ایده فعالیت معاملاتی تیمی در فارکس مناسب است؟

ایده فعالیت معاملاتی تیمی در فارکس مناسب است؟

گروه تریدرها می توانند در بازارهای مالی به صورت گروهی و یا انفرادی معامله کنند. تیم ترید به مجموعه افرادی گفته می شود که در کنار یکدیگر به فعالیت تیمی در فارکس می پردازند. معامله گری تیمی در بازار فارکس دارای مزایا و معایب متعددی است. بنابراین پیش از آغاز فعالیت در این بازار بهتر است آن ها را به خوبی بشناسید. به طور کلی در ادامه بررسی خواهیم کرد که آیا ایده فعالیت تیمی در این بازار ایده مناسبی می باشد یا خیر.

ایده فعالیت معاملاتی تیمی در فارکس مناسب است؟
ایده فعالیت معاملاتی تیمی در فارکس مناسب است؟

تفاوت ترید تیمی و انفرادی

فعالیت تیمی در فارکس به گونه ای می باشد که معامله گران به طور گروهی بازار را تحلیل و ترید می کنند. در ترید گروهی در ابتدا برنامه ریزی های لازم با توجه به دانش و توانایی هر فرد انجام می گردد. سپس با توجه به تخصص هر فرد، وظایف مشخصی از کار به هر کدام از افراد تیم سپرده می شود. بنابراین افراد در طول مدت زمانی مشخص با یکدیگر همکاری می کنند. نکته قابل توجه در ترید تیمی این است که تمامی تریدرها باید مطابق با قوانین تعیین شده در گروه عمل کنند. به همین دلیل هرگز نباید برای انجام کاری خودسرانه و تکی تصمیم گیری کنند. معامله گری گروهی در بازار فارکس از جمله روش هایی می باشد که امروزه مورد استقبال اکثر معامله گران قرار گرفته است. زیرا تریدرها می توانند با توجه به میزان دانش خود در این بازار فعالیت کنند. همچنین قرار گرفتن چندین تریدر موفق و متخصص منجر به افزایش قدرت آن ها در بازار فارکس می شود.

مهم ترین تفاوت ترید تکی و تیمی این است که در ترید تکی فرد موظف است تمامی فعالیت های بازار فارکس را به تنهایی انجام دهد. بنابراین مدیریت و پیشبرد کار هر دو به عهده یک تریدر می باشد. در این روش فرد می تواند هر زمان که می خواهد وارد این بازار شود و یا از بازار فارکس خارج شود. به طور کلی در این روش ترید فرد در تصمیم گیری ها کاملا مختار است و می تواند هر طور که می خواهد عمل کند. نکته قابل توجه این است که برای ترید تکی فرد باید از اطلاعات و دانش بالایی برخوردار باشد تا بتواند چالش های دنیای ترید را به راحتی پشت سر بگذارد.

تفاوت ترید تکی و تیمی
تفاوت ترید تکی و تیمی

مزایا و معایب تشکیل تیم ترید و فعالیت تیمی در فارکس

پیش از آن که بخواهید به فعالیت تیمی در فارکس بپردازید، بهتر است در ابتدا با مزایا و معایب تشکیل تیم ترید در این بازار به خوبی آشنا شوید.

مزایا:

  • ابتدایی ترین فایده ی تیم معامله گری در بازار فارکس کاهش استرس شدید ناشی از کار در این بازار پر اضطراب است. افراد تازه کار در دنیای ترید از اضطراب و ترس بیشتری برخوردار هستند و فعالیت تیمی در فارکس می تواند میزان استرس آن ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
  • به کارگیری تخصص های مختلف مثلا ممکن است یکی از اعضا تسلط بر فاندامنتال داشته باشد و عضوی دیگر بر تکنیکال مسلط باشد.
  • صرفه جویی در زمان زیرا کارها تقسیم میشود و هر یک از افراد فقط کافی است وظایف محوله ی خود را انجام دهند.
  • امکان سرمایه گذاری با مبلغ کمتر. در صورتی که تیم به توافق برسند میتوانند یک حساب مشترک باز کنند و هر تریدر سرمایه خود را تزریق کند تا یک اکانت شریکی با موجودی زیاد داشته باشند.
  • در فعالیت تیمی در فارکس هر کدام از تریدرها از تخصص و دانش متفاوتی برخوردار هستند که قرارگیری آن ها در کنار هم می تواند تصمیم گیری را راحت تر کند.
  • از طرفی فعالیت تیمی در فارکس منجر به کاهش ریسک معاملات می گردد. زیرا در صورتی که فردی موفق عمل نکند، فعالیت موفق سایر اعضای تیم می تواند تا حد زیادی این عدم موفقیت را جبران کند.

جهت افتتاح حساب در بروکر قابل اعتماد با کلیک بر روی ورود به کابین شخصی amarket ثبت نام کنید و 15 درصد شارژ هدیه ی اضافی دریافت نمایید.

معایب:

  • شروع فعالیت تیمی در فارکس زمان بر است و هماهنگی اعضای تیم می تواند کار سخت و حساسی محسوب شود.
  • در صورتی که بخواهید فعالیت خود را به طور تیمی آغاز نمایید باید کاملا در چهارچوب قوانین تعیین شده در گروه عمل کنید. بنابراین هرگز نمی توانید برای ورود و یا خروج از بازار فارکس خودسرانه تصمیم بگیرید.
  • فعالیت تیمی در فارکس موجب می شود که شما آزادی عمل کمتری نسبت به ترید انفرادی داشته باشید.
مزایا و معایب تشکیل تیم ترید
مزایا و معایب تشکیل تیم ترید

جمع بندی نهایی

با توجه به آنچه در این مقاله خواندید ، حال بهتر است خودتان تصمیم بگیرید که ترید تنهایی بهتر است یا گروهی؟

همانطور که در موارد فوق به آن اشاره شد فعالیت تیمی در فارکس علاوه بر مزایایی که دارد از معایبی نیز برخوردار است. بنابراین شما باید با توجه به روحیات و شرایط کاری مورد نظرتان تصمیم گیری کنید که آیا می خواهید به طور گروهی در این بازار کار کنید و یا ترید انفرادی را ترجیح می دهید. در صورتی که نمی توانید قوانین گروه را رعایت کنید و نمی خواهید کار شما در چارچوب مشخصی انجام شود، بهتر است ترید تیمی را فراموش کنید. زیرا افرادی که می خواهند به طور تیمی ترید انجام دهند، باید علاوه بر مسئولیت پذیری بالا بتوانند در محدوده قوانین تعیین شده عمل کنند.

با این وجود اگر به دنبال کسب درآمد بیشتر از این بازار هستید و می خواهید فعالیت خود را به طور قدرتمندتری در این بازار پیش ببرید، بهتر است برای شروع فعالیت تیمی در فارکس اقدام کنید. فراموش نکنید که فعالیت تیمی ریسک معاملات این بازار را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. همچنین به عنوان یک فرد کم تجربه و تازه کار می توانید میزان ضررهای احتمالی خود را به شکل قابل توجهی کاهش دهید. فراموش نکنید که قرارگیری چند فرد متخصص در زمینه های مختلف می تواند قدرت شما را در بازار فارکس افزایش دهد.

به این نوشته امتیاز دهید

آموزش رایگان صفر تا صد فارکس

آموزش رایگان فارکس از مقدماتی تا پیشرفته را با گوگل فارکس تجربه کنید و دانش و مهارت خود در معاملات را به سطح بعدی ارتقا دهید. 

تجربه ترید شما هرچه که باشد، تحلیلگران متخصص و نویسندگان ما به شما کمک می‌کنند تا با شرایط مختلف بازار و سبک‌های معاملاتی آشنا شوید و در مسیر ثابت معامله قرار بگیرید. دوره رایگان آموزش فارکس ما با توجه به سطح تجربه و دانش شما صورت می‌گیرد. بنابراین بهترین دوره آموزشی را نسبت به شرایط خود انتخاب کنید.

نظری یافت نشد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *