معرفی و مقایسه بروکرلایت فایننس و آلپاری

معرفی و مقایسه بروکرلایت فایننس و آلپاری


چالشی که برخی از تریدرهای مبتدی و تازه کار با آن مواجه هستند، انتخاب و مقایسه بروکر لایت فایننس با آلپاری است. چرا که هر دو بروکر جزو بروکرهای محبوبی هستند که به ایرانیان خدمات ارائه می‌‌‌‌دهند. بنابراین، انتخاب بین این دو بروکر به یکی از دغدغه‌‌های تریدرها تبدیل شده است. البته انتخاب هر کارگزاری به نوع نیاز هر معامله‌ گر بستگی دارد.

به طور مثال، معامله گری که بر روی نماد نفت ترید می‌‌‌‌کند میزان اسپرد و کمیسیون برایش مهم است و برای یک معامله گر سوئینگ، داشتن بروکری که حساب اسلامی‌‌‌‌ و معاملات بدون سوآپ ارائه دهد، حائز اهمیت است. در این مقاله گوگل فارکس با ما همراه باشید تا با 0 تا 100 دو کارگزاری لایت فایننس و آلپاری آشنا شویم تا بهتر بتوانید «مقایسه بروکر لایت فایننس و آلپاری» را انجام دهید.

مقایسه بروکر آلپاری با لایت فایننس
مقایسه بروکر آلپاری با لایت فایننس

مقایسه بروکر آلپاری با لایت فایننس

به طور کلی بروکر آلپاری را برای معاملات نفت و سهام و بروکر لایت فایننس را برای معامله نماد طلا و جفت ارزهای اصلی و فرعی مورد استفاده قرار می‌‌‌‌دهند. برخی از معامله گرانی که می‌‌‌‌خواهند همزمان بر روی چند ارز معامله انجام دهند، نیز می‌توانند از هر دو کارگزاری استفاده کنند. چرا که مشخصات و شرایط معامله جفت ارزهای فارکس در کارگزری‌‌ها متفاوت است.

معامله گرانی که در انتخاب کارگزاری لایت فایننس و آلپاری تردید دارند و نمی توانند مقایسه برکر آلپاری با لایت فایننس را انجام دهد، می‌‌‌‌توانند در این بخش از مقاله با مقایسه بروکر لایت فایننس و آلپاری، انتخاب خود را نهایی کنند.

قدمت و اعتبار کارگزاری
قدمت و اعتبار کارگزاری

قدمت و اعتبار کارگزاری

با مقایسه بروکر لایت فایننس با آلپاری متوجه شدیم بروکر لایت فایننس با نام قدیمی‌‌‌‌ «لایت فارکس» 7 سال بعد از بروکر آلپاری تاسیس شده است! دفتر مرکزی هر دو کارگزاری در قبرس قرار دارد. بروکر آلپاری در سال 1998 و لایت فایننس نیز در سال 2005 شروع به کار کرد. کارگزاری آلپاری دارای رگوله FSASVG, FSC Mauritius از جزایر ویسنت وگاردین‌‌ها است؛ همچنین، کارگزاری لایت فایننس مجوزهای کمتری [رگوله CySEC (subsidiary) ] نسبت به بروکر آلپاری دارد. اگر درباره رگوله اطلاعی ندارید توصیه میکنیم سری به مقاله «رگوله چیست؟» بزنید.

انواع حساب‌‌های هر دو بروکر و میزان‌‌‌‌ اهرم 

لایت فایننس 3 نوع حساب متفاوت با نام‌‌های کلاسیک، ای سی ان و نانو دارد؛ در حالی که کارگزاری آلپاری دارای 4 حساب اصلی با نام‌‌های حساب نانو، استاندارد،  ECN و PRO ECN است. البته جدیدا حساب نانو آلپاری از لیست اکانت‌‌های آن حذف شده است و معامله گران دیگر امکان افتتاح حساب نانو در آلپاری را ندارند. همچنین اهرم/لوریج بروکر آلپاری تا میزان‌‌‌‌ 1:3000 ارائه شده است؛ به طوری که در لایت فایننس اهرم به میزان‌‌‌‌ 1:1000 در دسترس معامله گران قرار می‌‌‌‌گیرد.

اگر میخواهید بدانید که کدام بروکر ها اهرم بیشتری دارند سری به مقاله «کدام بروکر ها بیشترین لوریج را دارند؟» بزنید.

میزان اسپرد و کمیسیون
میزان اسپرد و کمیسیون

میزان اسپرد و کمیسیون

میزان اسپرد و کمیسیون در انواع حساب‌‌های لایت فایننس و آلپاری متفاوت است. به طور کلی در بروکر آلپاری میزان‌‌‌‌ اسپرد در حساب‌‌های نانو و استاندارد [اسپرد به صورت شناور از 1 پیپ شروع می‌‌‌‌شود] بیشتر از اسپرد در حساب‌‌های “ECN” و “PRO ECN” است. کمیسیون در حساب‌‌های نانو و استاندارد وجود ندارد و برای حساب‌‌های حرفه ای به ازای هر لات معامله مبلغ 1.6$ از حساب معامله گر کسر می‌‌‌‌شود.

اسپرد حساب ای سی ان (ECN) کارگزاری لایت فایننس از 0.1 پیپ به طور شناور و متغیر محاسبه می‌‌‌‌گردد و البته این حساب کمیسیون ندارد به عنوان مثال، اسپرد نماد طلا در لایت فایننس را می‌توان 2 الی 3 پیپ در نظر گرفت. میزان‌‌‌‌ اسپرد در حساب کلاسیک (Clasic) به صورت شناور از 0 پیپ آغاز می‌‌‌‌شود؛ اما در هیپچ کدام از نمادها اسپرد 0 نیست.

البته کمترین میزان اسپرد متعلق به نماد مشهور یورو به دلار است. میزان‌‌‌‌ کمیسیون در حساب کلاسیک نیز 0.25 دلار به ازای هر لات معامله  از سود سفارشات کسر می‌‌‌‌گردد و یا در صورت ضرر از موجودی اصلی حساب کم می‌‌‌‌شود.

به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   بروکر با اسپرد کم + اسپرد چیست؟ (spread)
مقایسه خدمات، مسابقات و بونوس‌‌های بروکر آلپاری و لایت فارکس
مقایسه خدمات، مسابقات و بونوس‌‌های بروکر آلپاری و لایت فارکس

مقایسه خدمات، مسابقات و بونوس‌‌های بروکر آلپاری و لایت فارکس

با مقایسه بروکر لایت فایننس و آلپاری متوجه شدیم، بونوس‌های زیادی برای کارگزاری lite finance ارائه شده است. البته یکی از بهترین قابلیت‌‌های بروکر لایت فایننس که برای معامله گران مهم است، بونوس‌‌های متنوعی است که این بروکر ارائه می‌‌‌‌دهد. در حالی که بروکر آلپاری برخی از ماه ها دارای جوایز و بونوس‌‌های فعالی نیست و مسابقات کمتری نیز ‌‌‌‌برگزار می‌‌‌‌کند.

بروکر لایت فایننس به طور مداوم هر ماه مسابقات برگزار می‌‌‌‌کند و کاربران می‌‌‌‌توانند قبل از شروع ماه جدید در مسابقه ماه آینده ثبت نام کنند و نسبت به قوانین آن اطلاعات کسب نمایند. جوایز مسابقات لایت فایننس 10 هزار دلار برای برنده اول است.

کارگزاری لایت فایننس از تعداد بونوس‌‌های بیشتری نسبت به سایر بروکرها برخوردار است. این بونوس‌‌ها با مزایای ویژه ای که به معامله گران ارائه می‌‌‌‌دهند، روز به روز کاربران بیشتری را به سمت لایت فارکس جذب می‌‌‌‌کنند. در ادامه، انواع بونوس‌‌های لایت فارکس را برای شما عزیزان نام برده ایم، اما فراموش نکنید بونوس 100% لایت فارکس یکی از محبوب‌‌‌ترین پاداش‌‌های موجود در این بروکر است.

 • بونوس 100% لایت فارکس؛
 • بونوس VNM100C؛
 • بونوس شروع آسان [EASYSTART]؛
 • بونوس 50%.
به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   بونوس چیست؟ Bonus بونوس فارکس 2024
بونوس 100 درصدی در لایت فارکس
بونوس 100 درصدی در لایت فارکس

بونوس 100 درصدی در لایت فارکس

بونوس 100 درصدی لایت فارکس به تعداد محدودی از کاربران تعلق می‌‌‌‌گیرد و برای دریافت آن کافیست تا با انتخاب گزینه «افتتاح حساب و تکمیل واریز اولیه» بونوس خود را دریافت نمایید. برای دریافت بونوس قوانین آن را بخوانید:

 • بونوس تنها به کاربران کشور‌‌های ایران و افغانستان تعلق می‌‌‌گیرد؛
 • حداقل واریزی اولیه به حساب باید 200 دلار باشد؛
 • بر روی تمامی‌‌‌‌حساب‌‌های معاملاتی بونوس فعال می‌‌‌‌شود؛
 • هر کاربر تنها 5 بار قابلیت فعالسازی بونوس را دارد؛
 • این هدیه تنها برای حساب‌‌های احراز هویت شده فعال می‌‌‌گردد؛
 • حداکثر مبلغ واریزی بونوس 10 هزار دلار است؛
 • حداکثر استفاده از لوریج برای معامله با بونوس تا میزان‌‌‌‌ 1:1000 خواهد بود.

برای برداشت بونوس لایت فایننس کاربران می‌‌‌بایست حداقل 50  معامله با حجم 30 % از مقدار بونوس خود انجام دهند برای مثال اگر فردی 200 دلار واریز داشته و 200 دلار نیز بعنوان بونوس دریافت نماید، باید برای برداشت حداقل 60 دلار معامله انجام دهد.

حداقل واریزی و حداقل برداشت در لایت فایننس و آلپاری چگونه است؟

لایت فایننس یا آلپاری، سوالی که ممکن است ذهن شما را نیز درگیر کند؛ همینطور، اینکه در کدام یک از دو کارگزاری محبوب سرمایه گذاری کنیم؟ یکی از معیارهایی که تریدرها مد نظر قرار می‌‌‌‌دهند میزان‌‌‌‌ سرمایه اولیه برای واریز به حساب‌‌های بروکرها است. چرا که اکثر معامله گران تمایل به واریز با سرمایه کم در حساب‌‌های کارگزاری دارند تا از میزان‌‌‌‌ واید اسپرد، اسلیپیج و … مطمئن شوند و اگر از میزان‌‌‌‌ اسپرد و کارمزهای بروکر رضایت داشتند، سرمایه گزاری‌‌های بیشتر انجام دهند.

از این رو در این بخش به طور کامل با میزان‌‌‌‌ واریز و برداشت کارگزاری آلپاری و لایت فایننس آشنا می‌‌‌‌شویم.

حداقل واریز و برداشت در لایت فایننس
حداقل واریز و برداشت در لایت فایننس

حداقل واریز و برداشت در لایت فایننس

بروکر لایت فایننس دو روش انتقال وجه برای شارژ و برداشت در حساب‌‌های خود ارائه می‌‌‌‌کند که برای معامله گران ایرانی مناسب است. روش‌‌های انتقال وجه در بروکر لایت فایننس عبارتند از:

 • پرفکت مانی؛
 • تاپ چنج؛
 • ارزهای دیجیتال
 • واریز و برداشت ریالی از طریق کارت‌‌های بانکی

حداقل میزان‌‌‌‌ شارژ و واریز به حساب‌‌های لایت فایننس با هریک از روش‌‌های ارزهای دیجیتال و … 20 دلار آمریکا است.

برای حداقل برداشت از بروکر لایت فایننس محدودیت زیادی وجود ندارد. البته باید برای برداشت حداقل هزینه کارمزد را موجودی داشته باشید! بنابراین، با سرمایه 10 دلاری نیز می‌‌‌‌توان برداشت از بروکر لایت فایننس انجام داد.

حداقل واریز و برداشت در آلپاری
حداقل واریز و برداشت در آلپاری

حداقل واریز و برداشت در آلپاری

در بروکر آلپاری امکان شارژ و برداشت از حساب با راه‌‌های متعددی همچون پرفکت مانی، تاپ چنج، ارز دیجیتال، وب مانی و درگاه‌‌های بانکی وجود دارد. آلپاری جزو کارگزاری‌‌هایی است که امکان واریز و برداشت ریالی را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است. حداقل میزان‌‌‌‌ شارژ حساب بروکر آلپاری 20$ در حساب استاندارد است؛ در حالی که برای افتتاح حساب در اکانت‌‌های حرفه ای آلپاری [مانند حساب ECN و PRO ECN] معامله گران می‌‌‌‌بایست بین 300$ الی 500$ سرمایه واریز نمایند.

حداقل برداشت در آلپاری بستگی به نوع حساب معاملاتی دارد؛ اما به طور کلی حداقل میزان‌‌‌‌ برداشت 20$ می‌‌‌‌باشد که 3$ کارمزد از آن کسر می‌‌‌‌گردد.

مقایسه پلتفرم متاتریدر در بروکر آلپاری و لایت فایننس

در هر دو کارگزاری آلپاری و لایت فایننس امکان اتصال به متاتریدر 4 و 5 وجود دارد. یکی از روش‌‌های دانلود متاتریدر 4 و 5 استفاده از سایت بروکرها می‌باشد و روش دیگر دانلود از طریق کابین شخصی کاربران خواهد بود. معامله گران می‌‌‌‌توانند هر 3 حساب استاندارد، ECN و Pro ECN آلپاری و اکانت‌‌های کلاسیک و ای سی ان لایت فایننس را به متاتریدر 4 و 5 متصل نمایند.

جدول کامل مقایسه بروکر آلپاری با لایت فایننس
جدول کامل مقایسه بروکر آلپاری با لایت فایننس

جدول کامل مقایسه بروکر آلپاری با لایت فایننس

در جدول زیر می‌‌‌‌توانید شریط معاملاتی و مشخصات هریک از بروکرهای لایت فایننس و آلپاری را با یکدیگر مقایسه نمایید :

مشخصات آلپاری لایت فایننس
جایگاه رتبه اول در جذب معامله گران مبتدی رتبه سوم در بروکرها
سال تاسیس 1998 2005
دفر نمایندگی قبرس قبرس
رگوله FSASVG, FSC Mauritius FSA, CySEC (subsidiary)
حداقل مبلغ واریزی از 20 دلار از 50 دلار واریزی
میزان اهرم تا لوریج 1:3000 تا لوریج 1:1000
کمیسیون کمیسیون 1.6 دلار در لات کمیسیون 2.5 دلار در لات
انواع حساب 3 نوع حساب 3 نوع حساب
بازار باینری باینری آپشن دارد ندارد
حساب حرفه ای حساب PRO ECN ECN دارد
حساب اسلامی حساب بدون سواپ حساب اسلامی
کپی ترید کپی ترید PAMM کپی ترید
پشتیبانی پشتیبانی فارسی تلگرامی پشتیبانی فارسی سایت
متاتریدر MT4 , MT5 MT4 , MT5
اپلیکیشن آلپاری موبایل اپلیکیشن موبایل
راه‌های برداشت پول تاپ چنج، پرفکت مانی، وبمانی و ارز دیجیتال پرفکت مانی، وبمانی و ارز دیجیتال
بونوس بونوس دارد بونوس 30 درصدی
کش بک امتیاز کش بک امتیاز کش بک
انواع مسابقات دارد دارد
پشتیبانی فارسی زبان سایت فارسی سایت فارسی
آموزش دارد وبینار آموزشی
میزان نمادها بیش از 250 نماد بیش از 150 نماد
امکان افتتاح اکانت دمو دارد دارد
به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   حساب اسلامی فارکس چیست | فایل صوتی آموزش فارکس
مزایا و معایب بروکرهای لایت فایننس و آلپاری
مزایا و معایب بروکرهای لایت فایننس و آلپاری

مزایا و معایب بروکرهای لایت فایننس و آلپاری

پس از مقایسه بروکر لایت فایننس و آلپاری، بد نیست با مزایا و معایب آن ها نیز آشنا شویم. مزایا کارگزاری‌‌های آلپاری و لایت فایننس عبارتند از:

 • پشتیبانی قوی فارسی زبان در پلتفرم‌‌های تلگرام، سایت، ایمیل و تلفنی؛
 • دسترسی به طیف گسترده ای از ارزها و نمادهای معاملاتی؛
 • واریز و برداشت ریالی آسان؛
 • حساب‌های معاملاتی متنوع؛
 • سرمایه اولیه و واریزی کم حساب؛
 • کش بک یا ریبیت در معاملات؛
 • دارای پلتفرم مولتی ترمینال؛
 • حساب‌های سرمایه گذاری پم (pamm) و کپی ترید؛
 • تنوع اسپرد و کمیسیون در انواع حساب‌ها؛
 • امکان انجام معاملات باینری آپشن؛
 • تنوع پلتفرم‌های معاملاتی [متاتریدر 4 و 5، وب تریدر]؛
 • ارائه حساب اسلامی.
معایب بروکر آلپاری
معایب بروکر آلپاری

معایب بروکر آلپاری

 • ارائه کمتر بونوس، جوایز و مسابقات برای معامله گران
 • عدم ارائه مطالب آموزشی جدید در وب سایت

معایب بروکر لایت فایننس

 • عدم ارائه باینری آپشن
 • عدم ارائه پشتیبانی 24 ساعته فارسی
به فارکس علاقه دارید؟ این را هم ببینید:   ثبت نام در بروکر لایت فایننس همراه با معرفی و بررسی
سخن پایانی مقایسه بروکر لایت فایننس و آلپاری
سخن پایانی مقایسه بروکر لایت فایننس و آلپاری

سخن پایانی مقایسه بروکر لایت فایننس و آلپاری

در این مقاله به «مقایسه بروکر لایت فایننس و آلپاری » پرداختیم. سوالاتی مانند آلپاری یا لایت فایننس، میزان‌‌‌‌ اسپرد، کمیسیون، قدمت و نحوه واریز و برداشت آن‌‌ها بسیار زیاد مطرح می‌‌‌‌شود. به طور کلی کارگزاری آلپاری دارای 3 حساب اصلی  استاندارد، “ECN” و “PRO ECN” است که میزان‌‌‌‌ کمیسیون در آن‌‌ها 1.6$ و اسپرد به صورت شناور از 0 پیپ آغاز می‌‌‌‌شود. لایت فایننس دارای دو حساب اصلی “Prime” و “Zero” است که میزان‌‌‌‌ اسپرد در آن‌‌ها از 0 پیپ و کمیسیون به ازای هر لات 8$ کسر می‌‌‌‌شود. حداقل برداشت از لایت فایننس 5$ و در آلپاری 20$ است.

برای آموزش ثبت نام در بروکر آلپاری و لایت فایننس روی دکمه های زیر کلیک کنید.

 آموزش ثبت نام در بروکر لایت فایننس            آموزش ثبت نام در بروکر آلپاری

به این نوشته امتیاز دهید

آموزش رایگان صفر تا صد فارکس

آموزش رایگان فارکس از مقدماتی تا پیشرفته را با گوگل فارکس تجربه کنید و دانش و مهارت خود در معاملات را به سطح بعدی ارتقا دهید. 

تجربه ترید شما هرچه که باشد، تحلیلگران متخصص و نویسندگان ما به شما کمک می‌کنند تا با شرایط مختلف بازار و سبک‌های معاملاتی آشنا شوید و در مسیر ثابت معامله قرار بگیرید. دوره رایگان آموزش فارکس ما با توجه به سطح تجربه و دانش شما صورت می‌گیرد. بنابراین بهترین دوره آموزشی را نسبت به شرایط خود انتخاب کنید.

نظری یافت نشد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *