تاثیر اخبار NFP

تاثیر اخبار NFP

طبق تجربه ی معامله گران یکی از بهترین راه های موجود برای ترید در دنیای فارکس استفاده از تحلیل تکنیکال می باشد. اما این واقعیت وجود دارد که تحلیل تکنیکال گاهی درست نبوده و با انتشار یک اخبار یا یک پیام مهم ، به صورت کلی بهم می خورد. اخبار NFP یکی از مهم ترین اخباری است که شما باید به آن توجه داشته باشید. این اخبار به شاخص تعداد اشتغال در کشور آمریکا اشاره داشته و می تواند به صورت کامل بازار این کشور را تحت تاثیر خود قرار دهد. بررسی زمان انتشار اخبار NFP می تواند در این زمینه اهمیت زیادی داشته باشد.

 

اخبار NFP چیست؟

عبارتNFP مخفف کلمه ی Non-Farm Payroll به معنای گزارش اشتغال بخش غیر کشاورزی است. این آمار می تواند کارکنان حقوق بگیر آمریکا را به صورت مستقیم در جهان منتشر نماید. این شاخص، یکی از شاخص های مهم کشور آمریکا به حساب می آید. شاخصی که می تواند به صورت مستقیم بر روی بازار های بین المللی موثر باشد. حقوق و دستمزد غیرکشاورزی تحت تاثیر همین اخبار قرار گرفته و کم و زیاد می شود. تاثیر NFP به شدت پر رنگ می باشد. به صورتی که این شاخص به عنوان یکی از شاخص های تاثیرگذار در بازار طلا و فارکس شناخته شده است.

اخبار NFP می تواند به عنوان موثر ترین شاخصه موجود در بازار فارکس شناخته شود. در صورتی که این شاخص بالا تر از حد انتظار باشد، ارزش دلار بالا می رود. در صورتی که این شاخص کم تر از حد انتظار باشد، ارزش دلار کاهش پیدا می کند. توجه به این موارد در هنگام تحلیل اخبار NFP اهمیت زیادی دارد.

در حالت عادی، اخبار NFP می توانند یک اندیکاتور مهم برای بانک فدرال رزرو به حساب بیاید. زمانی که نرخ بیکاری بالا رود، مسئولین این بانک از سیاست های انبساطی استفاده می کنند. یعنی اگر بیکاری از حد معمول بالا تر رود، مسئولین با تحریک وضعیت جامعه و اشتغال نسبت به کاهش آن اقدام می نمایند. این مسئله می تواند بر روی بازار های مالی مختلف موثر باشد.

 

اخبار NFP چه زمانی اعلام میشود؟

زمان انتشار اخبار NFP اولین جمعه هر ماه میلادی است. در ساعت 8 و 30 دقیقه صبح به وقت شرق امریکا اولین جمعه هر ماه میلادی، نهاد های آمریکایی اطلاعاتی را تحت عنوان خبر nfp منتشر می نمایند. این اخبار گزارش کاملی شامل همه اطلاعات مربوط به حقوق بگیران آمریکایی را در خود جای داده است. البته که مشاغل خانگی، مراکز دولتی و مزارع در این دسته بدنی قرار نمی گیرند. گزارش منتشر شده مربوط به 80 درصد از مشاغل آمریکایی بوده و حجم گسترده ای از حقوق بگیران را معرفی میکند. البته که برای مشاهده زمان دقیق انتشار این خبر توسط کشور آمریکا میتوانید به سایتهای تقویم اقتصادی مانند ForexFactory مراجعه نمایید.

 

تاثیر اخبار NFP چیست؟

تاثیر NFP بر نوسانات جفت ارزها، تاثیر NFP بر حرکت دلار آمریکا و تاثیر NFP بر قیمت طلا از جمله پیامدهای انتشار این اخبار است. در اکثر مواقع، اخبار NFP می توانند نوسانات شدیدی در بازار های گفته شده ایجاد نماید. همین مسئله هم باعث شده تا توجه به آنها اهمیت زیادی پیدا کند.

به طور معمول در زمان انتشار اخبار NFP جفت ارزهایی که یک طرف آنها دلار امریکا است مانند  EUR/USD،  USD/JPY، GBP/USD و از این قبیل جفت ارزها شاهد نوسان ناگهانی قیمت در تایم فریمهای پایین هستیم. قبل از اقدام برای انجام معامله، این شاخص و تاریخ انتشار آن را مد نظر خود قرار دهید. در برخی از مواقع، این شاخص می تواند بر روی دیگر بازار های مالی هم موثر باشد.

برای دریافت 15 درصد بونوس بر روی بروکر amarkets  کلیک کنید و در بروکر رگوله شده ثبت نام نمایید.

 

معامله هنگام انتشار اخبار NFP

گرفتن پوزیشن در هنگام انتشار این خبر اصلا توصیه نمیشود زیرا حتی اگر تحلیل شما درست باشد ، واید شدن اسپرد باعث متضرر شدنتان خواهد شد. اخبار NFP می توانند بر روی روند انجام معامله تاثیر گذار باشند. با اینکه خبر NFP می تواند ابعاد مختلفی از بازار را تحت تاثیر خود قرار دهد و به صورت مستقیم بر روی نوسانات بازار موثر باشد ولی، این شاخص تنها عاملی نیست که شما باید به آن توجه داشته باشید. این شاخص مربوط به ماه گذشته آمریکا بوده و وضعیت ماه فعلی همچنان مشخص نشده است. چرا که اولین جمعه هر ماه، فقط حاوی اطلاعات منتشر شده از ماه قبل می باشد.

جدا از این مسئله، شاخص اخبار NFP می تواند نوسانات شدیدی را در بازار ایجاد نماید. برای انجام معامله با این شاخص، در ابتدا شما باید تاریخ خبر را مورد بررسی قرار دهید و سپس وضعیت بازار را بررسی کنید. در اکثر مواقع پس از انتشار این خبر، بازار های مالی همچون بازار طلا، فارکس و جفت ارز ها می توانند با نوسان مواجه شوند. نوساناتی که هزینه ها و وضعیت بازار را تغییر خواهند داد. در ضمن، شما باید نتایج این اخبار را در تحلیل تکنیکال هم به کار گیرید. برای تجزیه و تحلیل تکنیکال نتایج اخبار NFP بهتر است از تایم فریم 5 یا 15 دقیقه‌ای استفاده نمایید.

البته که تاثیر NFP بر دلار امریکا خیلی پر رنگ تر از دیگر ارز های رایج دنیا می باشد. معمولا جفت ارز هایی که یکی از قسمت های آن مربوط به دلار آمریکا است، به صورت مستقیم تحت تاثیر این اخبار قرار می گیرند. پس استفاده از این اخبار برای ترید جفت ارز ها اهمیت زیادی دارد.

3.7/5 - (3 امتیاز)

نظری یافت نشد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.