی  شامل باورها ، احساس عمیق و الگوها و برنامه هایی است که در ذهن ناخودآگاه خود دارد. شما بر اساس طرح کلی که از استراتژی خود در ذهن خود دارید  در مدار مربوط به آن طرح  قرار گرفته اید  و تا زمانی که در آن مدار قرار دارید تمامی معاملات شما مربوط به همان مدار خواهد بود.

 

اصول روانشناسی بازار فارکس

  • اعتماد به نفس بیش از حد: اعتماد به نفس زیادی خود موجب اتخاذ تصمیمات نادرست می‌شود. در هنگام انجام معاملات باید احساسات خود را در سطح متعادلی نگاه دارید. همچنین از روی غرور و اعتماد به نفس مضاعف اقدام به معامله نکنید. در تمام شرایط به استراتژی خود پایبند باشید. موفقیت شما تنها در گرو اصول روانشناسی بازار فارکس است. پایبندی به روانشناسی معامله گری، شما را از انجام معاملات با ریسک بالا باز می‌دارد.
  • صبوری و دوری از طمع: بازار فارکس مانند دو ماراتن است نه دو سرعت. قرار نیست با تصمیمات عجولانه به موفقیت دست یابید. بلکه باید با صبر و حوصله منطبق با استراتژی و برنامه‌های از پیش تعیین شده عمل کنید. کم‌حوصلگی و بی‌صبری موجب انجام یک سری اعمال از روی هیجان می‌شود. به عنوان مثال برخی از افراد پس از متحمل شدن ضرر در صدد انتقام از بازار بر می‌آیند و شروع به معاملات سنگین می‌کنند. تنها دلیل بروز چنین اتفاقاتی، نا آشنایی با روانشناسی بازار فارکس است.

 

روانشناسی استراتژی نقش روانشناسی در بازار فارکس چیست؟
روانشناسی بازار فارکس

 

درس اول،  کنترل احساسات

روانشناسی بازار فارکس توسط اغلب معامله‌گران تازه وارد، دست کم یا به طور کامل نادیده گرفته می‌شود. اما معامله‌گران حرفه‌ای و موفق اهمیت روانشناسی معاملاتی را بهتر می‌دانند و آن را کاملا درک کرده‌اند. صاحب نظران و نخبگان بازار فارکس معتقدند که هر معامله‌گری باید در مفاهیم روانشناسی بازار فارکس استاد باشد. عدم کنترل بر احساسات موجب اتخاذ تصمیم در شرایط عصبانیت، افسردگی و درماندگی، حرص و طمع و… می‌شود. در چنین شرایطی ماهیت تصمیمات شما عجولانه و غیر منطقی است و به تجارت شما آسیب می‌رساند. دوری از انجام معاملات در چنین شرایطی هیچ اشکالی ندارد.

 

استراتژی غلط

اگر در مدار استراتژی غلط قرار گرفته باشید بدان معناست که ذهن و باورهای اشتباهی دارید  پس شما هر روز معاملات ضررده را خواهید دید ، کسب و کارتان شما را هر روز در همان مدار اشتباه نگه می دارد و حتی ایده های شما فقر آفرین خواهند بود.

 

استراتژی درست

اگر در مدار استراتژی درست قرار گرفته باشید هر روز انسان هایی را که در مدار شما هستند ملاقات خواهید کرد. حتی ایده های شما نیز به اندازه مداری که در آن هستید ثروت آفرین خواهند بود. مثلا اگر در مدار ذهنی 30 میلیون تومان هستید بدان معناست که شما باور دارید که می توانید از کسب و کارتان  درآمد 30 میلیون تومانی داشته باشید ( منظور رنج 30 میلیون است نه دقیقا عدد 30 میلیون ) فردی که در مدار 30 میلیون تومان قرار گرفته نمی تواند  به مدار درآمدی 200 میلیون تومان برسد چون به اطلاعات و منابع این مدار دسترسی ندارد. وقتی هدفی را به ذهنتان می دهید ذهن با توجه به مداری که در آن قرار گرفته به شما پاسخ مثبت یا منفی می دهد  پس لازم است ابتدا ذهن و منابع آن را به مدار بالاتری از ثروت و موفقیت یا هر ویژگی دیگری ارتقاء دهید تا بتوانید به اهداف متناسب با آن مدار دست پیدا کنید . اگر در مدار ثروت قرار ندارید ابتدا باید ویژگی های ذهن ثروت ساز را کسب کنید. اگر ذهنی ثروت ساز دارید و می خواهید به مدار بالاتری از ثروت بروید باید منابع و اطلاعات مدار ذهنی مورد نظرتان را کسب کنید تا بتوانید به آن مدار برسید.

اگر به دنبال بروکر دارای اعتبار هستید جهت ثبت نام در آمارکتس بروکر کلیک کنید و 15% بونوس هدیه دریافت نمایید.

 

نقش روانشناسی در بازار فارکس چیست؟

درآمد 100 میلیون تومانی

از خود بپرسید برای داشتن درآمد مثلا 100 میلیون تومانی چه کارهایی باید بکنید ، چه چیز هایی را باید بدانید  و چه ویژگیهایی و مهارت هایی باید داشته باشید ؟

برای یه دست آوردن استراتژی صحیح به دنبال یادگیری باشید ؛ تلاش و جستجو کنید. در مرحله بعد خود را تصور و تجسم کنید که در مدار ثروت 100 میلیون تومان قرار گرفته اید و در حال لذت بردن از مزایای این استراتژی صحیح هستید . آنرا احساس کنید و با این احساس زندگی کنید . همواره انتظار رسیدن به این خواسته را بکشید و هر موقعیت جدید را فرصتی برای به دست آوردن استراتژی صحیح بدانید .یادتان باشد هر چه بالاتر بروید و هر چه بیشتر رشد کنید هم دید بهتری خواهید داشت  و هم بیشتر دیده می شوید. در این صورت شما  موقعیت های بهتری را خواهید یافت ونیز  موقعیت های بهتری سراغتان خواهد آمد.

استراتژی فارکس چیست؟ | 15 سوال متداول استراتژی فارکس

5/5 - (2 امتیاز)

آموزش رایگان صفر تا صد فارکس

آموزش رایگان فارکس از مقدماتی تا پیشرفته را با گوگل فارکس تجربه کنید و دانش و مهارت خود در معاملات را به سطح بعدی ارتقا دهید. 

تجربه ترید شما هرچه که باشد، تحلیلگران متخصص و نویسندگان ما به شما کمک می‌کنند تا با شرایط مختلف بازار و سبک‌های معاملاتی آشنا شوید و در مسیر ثابت معامله قرار بگیرید. دوره رایگان آموزش فارکس ما با توجه به سطح تجربه و دانش شما صورت می‌گیرد. بنابراین بهترین دوره آموزشی را نسبت به شرایط خود انتخاب کنید.

3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *