آشنایی با نرخ بهره بانکی ؛ شاخص تولیدات صنعتی ؛ تغییرات حساب جاری

آشنایی با نرخ بهره بانکی ؛ شاخص تولیدات صنعتی | آموزش فاندامنتال

Bank_rate چیست؟

نرخ بهره بانکی
نرخ بهره بانکی رقمی  است که در آن بانک مرکزی یک کشور به بانک‌های داخلی پول قرض می دهد که معمولاً به شکل وام های کوتاه مدت می باشد . مدیریت نرخ بانکی روش مشخصی است که بانک‌های مرکزی به روی فعالیت های اقتصادی تاثیر می گذارند. نرخ بهره پایین بانکی می‌تواند به کاهش اقتصادی هزینه‌های وام برای وام‌گیرندگان کمک کند و نرخ بانکی بالاتر باعث رشد اقتصادی می شود همچنین در ایالات متحده آمریکا نرخ بهره بانکی غالباً به عنوان نرخ بهره فدرال در نظر گرفته می شود .

Industrial_production چیست؟      

شاخص تولیدات صنعتی
شاخص تولیدات صنعتی کشور چین به دلیل تاثیر بالای این کشور بر اقتصاد جهانی و دیدگاه سرمایه‌گذاران بسیار مهم تلقی می شود. و می تواند تاثیرات بسیار زیادی در بازارهای ارزی ایجاد کند . این شاخص یک شاخص پیشرو در سلامت اقتصادی محسوب می شود و به سرعت در افزایش یا افت در چرخه کسب و کار واکنش نشان می دهد.

جهت افتتاح حساب در بروکر دارای اعتبار با کلیک بر روی بروکر amarkets  ثبت نام کنید و 20 درصد شارژ هدیه ی اضافی دریافت نمایید.

Current_trade چیست؟

تغییرات حساب جاری
تفاوت میان پس انداز و سرمایه گذاری در کشور را تغییرات حساب جاری می گویند. که یک شاخص مهم در  سلامت اقتصادی  می باشد .  درامد خالص کشور از خالص انتقال جاری تغییر حساب جاری تعریف می شود . تعادل حساب جاری مثبت نشان می‌دهد که کشور وام دهنده خالص به بقیه کشورها است در حالی که یک مانده حساب جاری منفی به معنی وام‌گیرنده محض می‌باشد . مازاد حساب جاری دارایی‌های خارجی خالص کشور را به میزان بیشتری افزایش می‌دهد و کسری حساب جاری دارایی‌های خارجی را کاهش می دهد . حساب جاری و حساب سرمایه دو جزء اصلی در زمینه تعادل در پرداخت در کشور می‌باشد . این شاخص به طور مستقیم با تقاضا برای ارز مرتبط می باشد و مازاد رو به رشد این شاخص نشان می‌دهد که خارجی ها بیشتر ارز خارجی را برای انجام معاملات در داخل کشور خریداری می‌کند بخش کالاها تاثیر بر روی این شاخص ندارد زیرا این شاخص عملاً تکرار شاخص ماهیانه داده‌های تراز تجاری می باشد .

به این نوشته امتیاز دهید

نظری یافت نشد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.