بهترین زمان برای ورود به بازار معاملات فارکس چه زمانیست؟

بهترین زمان برای ورود به بازار معاملات فارکس چه زمانیست؟

در کنار فراگیری آموزش های ورود به بازار فارکس و نحوه معامله، اطلاع از بهترین زمان برای ترید از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بازار جهانی فارکس به صورت 24 ساعت شبانه روز و در طول هفته (به جز شنبه و یکشنبه) فعال است. با این حال ترید در هر ساعتی از شبانه روز صحیح نیست و باید بهترین موقع روز برای معامله در بازار فارکس را با توجه به منطقه جغرافیایی در نظر گرفت.

بهترین زمان برای ترید چه زمانیست؟
بهترین زمان برای ترید چه زمانیست؟

زمان فعالیت بازار جهانی فارکس

ساعت کار بازار فارکس در ایران از 1:30 بامداد همزمان با شروع کار بازار سیدنی استرالیا آغاز می شود. پایان آن نیز تا ساعت 1:30 بامداد روز بعد، همزمان با پایان کار بازار نیویورک آمریکاست. البته به جز استرالیا و نیویورک ساعت فعالیت دو سشن معاملاتی دیگر یعنی توکیو و لندن نیز اهمیت زیادی دارند. در جدول زیر ساعت فعالیت سشن های معاملاتی و همپوشانی آنها به وقت ایران را آورده ایم.

زمان فعالیت جلسات فارکس
زمان فعالیت جلسات فارکس

تعطیلات بازار فارکس شامل تعطیلات آخر هفته یعنی شنبه و یکشنبه، تعطیلات کریسمس و اول ژانویه می باشد. علاوه بر اینها، هر کدام از کشورها دارای تعطیلات رسمی هستند که در تقویم بروکر درج می شود. برای فعالیت در بازار فارکس لازم است به ساعت کاری بروکر مورد نظر توجه کنید. برخی از بروکرها با ساعت گرینویچ (GMT) و برخی با ساعت هماهنگ جهانی (UTC) فعالیت می کنند.

سایت نمایش ساعات کار بازارهای جهانی

برای محاسبه راحتتر ساعت کار بازار فارکس به وقت محلی می توانید از سایت market24hclock.com کمک بگیرید. در این سایت ساعت فارکس زنده و به صورت آنلاین نمایش داده می شود و با تنظیم ساعت به وقت ایران (تهران) زمان آغاز به کار و پایان معاملات به دست می آید. بعد از ورود به سایت، در قسمت set timezone UTC+4:30 را برای نیمه اول و UTC+3:30 را برای نیمه دوم سال انتخاب کنید.

سایت market24hclock.com
سایت market24hclock.com

بهترین زمان برای ترید در بازار فارکس

بهترین روز معامله در ایام هفته

ابتدای هفته یعنی روز دوشنبه به وقت ایران شاهد روند کُند داد و ستد در بازار فارکس هستیم. این روند در روزهای آتی افزایش می یابد و پنجشنبه اوج نوسانات قیمت در این بازار می باشد. این بدین معناست که در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه فرصت های معاملاتی بیشتری برای تریدرها وجود دارد.

بهترین ماه برای ترید در بازار فارکس

ژانویه و فوریه در زمستان؛ مارس، آوریل و می در بهار؛ سپتامبر، اکتبر و نوامبر در پاییز بهترین ماه برای معامله محسوب میشوند.

بهترین ساعت معامله در روز

در ساعاتی که بازار فارکس در کشورهای مختلف اورلپ یا همپوشانی دارند بیشترین معاملات صورت می گیرد. این ساعات عبارتند از 16:30 تا 20:30 به وقت تهران در تابستان و زمستان (زمان همپوشانی بازار لندن و نیویورک) و ساعت 11:30 تا 12:30 ظهر به‌ وقت تهران در تابستان (همپوشانی بازار لندن و توکیو).

اما در ساعت 22:30 تا 1:30 به دلیل پایان کار معامله‌گران آمریکایی و آغاز ترید معامله‌گران استرالیایی روند معاملات بازار فارکس کاهش می یابد. طبیعتا فرصت های معاملاتی نیز کمتر شده و ترید در این زمان چندان صحیح نیست.

به طور کلی در هر موقعیت جغرافیایی بهترین زمان برای ترید زمانی است که بازارها با یکدیگر همپوشانی دارند. یا به عبارتی به صورت همزمان در حال معامله هستند و حجم معاملات بالا می رود. در زمانی که حجم معاملات زیاد است اسلیپیج (تفاوت یا لغزش قیمت) و اسپرد (تفاوت قیمت فروش و خرید هر جفت ارز) کاهش می یابد بنابراین سرعت انجام سفارشات و نقدینگی بیشتر می شود.

بهترین موقع روز برای معامله در بازار فارکس چه زمانیست؟
بهترین موقع روز برای معامله در بازار فارکس چه زمانیست؟

بهترین ساعت کار فارکس در ایران

با توجه به پارامترهای مختلف بهترین ساعت کار فارکس در ایران بین ساعت 16:30 تا 20:30 می باشد. در این ساعات بازار نیویورک و لندن با یکدیگر همپوشانی دارند و به دلیل اینکه بیش از 50% حجم معاملات بازار فارکس در سشن های نیویورک و لندن انجام می شود، فرصت های معاملاتی بیشتری در دسترس می باشد.

همچنین در این ساعات اکثر کاربران ایرانی به دلیل فراغت از کار روزانه و فعالیت های مختلف، از آرامش بیشتری برخوردار هستند. در نتیجه قدرت تصمیم گیری و انجام معاملاتِ صحیح افزایش می یابد.

(به معامله گران ایرانی توصیه می شود بهترین موقع روز برای معامله در بازار فارکس یعنی 16:30 تا 20:30 را برای ترید انتخاب کنند.)

بهترین زمان برای تریدرهای ایرانی چه وقت است؟
بهترین زمان برای تریدرهای ایرانی چه وقت است؟

جمع بندی

بهترین ساعت کار فارکس در ایران و هر منطقه جغرافیایی دیگر مصادف با همپوشانی بازار نیویورک و لندن است. اما همیشه ترید به این زمان محدود نیست؛ بلکه معامله گر با توجه به هدف و استراتژی معامله، ساعت فعالیت بروکر، حجم معاملات در ایام هفته، شرایط فردی و… می تواند بهترین زمان برای ترید را شناسایی کند.

برای دریافت 15 درصد بونوس بر روی کابین شخصی amarkets کلیک کنید و در بروکر رگوله شده ثبت نام نمایید.

چند سوال متداول

  1. بهترین زمان برای ترید طلا در بازار فارکس چه زمانی است؟

بهترین ساعت کار فارکس در ایران برای معامله طلا از 2:30 صبح تا 1:30 روز بعد می باشد. علاوه بر همپوشانی جلسات نیویورک و لندن که همواره بهترین زمان معامله در نظر گرفته می شود، همپوشانی سشن لندن و توکیو نیز برای معامله طلا مناسب است.

  1. برای معامله جفت ارزها چه زمانی مناسب است؟

مثلاً برای معامله جفت ارز JPY‌ (ین ژاپنی) و AUD (دلار استرالیا) بهترین زمان ترید، همپوشانی جلسات توکیو و سیدنی می باشد. همینطور برای معامله جفت ارز CHF (فرانک سوئیس) و USD (دلار آمریکا) توجه به همپوشانی سشن لندن و نیویورک مهم است.

  1. چه زمانی معامله نفت در بازار فارکس توصیه می شود؟

ترید نفت ساعت مشخصی ندارد و یک معامله دو طرفه 24 ساعته است که معامله‌گران از افزایش یا کاهش قیمت آن سود می کنند. با این حال بهتر است تریدرها از آغاز فعالیت بورس کالای نیویورک ساعت 18:00 لغایت ساعت 00:30 یعنی پایان زمان فعالیت این بورس، معامله نفت را انجام دهند.

3.5/5 - (2 امتیاز)

آموزش رایگان صفر تا صد فارکس

آموزش رایگان فارکس از مقدماتی تا پیشرفته را با گوگل فارکس تجربه کنید و دانش و مهارت خود در معاملات را به سطح بعدی ارتقا دهید. 

تجربه ترید شما هرچه که باشد، تحلیلگران متخصص و نویسندگان ما به شما کمک می‌کنند تا با شرایط مختلف بازار و سبک‌های معاملاتی آشنا شوید و در مسیر ثابت معامله قرار بگیرید. دوره رایگان آموزش فارکس ما با توجه به سطح تجربه و دانش شما صورت می‌گیرد. بنابراین بهترین دوره آموزشی را نسبت به شرایط خود انتخاب کنید.

نظری یافت نشد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *