ساعت بازار ارز دیجیتال بر اساس ساعت کدام کشور است؟ در جواب باید بگوییم که ساعت کار بازار جهانی ارز دیجیتال تمام وقت است یعنی این بازار به صورت ۲۴ ساعته باز است و معامله گران می توانند در هر زمانی که تصمیم گرفته اند ارز دیجیتال خود را بخرند یا بفروشند. همانطور که می دانید زمان نقش مهمی در معاملات ارز دیجیتال دارد.

چرا که عواملی مانند نوسانات بازار، نقدینگی، و حجم معاملات در طول روز متفاوت می باشد. همچنین علاوه بر این موضوع مناطق زمانی بازار های داخلی و ما بقی مبادلات بین المللی روی سطح فعالیت بازار در ساعت های مختلف تاثیر گذار است. در نتیجه معامله گران باید برای تصمیم گیری مناسب و آگاهانه از این عوامل نام برده شده اطلاع داشته باشند‌.

پیش از خواندن این مقاله به شما پیشنهاد میکنیم به مقاله آشنایی با ارز های دیجیتال و بلاک چین مراجعه کنید.

اگر که برای شما هم سوال است که بهترین ساعت برای ترید ارزهای دیجیتال چه زمانی است؟ به صورت کلی بهترین ساعت برای ترید ارزهای دیجیتال به ویژگی‌ها و سبک ترید شما بستگی دارد. معمولاً در زمانهایی که بازارهای اصلی مثل آسیا، اروپا و امریکا همزمان فعال هستند، پتانسیل و موقعیت بازار بهتر است.

در ادامه این مطلب به این موضوع که ساعت بازار ارز دیجیتال بر اساس ساعت کدام کشور است؟ می پردازیم‌. بنابراین اگر در این باره سوالاتی دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید‌.

ساعت بازار ارز دیجیتال

جالب است بدانید که بازار ارز های دیجیتال توسط هیچ مجموعه دولتی کنترل و رصد نمی شود و نکته حائز اهمیت این است که از آنجایی که بیشتر دولت ها منافع خود را با بازار های ارز دیجیتال هم راستا نمی دانند و این بازار ها را نیز به رسمیت نمی شناسند.

به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   درآمد استخراج رمز ارز | انواع استخراج ارز دیجیتال

بازار های ارز دیجیتال ۷ روز هفته باز و قابل معامله می باشند‌ اما از آنجایی که موسسات بزرگ مالی شنبه ها و یکشنبه ها تعطیل می باشند حجم معاملات در بازار ارز های دیجیتال کم می شود. در ادامه بیشتر به سوال ساعت بازار ارز دیجیتال بر اساس کشور ها می پردازیم.

پرسش : ساعت کار بازار جهانی ارز دیجیتال چگونه است؟

پاسخ : بازار جهانی ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت غیرمتمرکز و دسترسی جهانی آن به صورت 24 ساعته بدون هیچ ساعت باز یا بسته شدن مشخصی کار می کند. بنابراین ساعت کار بازار جهانی ارز دیجیتال بدون محدودیت است.

ساعت بازار ارز دیجیتال
ساعت کاری ارز دیجیتال چگونه است

 

ساعت کاری کشور ها در ارز دیجیتال

در واقع نوسانات این بازار ها در همه روز های هفته و در تمامی ساعت های روز یکسان نمی باشد. در نتیجه اینکه بدانید بهترین ساعت برای ترید ارزهای دیجیتال چه موقعی است، در سود دهی بیشتر کمک می کند‌.

یکی از بهترین ساعت ها برای ترید ارز دیجیتال، ساعت ۴ صبح به وقت تهران می باشد‌. بنابراین اگر به دنبال بهترین ساعت ممکن برای ورود به بازار ارز دیجیتال هستید، مهم است که خود را با ساعت تریدر های کشور های آمریکا، چین و ژاپن هماهنگ کنید‌.

  •  بازار مالی کشور آمریکا: ۵:۳۰ تا ۱۱:۳۰ به وقت تهران
  • بازار مالی کشور چین: ۴ صبح تا ۱۲:۳۰ ظهر به وقت تهران

همچنین به شما پیشنهاد می کنیم برای یادگیری و سودآوری بیشتر در بازار های ارز دیجیتال ، حتما به مقاله تاثیر استراتژی روند بر بیت کوین سری بزنید.

پرسش:ساعت باز شدن بازار کریپتو چه زمانیست؟

پاسخ: بازار کریپتو به طور مداوم و بدون تعیین زمان باز یا بسته شدن کار می کند و امکان معامله در تمام ساعات شبانه روز را فراهم می کند. بنابراین ساعت باز شدن بازار کریپتو مفهومی ندارد.

ساعات کاری بازار ارز دیجیتال
ساعت شروع بازار ارز دیجیتال به وقت ایران و نحوه محاسبه آن

ساعت شروع بازار ارز دیجیتال به وقت ایران

ساعت باز و بسته شدن بازار ارز دیجیتال به وقت گرینویچ است.

مبدأ زمانی گرینویچ نقطه‌ای است که برای تنظیم و تعیین زمان‌های محلی در سراسر جهان به کار می‌رود. این مبدأ زمانی در شهر گرینویچ که یکی از محله‌های لندن، پایتخت انگلستان است، قرار دارد. زمان محاسبه شده در این مبدأ به عنوان زمان جهانی (UTC) شناخته می‌شود.

بنابراین اگر به دنبال زمان باز و بسته شدن کندل روزانه و یا کندل هفتگی در بازار ارز دیجیتال هستید باید سراغ ساعت گرینویچ بروید و طبق این ساعت برای مشخص کردن زمان باز و بسته شدن کندل‌های بازار کریپتوکارنسی اقدام کنید.

محاسبه ساعت شروع بازار ارز دیجیتال به وقت ایران

ایران از منطقه زمانی زمان استاندارد ایران (IRST) استفاده می‌کند، که به وقت UTC+3:30 تبدیل می‌شود.

زمان گرینویچ (UTC) در واقع به وقت ایران (IRST) تبدیل می‌شود به این صورت: UTC + 3:30

بنابراین، زمان گرینویچ ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه پیش از زمان محلی ایران است. به عبارت دیگر، هنگامی که ساعت ۱۲:۰۰ ظهر در گرینویچ باشد، در ایران ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر است.

 

ساعت صفر شدن ارز دیجیتال

ساعت صفر شدن ارز دیجیتال در زمان باز شدن بازار توکیو و پکن رخ می‌دهد.‌ . بازار توکیو در ساعت ۳:۳۰ صبح باز می‌شود و تا ۱۲:۳۰ ظهر روز بعد ادامه پیدا می‌کند. ساعت صفر شدن ارز دیجیتال و بسته شدن کندل روزانه از این جهت اهمیت دارد که نقطه high و low کندل روزانه به عنوان نقاط حمایت و مقاومت تحلیلگران تکنیکال است.

Which country's clock is the digital currency market clock based on?
ساعت صفر شدن ارز دیجیتال و بسته شدن کندل روزانه از این جهت اهمیت دارد که نقطه high و low کندل روزانه ثبت میشود.

ساعات کاری کشور ها در فارکس

همانطور که در قسمت بالاتر به ساعت بازار ارز دیجیتال بر اساس ساعت کشور ها، پرداختیم. باید بگوییم که یکی از نکات مهم این است که فارکس و ارز های دیجیتال نیز مانند بورس دارای ساعت های کاری مشخصی می باشند‌. جالب است بدانید که در بازار های فارکس، ساعت کار کشور های ابر قدرت دارای اهمیت است.

همچنین به دلیل کشور هایی که ارز آن‌ها در بازار فارکس مورد معامله قرار می گیرد، این بازار در روزهای دوشنبه تا جمعه باز می باشد. به صورت کلی ۵ بازار مهم و ۵ زمان باز شدن اصلی وجود دارد که در زیر به آن‌ها خواهیم پرداخت. هرکدام از این بازار های مالی نام برده شده در بازه های زمانی به وقت تهران باز می باشند.

  • بازار مالی کشور توکیو: ساعت ۱۱ شب تا ۷ صبح
  • بازار مالی کشور سیدنی: از ساعت ۹ شب تا ۵ بامداد
  • بازار مالی کشور نیویورک: از ساعت ۱ ظهر تا ۹ شب
  • بازار مالی کشور فرانکفورت: از ساعت ۷ صبح تا ۳ ظهر
  • بازار مالی کشور لندن: از ساعت ۸ صبح تا ۴ عصر

برای اطلاعت بیشتر در مورد ساعات کاری کشور ها در فارکس می توانید به مقاله جدول ساعت کاری فارکس مراجعه کنید.

جدول ساعت کاری در فارکس
ساعت کار بازار جهانی ارز دیجیتال

جمع بندی مطلب ساعت کاری ارز دیجیتال

بازار ارز دیجیتال از چه ساعتی شروع میشود؟ بازار ارزهای دیجیتال زمان شروع خاصی ندارد. این بازار به طور مداوم کار می کند و امکان معامله را در هر ساعت از روز یا شب امکان پذیر می کند.

در این مقاله به بهترین ساعت ترید فارکس و ارز دیجیتال پرداختیم و توضیح مختصری درباره سوال ساعت بازار ارز دیجیتال بر اساس ساعت کدام کشور است؟ دادیم. ساعت کاری برای معامله گر ها از اهمیت زیادی برخوردار است‌. چرا که ساعت هایی که دارای نوسان کم است و یا بدون نوسان می باشد برای آن‌ها سودی ندارد‌.

ساعت کاری بازار ارز دیجیتال 24 ساعته است یعنی به طور مداوم کار می کند و امکان معامله در هر زمان بدون تعیین ساعت باز یا بسته شدن را فراهم می کند. این مزیت باعث شده که تریدرها نیازی به انتظار برای زمان باز شدن بازار ارز دیجیتال نداشته باشند.

برای اطلاعات و منابع بیشتر در رابطه با ساعت بازار ارز دیجیتال می توانید به وبسایت های axi.com و coindesk.com مراجعه کنید.

Gif Broker Amarkets - GoogleForex

سوالات متداول

+ ساعت باز شدن بازار ارز دیجیتال امریکا چه وقت است؟

ساعت باز شدن بازار ارز دیجیتال امریکا ۰۴:۳۰ است. بازار آمریکا از ساعت ۰۴:۳۰ بعدازظهر باز شده و تا ساعت ۰۱:۳۰ بامداد فردا ادامه پیدا می کند.

+ ساعت کاری ارز دیجیتال چگونه است؟

ساعت کاری ارز دیجیتال ، (مانند بیتکوین، اتریوم و دیگر ارزهای رمزنگاری شده) ۲۴ ساعته و بدون توقف فعال هستند. حتی در تعطیلی‌های رسمی همچون تعطیلی بانکی یا تعطیلی رسمی دولتی.

+ ساعت باز شدن بازار کریپتو چه وقت است؟

بازار کریپتو، بدون توقف فعال است، به این معنا که همیشه باز است و معاملات می‌توانند در هر لحظه انجام شوند.

5/5 - (1 امتیاز)

آموزش رایگان صفر تا صد فارکس

آموزش رایگان فارکس از مقدماتی تا پیشرفته را با گوگل فارکس تجربه کنید و دانش و مهارت خود در معاملات را به سطح بعدی ارتقا دهید. 

تجربه ترید شما هرچه که باشد، تحلیلگران متخصص و نویسندگان ما به شما کمک می‌کنند تا با شرایط مختلف بازار و سبک‌های معاملاتی آشنا شوید و در مسیر ثابت معامله قرار بگیرید. دوره رایگان آموزش فارکس ما با توجه به سطح تجربه و دانش شما صورت می‌گیرد. بنابراین بهترین دوره آموزشی را نسبت به شرایط خود انتخاب کنید.

نظری یافت نشد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *