نحوه خرید خودرو در بورس کالا 1402

نحوه خرید خودرو از بورس کالا ۱۴۰۲

پس از ارائه شدن زیرساخت های مناسب برای ارائه خودرو در بورس کالا، این موضوع در مرداد ماه سال 1401 عملی شد. نحوه خرید خودرو در بورس کالا، یکی از مباحث مهم می باشد که در این مقاله می خواهیم به آن اشاره ای داشته باشیم. هدف دولت از ایجاد چنین بازاری، ارائه بازار شفاف و معاملات منصفانه برای خرید خودرو می باشد. در چنین حالتی، هر کاربر می تواند پیشنهاد خود را مبنی بر قیمت مورد نظر خودرو ارائه کند. در چنین حالتی، قیمت خودرو به صورت مزایده و رقابتی وارد جریان می شود و قیمتی که بیشترین متقاضی را به همراه داشته باشد، به عنوان قیمت مصوب انتخاب می شود.

در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که نحوه خرید خودرو در بورس کالا به چه صورتی می باشد و چگونه باید از این ویژگی، بهره مند شویم. توصیه می کنیم برای دریافت اطلاعات در این زمینه، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

نحوه خرید خودرو در بورس کالا
خرید خودرو از بورس کالا ۱۴۰۲

مراحل خرید خودرو در بورس کالا

خرید خودرو در بورس کالا 5 مرحله دارد :

1- کد بورسی : دریافت آنلاین کد بورسی از کارگزاری

2- کد معاملاتی بازار فیزیکی : دریافت آنلاین کد معاملاتی بازار فیزیکی بورس کالا از کارگزاری

3- حساب وکالتی : افتتاح حساب وکالتی بورس کالا و معرفی آن به کارگزاری

4- واریز پیش پرداخت : واریز پیش پرداخت اعلام شده مطابق اطلاعیه عرضه خودرو به حساب وکالتی

5- ثبت سفارش : ثبت سفارش خرید در سامانه خرید آنلاین بورس کالای کارگزاری در مهلت مقرر

نحوه خرید خودرو در بورس کالا 1402
خرید خودرو از بورس کالا ۱۴۰۲

 

نحوه خرید خودرو در بورس کالا به چه صورتی می باشد؟

نحوه خرید خودرو در بورس کالا بدین صورت می باشد که :
نخستین گام : باید در «سایت سامانه سجام» ثبت نام کرده باشید. زیرا مشخصات شما در این سایت دریافت شده و از طریق بورس های مختلف مانند بورس کالا، پیگیری می شود.

گام دوم : کاربر باید پروسه ثبت نام در «سایت بورس کالا» را تکمیل کند و «کد بورس کالا» را دریافت نماید. دریافت آنلاین کد بورس کالا امکان پذیر بوده و کاربر می تواند پس از انتخاب کارگزار خود، نسبت به تکمیل این پروسه، اقدام نماید. برای اینکه بتوانید در بورس کالا ثبت نام کنید و کد این بورس را تهیه نمایید، باید به سایت Ebgo.ir مراجعه نمایید و کارگزار مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در این سایت 83 کارگزاری بورس ایران وجود دارد که کد بورسی را ارائه میدهند. مفید، آگاه، کاریزما و … از جمله کارگزار هایی می باشند که در این زمینه می توانید آن ها را انتخاب نمایید. پس از اینکه وارد این سایت شدید، نیاز است بر روی گزینه ” اخذ کد آنلاین در بورس کالا ” کلیک نمایید. پس از این انتخاب، باید کد ملی به همراه شماره موبایل و کد مندرج در صفحه را وارد نمایید.

پس از دریافت کد بر روی شماره تماس خود، کد دریافتی را در محل مورد نظر وارد نمایید. پس از وارد کردن این کد، صفحه ای باز می شود که باید در این صفحه مشخصات شخصی خود را وارد نمایید. نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، استان، جنسیت، و … از جمله مواردی می باشد که باید در این بخش آن ها را تکمیل نمایید. در ادامه ی خرید خودرو در بورس کالا، باید اطلاعات شغلی خود را وارد نمایید. در این بخش باید دقت کنید که در بخش نوع فعالیت، گزینه خریدار خودرو را وارد نمایید.

نحوه خرید خودرو در بورس کالا 1402
خرید خودرو از بورس کالا

 

ادامه توضیحات مربوط به نحوه خرید خودرو در بورس کالا

گام سوم : یکی از الزامات خرید خودرو در بورس کالا، ارائه حساب وکالتی می باشد. در این رابطه، باید به بانک مراجعه نمایید و درخواست افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو را ارسال نمایید.

در مراحل ثبتنام در سایت بخش بعدی، اطلاعات مالی خود را با توجه به گزینه های مندرج، وارد نمایید. در مرحله بعد، باید اطلاعات بانکی خود را وارد نمایید. در این بخش، اگر حساب وکالتی دارید، باید آن را وارد نمایید. در ادامه باید تصویر امضای خود را وارد سامانه نمایید البته دقت نمایید که باید مطابق با چارچوب مورد نظر اقدام به انجام چنین کاری نمایید. همچنین باید برخی از مدارک درخواستی را برای سامانه ارسال نمایید.

پس از آنکه این روند با موفقیت پیش برود، پیامکی مبنی بر موفقیت آمیز بودن این پروسه به شماره همراه شما ارسال می شود. البته ممکن است این پیامک با مقداری تاخیر ارسال شود.

 

ارائه شماره حساب وکالتی به کارگزاری

پس از آنکه حساب وکالتی خود را در بانک مورد نظر باز کردید، نیاز دارید پول مورد نیاز پایه را به حساب بانکی واریز نمایید تا وارد پروسه خرید خودرو در بورس کالا شوید. در این حالت، باید در صفحه ابتدایی بورس کالا نزد کارگزاری مورد نظر، بخش اعلام شماره حساب وکالتی در اختیار را کلیک نمایید و نسبت به ارائه این شماره حساب، اقدام نمایید.

 

خرید و ثبت نام خودرو در بورس کالا

پس از ثبت نام در بورس کالا، باید پروسه خرید و ثبت نام خودرو را آغاز نمایید. در ابتدا باید منتظر اعلام زمان عرضه خودرو در بورس کالا باشید. همچنین در کنار تاریخ، قیمت خودرو در بورس کالا به صورت پایه نیز اعلام می شود و هر کاربر می تواند قیمت مورد نظر خود را به سامانه ارسال نماید. توجه نمایید که زمان ارسال درخواست تا ساعت 17 روز قبل می باشد. به عنوان مثال اگر در روز 5 ام ماه خودرو به بورس عرضه می شود، کاربران می توانند تا ساعت 17 روز 4 ام ماه، نسبت به ارسال مبلغ مورد نظر خود، اقدام کنند. همچنین نتیجه کشف قیمت نیز در روز اعلام شده ( 5 ام ماه در مثال قبل ) و حوالی ساعت 11 ظهر اعلام می شود.

جهت افتتاح حساب در بروکر دارای اعتبار با کلیک بر روی ورود به کابین آمارکتس  ثبت نام کنید و 15 درصد شارژ هدیه ی اضافی دریافت نمایید.

نحوه خرید خودرو در بورس کالا 1402
نحوه خرید خودرو در بورس کالا

 

آخرین خودروهای عرضه شده در بورس کالا دی ماه 1402

 • 207 دستی دنده ای
 • 207 اتوماتیک
 • تارا دستی
 • شاهین
 • کارا
 • فیدیلیتی
 • لاماری ایما
 • هایما8s
  دیگنیتی
 • دیگنیتی پرستیژ
 • تارا اتوماتیک
 • هایما7s
 • هایما5s
4.8/5 - (53 امتیاز)

آموزش رایگان صفر تا صد فارکس

آموزش رایگان فارکس از مقدماتی تا پیشرفته را با گوگل فارکس تجربه کنید و دانش و مهارت خود در معاملات را به سطح بعدی ارتقا دهید. 

تجربه ترید شما هرچه که باشد، تحلیلگران متخصص و نویسندگان ما به شما کمک می‌کنند تا با شرایط مختلف بازار و سبک‌های معاملاتی آشنا شوید و در مسیر ثابت معامله قرار بگیرید. دوره رایگان آموزش فارکس ما با توجه به سطح تجربه و دانش شما صورت می‌گیرد. بنابراین بهترین دوره آموزشی را نسبت به شرایط خود انتخاب کنید.

4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *