تاثیر اخبار NFP

تاثیر اخبار NFP | اشتغال بخش غیر کشاورزی |Non-Farm Employment Change

طبق تجربه ی معامله گران یکی از بهترین راه های موجود برای ترید در دنیای فارکس استفاده از تحلیل تکنیکال می باشد. اما این واقعیت وجود دارد که تحلیل تکنیکال گاهی درست نبوده و با انتشار یک اخبار یا یک پیام مهم ، به صورت کلی بهم می خورد. اخبار NFP یکی از مهم ترین اخباری است که شما باید به آن توجه داشته باشید. این اخبار به شاخص تعداد اشتغال در کشور آمریکا اشاره داشته و می تواند به صورت کامل بازار این کشور را تحت تاثیر خود قرار دهد. بررسی زمان انتشار اخبار NFP می تواند در این زمینه اهمیت زیادی داشته باشد.

 

اخبار NFP چیست؟

عبارتNFP مخفف کلمه ی Non-Farm Payroll به معنای گزارش اشتغال بخش غیر کشاورزی است. این آمار می تواند کارکنان حقوق بگیر آمریکا را به صورت مستقیم در جهان منتشر نماید. این شاخص، یکی از شاخص های مهم کشور آمریکا به حساب می آید. شاخصی که می تواند به صورت مستقیم بر روی بازار های بین المللی موثر باشد. حقوق و دستمزد غیرکشاورزی تحت تاثیر همین اخبار قرار گرفته و کم و زیاد می شود. تاثیر NFP به شدت پر رنگ می باشد. به صورتی که این شاخص به عنوان یکی از شاخص های تاثیرگذار در بازار طلا و فارکس شناخته شده است.

اخبار NFP می تواند به عنوان موثر ترین شاخصه موجود در بازار فارکس شناخته شود. در صورتی که این شاخص بالا تر از حد انتظار باشد، ارزش دلار بالا می رود. در صورتی که این شاخص کم تر از حد انتظار باشد، ارزش دلار کاهش پیدا می کند. توجه به این موارد در هنگام تحلیل اخبار NFP اهمیت زیادی دارد.

در حالت عادی، اخبار NFP می توانند یک اندیکاتور مهم برای بانک فدرال رزرو به حساب بیاید. زمانی که نرخ بیکاری بالا رود، مسئولین این بانک از سیاست های انبساطی استفاده می کنند. یعنی اگر بیکاری از حد معمول بالا تر رود، مسئولین با تحریک وضعیت جامعه و اشتغال نسبت به کاهش آن اقدام می نمایند. این مسئله می تواند بر روی بازار های مالی مختلف موثر باشد.

 

اخبار NFP چه زمانی اعلام میشود؟

زمان انتشار اخبار NFP اولین جمعه هر ماه میلادی است. در ساعت 8 و 30 دقیقه صبح به وقت شرق امریکا اولین جمعه هر ماه میلادی، نهاد های آمریکایی اطلاعاتی را تحت عنوان خبر nfp منتشر می نمایند. این اخبار گزارش کاملی شامل همه اطلاعات مربوط به حقوق بگیران آمریکایی را در خود جای داده است. البته که مشاغل خانگی، مراکز دولتی و مزارع در این دسته بدنی قرار نمی گیرند. گزارش منتشر شده مربوط به 80 درصد از مشاغل آمریکایی بوده و حجم گسترده ای از حقوق بگیران را معرفی میکند. البته که برای مشاهده زمان دقیق انتشار این خبر توسط کشور آمریکا میتوانید به سایتهای تقویم اقتصادی مانند ForexFactory مراجعه نمایید. خبر با دو عنوان Non-Farm Employment Change و Unemployment Rate مشخص شده است مطابق عکس زیر:
تاثیر اخبار NFP اشتغال بخش غیر کشاورزی Non-Farm Employment Change

 

تاثیر اخبار NFP چیست؟

تاثیر NFP بر نوسانات جفت ارزها، تاثیر NFP بر حرکت دلار آمریکا و تاثیر NFP بر قیمت طلا از جمله پیامدهای انتشار این اخبار است. در اکثر مواقع، اخبار NFP می توانند نوسانات شدیدی در بازار های گفته شده ایجاد نماید. همین مسئله هم باعث شده تا توجه به آنها اهمیت زیادی پیدا کند.

به طور معمول در زمان انتشار اخبار NFP جفت ارزهایی که یک طرف آنها دلار امریکا است مانند  EUR/USD،  USD/JPY، GBP/USD و از این قبیل جفت ارزها شاهد نوسان ناگهانی قیمت در تایم فریمهای پایین هستیم. قبل از اقدام برای انجام معامله، این شاخص و تاریخ انتشار آن را مد نظر خود قرار دهید. در برخی از مواقع، این شاخص می تواند بر روی دیگر بازار های مالی هم موثر باشد.

با کلیک بر روی امارکتس کابین شخصی در بروکر قابل اعتماد ثبت نام کنید و 15 درصد شارژ هدیه ی اضافی دریافت نمایید.

 

معامله هنگام انتشار اخبار NFP

گرفتن پوزیشن در هنگام انتشار این خبر اصلا توصیه نمیشود زیرا حتی اگر تحلیل شما درست باشد ، واید شدن اسپرد باعث متضرر شدنتان خواهد شد. اخبار NFP می توانند بر روی روند انجام معامله تاثیر گذار باشند. با اینکه خبر NFP می تواند ابعاد مختلفی از بازار را تحت تاثیر خود قرار دهد و به صورت مستقیم بر روی نوسانات بازار موثر باشد ولی، این شاخص تنها عاملی نیست که شما باید به آن توجه داشته باشید. این شاخص مربوط به ماه گذشته آمریکا بوده و وضعیت ماه فعلی همچنان مشخص نشده است. چرا که اولین جمعه هر ماه، فقط حاوی اطلاعات منتشر شده از ماه قبل می باشد.

جدا از این مسئله، شاخص اخبار NFP می تواند نوسانات شدیدی را در بازار ایجاد نماید. برای انجام معامله با این شاخص، در ابتدا شما باید تاریخ خبر را مورد بررسی قرار دهید و سپس وضعیت بازار را بررسی کنید. در اکثر مواقع پس از انتشار این خبر، بازار های مالی همچون بازار طلا، فارکس و جفت ارز ها می توانند با نوسان مواجه شوند. نوساناتی که هزینه ها و وضعیت بازار را تغییر خواهند داد. در ضمن، شما باید نتایج این اخبار را در تحلیل تکنیکال هم به کار گیرید. برای تجزیه و تحلیل تکنیکال نتایج اخبار NFP بهتر است از تایم فریم 5 یا 15 دقیقه‌ای استفاده نمایید.

البته که تاثیر NFP بر دلار امریکا خیلی پر رنگ تر از دیگر ارز های رایج دنیا می باشد. معمولا جفت ارز هایی که یکی از قسمت های آن مربوط به دلار آمریکا است، به صورت مستقیم تحت تاثیر این اخبار قرار می گیرند. پس استفاده از این اخبار برای ترید جفت ارز ها اهمیت زیادی دارد.

 

خلاصه ی مطلب

  • اخبار NFP به تعداد مشاغل جدید اضافه شده در بخش غیرکشاورزی اقتصاد ایالات متحده در طول ماه گذشته اشاره دارد. اخبار NFP یک شاخص اقتصادی عمده است که توسط وزارت کار ایالات متحده منتشر شده است که می تواند تأثیر قابل توجهی بر بازارهای مالی و سرمایه گذاران در سراسر جهان داشته باشد. این خبر می تواند تأثیر قابل توجهی بر بازارهای مالی، به ویژه در کوتاه مدت داشته باشد. تعداد بیشتر حقوق و دستمزد غیرکشاورزی نشان دهنده اقتصاد سالم و رو به رشد است که می تواند منجر به افزایش ارزش سهام و کاهش نرخ بیکاری شود. برعکس، تعداد کمتر حقوق و دستمزد غیرکشاورزی می تواند باعث کاهش ارزش سهام و افزایش نرخ بیکاری شود.
  • بخش غیر کشاورزی به تمام بخش های اقتصاد ایالات متحده به غیر از کشاورزی، از جمله تولید، خدمات، ساخت و ساز و غیره اشاره دارد. اشتغال در بخش غیر کشاورزی یک شاخص اقتصادی مهم است زیرا بخش قابل توجهی از نیروی کار ایالات متحده را تشکیل می دهد.
  • اخبار NFP گزارش ماهانه ای است که توسط وزارت کار ایالات متحده منتشر می شود و داده هایی را در مورد تعداد مشاغل جدید اضافه شده در بخش غیرکشاورزی طی ماه گذشته ارائه می دهد. این شامل داده هایی در مورد تعداد کل مشاغل غیرکشاورزی، نرخ بیکاری و سایر اطلاعات مرتبط است.
  • اخبار NFP در اولین جمعه هر ماه در ساعت 8:30 صبح به وقت استاندارد شرقی (EST) منتشر می شود.
  • اخطار معامله هنگام انتشار اخبار NFP : بسیاری از معامله گران از اخبار NFP به عنوان یک فرصت معاملاتی استفاده می کنند و به دنبال استفاده از نوسانات بازار هستند که اغلب با انتشار این شاخص مهم اقتصادی همراه است. با این حال، تجارت در طول اخبار NFP می تواند مخاطره آمیز باشد، زیرا حرکات بازار می تواند غیرقابل پیش بینی و پر نوسان باشد. معامله گران باید احتیاط کنند و تحمل ریسک خود را قبل از انجام معاملات در این مدت در نظر بگیرند.
3.7/5 - (3 امتیاز)

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *